Polecane posty

Gość czacha17   
Gość czacha17

rafalkom555- dzieki za odpowiedź :) .O tym Batorzu to mi mówił kolega z Chrzanowa ale on tez od kogoś o tym słyszał i może coś pokręcił z miejscowościami i ten skład nawozów jest w Zdziłowicach tak jak piszesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jakby ktos chciał wieksza ilosc saletry to na składzie w Adamowie jest po 1450 jakies 50-60t jescze na zbyciu, mocznika tez ma sporo po 1700. Chyba saletrzaku troche mniej ale jest po 1260. Rozmawiałem dzis z szefem i powiedził ze juz raczej cen nie bedzie podnosił. I towaru raczej mu wystrczy wiecej nie bedzie zamawiał chyba ze bedzie jeszcze mocne ssanie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Na stronie głownej AF jest reklama nawozów ADOB min. Basfoliar itd. Ponoć promocyjne ceny do końca stycznia. Dzwoniłem so sklepu gdzie zawsze kupiję ale nie maja na stanie narazie. Orientuje się ktoś jak wygląda ta promocja?? ile taniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Trzeba by było do przedstawiciela zadzwonic i się dowiedzieć jakie są ceny i ile taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Moge załatwić w Lubelskie 10t mocznika po ok 1720, soli ok 1950 lub fosforanu po 2320. Może wszystko troche taniej. Bo potrzeba 14t NK 21:21 a przywiozą tylko cały skład. Jest ktoś zainteresowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

wszystko drożeje to z pewnością nawozy też skoczą do góry :wacko: w ogóle wszystko co my kupujemy to drogie a to co my chcemy sprzedać to tanie przykładowo podam ziemniaki ;[ :unsure: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ceny u mnie z dzisiaj:

Saletra 34N 1320 zł/t netto

Mocznik 1550 zł/t netto

 

Saletra zapisy na marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
struna7278    0

Ceny u mnie na dzisiaj pw. Parczewski

Polifoska 8 2170 zł/t brutto

Saletra 1420zł/t brutto

Saletrzak 1310 zł/t brutto

 

 

Dostępność od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Saletra zapisy na marzec.

Prawie wszyscy handlarze "na zapisy. Czyżby obawiali się spadku cen że nie chcą brać na plac/magazyn? Przecież jeżeli cena idzie do góry to opłaca się brać na plac.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Nikita_Bennet

 

 

Jak ja lubie czytać komentarze ludzi którzy nie za bardzo wiedzą, ale WIEDZĄ....

 

Nie chcą brać na plac/magazyn? Po prostu towaru dostępnego nie ma - firmy handlujące mają pozapisywane dla siebie auta z nawozami często 2-3miesiące do przodu, a fabryki znaczną część produkcji wysyłają na zachód ze względu na wysoki kurs euro.... jeśli miałbym dostęp do saletry na już to wziąłbym sam kilka aut.... a tak brakuje towaru i "handlarze" zapisują rolników na towar który mają zamówiony, a często nawet z góry zapłacony - a przyjedzie dopiero za miesiąc lub dwa...

 

Od grudnia zawsze zaczyna się walka o towar - i to nie jest tak jak z chlebem, że chcesz to kupujesz, tylko często trzeba się nagimntastykować żeby coś wyrwać z okrojonej puli....

Albo przykład wielkich zakładów KĘDZIERZYN - tam kierowcy czekając w kolejkach po 100tirów żeby się załadować.... bardzo często po 30 godzin w kabinie czekania na załadunek..... Ale oczywiście tylko rolnik jest poszkodowany... a "handlarz" ma złote życie.... Ja robie handluje, i gospodarze na 30ha.... i uważam że pieniądz jest porównywalny i z jednego i drugiego.... Więc nie wiem czy gdybym miał zamieniać 30ha na handelek nawozami to bym to zrobił... a tak troche z tego troche z tego i do przodu...


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

LUKAR@ handlujesz nawozami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sąsiad płacił za saletrę w listopadzie po 1350 ja w styczniu po 1440. Saletra wyprodukowana 28.12 dostarczona 10.01. Z tego wynika że handlarze podnoszą cenę nie zależnie od tego ile zapłacili za nawóz tylko dlatego że wszyscy inni wkoło podnoszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

HubertOjdana - tak.

 

 

 

damian40000 - saletra w detalu juz od poczatku grudnia byla ponad 1400, wiec nie wiem co z czego wynika... wiem jedno - to ze kazdy utrzymuje cene na podobnym poziomie.... Wielkie odkrycie że ktoś podnosi cenę jeśli cena na rynku rośnie....

 

Czyli jeśli kupię towar 2 miesiące wcześniej, zamrożę swoje pieniądze, lub wezmę kredyt żeby kupić towar i mam od tego zapłacić odsetki, prowizje, a potem cena na rynku pójdzie do góry to mam Ci przysługę wyświadczyć i sprzedać w cenie z przed 2 miesięcy?? A co jeśli spadnie cena?

 

I mam rozumieć że jeśli masz kartofle i sprzedajesz je po 3 złote za worek, a cena skoczy na 10zł to Ty nadal będziesz je sprzedawał po 3złote?


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czym handlujesz i jakie ceny masz? Jaki rejon RP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Według mnie nie zgodzi sie z tobą. I ja tez. choć nie jestem handlarzem to wiem na jakich zasadach to dziła. wiem jakie były trudnosci juz w pazdzierniku, listopadzie. Juz wtedy było wszytko na zapisy bo zakłady dawały na kraj ponizej połowy tego jakie było zapotrezbowanie. Z miesaca na miesac te kolejki sie wydłuzały a zakłąd co miesac podnosił 50-60zł na tonie netto. Wygrali ci co porobili przedpłaty powiedzmy we wrzesniu i teraz tylko opdbieraja. Ale tacy to mniejszosc bo kto by tak mocno ryzykował biorac kredyt lub zamroził duzy kapitał bez pewnosci zysku. Wiekszosc płaci teraz normalne stawki i marża jest na podobnym poziomie. Ceny nawozów dyktuja zakłady produkujace a nie posredniki, on ma marże na pewnym poziomie i tego sie trzyma. Kazdy chce zarobic ja sie nie dziwie, czasami zarobiua wiecej czasem mnije a sa sytuacje ze nawet straca jak potanieja nawozy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nawozy tanieją w czerwcu. Zimą zawsze drożeją. Z tego co mówił kierowca który mi przywoził to zamówienie robili w październiku i wtedy była ustalona cena a teraz tylko przywożą partiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Zimą drożeją też z tego powodu że rolnicy czekają aż wpłyną dopłaty i wtedy kupują nawozy na nowy sezon po otrzymaniu środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

No mogli zamówic w pazdzerniku ale i zapalcli za nie wtedy :) Teraz nie daaj nawozw w ajencje jak kiedys. Płacsz masz nie płacisz nie dostajesz. Jak wiesz mamy wolny rynek popyt i podaz kształtuja cene.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj