Polecane posty

Klepk995    182

niestety takie już czaszy co nasze to tanieje a co my musimy kupić to zawsze drogie sad.gif i tak to już jest w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja saletrę kupilem jeszcze w wrześniu po 1180zł 2X 24t. Ale teraz gdy patrzę na te wzrosty to się zastanawiam czy niezacząć teraz ją osczędzać by w tym i przyszłym sezonie zastrajkować i nie kupować tak dużej ilości i zamiast 0,5t/ha niedać 0,3t. A NPKów wcale niech je jadzą jeden rok można oszukać. Polecam to wszystkim przemyśleć i zrobić podobnie może się opamiętają..!!!!.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3313

Co sądzicie o nawozach za wscodniej granicy które niebawem pojawią się na Polskim rynku?

Według mnie powinny być znacznie tańsze z powodu tańszego gazu który stanowi około 70 % kosztów produkcji a jak wiadomo gaz tam jest o połowę tańszy .Dotychczas w Polsce pojawiały się nawozy z Ukrainy i Białorusi ale były to dostawy limitowane obecnie od 2012 roku zniesiono wszelakie limity i kontyngenty więc wcześniej lub później się pojawią dostawy .Problemem może być zmowa cenowa z Polskimi wytwórcami ale jak będzie zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Ja kilka lat temu karmiłem krowy Rosyjskim mocznikiem i nic się krówką nie stało to i rośliną nie zaszkodzi.:)


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jesli beda dorównywały jakoscia polskim to bedzie oki. A konkurencja to dobrz rzecz dla nas rolników. od kilku lat wysiewam białoruska sól, fosforan NPK. ale czy to dobre nawozy to ciezko powioedziec tzreba by było robóc badania i sprawdzac skład. Wiem ze kiedys ładnych pare lat temu kupilismy saletre ze wschodu i był lipa na łakach było widac ze cos nie tak ze skłądzie w porównniu do takiej samej dawki polskiej z puław.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja Polskiej saletry to bardzo mało widziałem w gospodarstwie.Jak nie Litewska, to Ukraińska itp, i jakoś pszenica była czarna i nie zawsze stała do żniw toteż azot na pewno tam był. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Moze to jakis taki pech:( ale to było z 10 lat wstecz. U nas na skłądach raczej tylko polskie azotowe głownie puławy, tarnów czasem kedzierzyn. A z npk to juz czesciej widac bialchem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no ja mam nadzieję że pojawi się coś ze wschodu.

Dziś saletra z puław po 1425 brutto za tonę. Na pierwszą dawkę się wzięło bo dać trzeba ale jak w tym tempie będzie cena rosła to tragedia (następny transport ponoć po 1500 ma być).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Ja na tanie nawozy ze wschodu bym nie liczył.Tanie to one mogą być dla pośrednika ,a cenę dla rolnika wystawi minimalnie mniejszą od krajowej.Teraz każdy chce zarobić jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wiesz mając do wyboru niewiele droższą polską saletrę kupię polską a nie będę użerał się z handlarzyną o cały skład bo mniej mu sie nie opłaca (a część nawozów na wiosnę już kupiłem więc całego TIRa nie potrzebuję).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ja widzialem saletre z pulaw 34N wraz z transportem do gospodarstwa 1390zl brutto

min 24t

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Ja myślę że jak by te nawozy były tańsze i dostępne to można by ich spróbować kto wie może były by nawet lepsze od Polskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja w grudniu kupiłem 20t wschodzniego saletrzaku po 1000 netto więc różnica w cenie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Mocznika nie kupowałem obstawiam ze potanieje na 1450 :rolleyes: netto na kwiecień B) :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

potanieje jak już wszyscy w polu nawozy rozsieją , ale w tedy to już będzie za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

saletra 1410

saletrzak 1270

mocznik 1670

polifoska6 2010

sól potasowa 1920

amofoska4-12-20 1290

 

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Tańsze wieloskładniki? Liczysz co taniej wychodzi i to kupujesz, chyba że patrzysz że to polifoska i tyle, nie ważne co ma ale biore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U mnie dokładnie tak jak pisze poprzednik, dodatkowo licze koszty paliwa jesli robie mieszanke bo zazwyczaj sól plus fosforan wychodził taniej ale po doliczeniu paliwa już tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

ale podobno te amofoski i lubofoski slabo sie rozpuszczaja i ogolnie to kiepskie nawozy,mowia lepiej kupic polifoski 6 i dac po 200kh na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Mi jeden ze sprzedawcow powiedzial ze jezeli juz te to Amofoske bo Lubofoska to wcale mowi ze nie schodzi i ze rolnicy nie maja zbyt dobrej opinii o tym nawozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie zazwyczaj były takie nawozy używane. Ojciec takie kupował bo NPK to NPK czyli zawartość musi być ta sama :D Działanie piorunującego to nie ma, a zazwyczaj drożej wychodzi niż polifoska w przeliczeniu na czyste NPK, wszystko trzeba przeliczyć. Rok temu kupiłem amofosmag zaw NPK chyba 4-12-20 i okazał się tańszy niż polifoska.A fosforan i sól potasową sprowadza tylko 1 firma i to w big bagach a na mój areał i mój sprzęt big bagi to problem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

najpierw ojciec teraz ja od x lat siejemy potafoskę zamiast polifoski i w tym roku po raz pierwszy wysiałem jeszcze pod spod do tego saletrzak i zobaczymy czy plon będzie lepszy, jeśli chodzi o potafoskę zastrzeżeń nie mam powiem, że ja daję okrojone dawki nawozu ok 200 kg potafoski, 250 kg saletry i w tym roku przed siewnie 100 kg saletrzaku. plon jaki osiągałem (bez saletrzaku) to: (klasa ziemi III-V) ok 5-6 t/ha pszenicy. stanowiska: po pszenicy z dawką obornika 30t/ha, po koniczynie, po okopowych. jak dla mnie plon ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj