Polecane posty

Senator    45

Też się zdziwiłem, mówił że nie ma saletry, w styczniu dostanie nowy cennik to z tego co się orientuje będzie ok. 1300 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyb cos sciemnia zebys sie zaoisał u niego na luty a wtedy cena bedzie jak dostanie cennik na koniec stycznia. wiec przy tym tempie podwyzek to powyzej 1400 bedzie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

No właśnie, jak najwięcej chce sobie zapisać. Najlepiej by było jakby się dał na takie coś, że ja wezmę od niego po tej cenie co jest teraz, a nawóz w lutym :D Ale takie rzeczy tylko w erze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

czmu tylko w erze ja bralem nawoz w listopadzie a odbiore sobie marzec / kwiecien jak w pole bede jechal . normalna rzecz przechowanie nawozu do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ale saletre na stanie mieli, i ją ci przechowują. A ten gościu to mi powiedział że jak chce to może mnie zapisać na dostawę, która przyjdzie w dopiero lutym, wszystko ze stycznia już zamówione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko pewnie masz to na fakturze, to takie rzeczy są.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acoustic    0

Witam. Zastanawiam się kiedy kupić nawozy azotowe. Jak myślicie po nowym roku będą podwyżki? Wszyscy raptem się rzucili i w panice kupują. U mnie w okolicy saletry amonowej nigdzie nie ma, wszyscy czekają na dostawy. Czy możliwe jest to że ta panika napędza ceny? Zdania natomiast są podzielone jedni twierdzą że zdrożeje jeszcze a inni że na wiosnę ceny wrócą do normy. Jakie jest wasze zdanie?

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja już na kupiłem Wczoraj przywieźli rsm z Puław. RSM miał 30 stopni, bezpośrednio z produkcji. kierowca mówił że kolejka jest po odbiór. Na pewno nawozy zdrożeją Jeszcze nie pamiętam żeby na wiosnę staniały. Do pięciu lat do tyłu było ta że kupiłem saletrę w lipcu a w wrześniu była tańsza. I tak było raz z mocznikiem ze w lutym był tańszy nią w listopadzie i grudniu. Ale w tym roku to tak nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja również już zakupiłem. Dwa tygodnie temu mi przywieziono. Na wiosnę napewno będą droższe zawsze tak było, a w przyszłym roku to już napewno będą kosmiczne ceny. Dlatego chyba lepiej wyjdą Ci którzy zakupia je jeszcze w tym roku.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2    0

Ja jeszcze nawozów nie kupiłem kupie dopiero na wiosnę moim zdaniem na wiosnę powinny być trochę tańsze.

 

To nie panika napędza ceny tylko rolnicy dostali pieniądze z dopłat a jak rolnik ma pieniądze to musi od razu w coś zainwestować jak nie w nawozy to w paliwo itp.

 

skoro firmy widzą że jest teraz popyt na nawozy to dlatego ceny są tak wysokie,popyt zmaleje to i ceny na wiosnę powinny zmaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acoustic    0

Tylko coś słyszałem o podwyżce vatu po nowym roku i jeszcze akcyza na paliwo wzrośnie, a jak wiadomo z paliwem to wszystko do góry idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Taniej to juz niestety było, i mysle że do maja-czerwca przyszłego roku ceny nawozów azotowych beda na podobnym, lub wyższym poziomie ;/ już wiosną tego roku pojawiały sie pewne informacje, że na polski rynek na przełomie 2011/2012 roku trafi ok. 40% mniej saletry niz w latach poprzednich, przyczyna jest słaba złotówka i coraz większy eksport naszych nawozów na zachód europy. Kto o tym wiedział i miał wolne środki finansowe, ten kupił azot w lipcu. W moich okolicach saletre mają tylko duże firmy dilerskie, mniejsi handlarze towaru nie mają i nie wiedza kiedy coś dostana od producenta, cena saletry amonowej 34% z anwilu w ubiegły piątek 1460zł brutto, w ubiegły poniedziałek 1430zł brutto a jeszcze tydzien wcześniej 1380zł brutto, a rolnicy zapisywani sa w kolejki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Myślę, że ze względu na zapowiedziany po nowym roku wzrost cen prądu i gazu taniej już nie będzie.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

taniej na pewno nie będzie i oby na wiosnę był nawóz.Doszły mnie słuchy jak rozmawiałem z moim dostawcą , ze na wiosnę może być mega problem z nabyciem nawozów bo oprócz tego że zakłady same eksportują na zachód nawóz robiąc dobry interes na tym, to tym tropem poszły też więksi dilerzy polscy. więc zamiast nawóz trafiać ma na nasz rynek jedzie sobie na zachód i dlatego takie szopki są obecnie i z ceną i dostępnością

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

U mnie już od ponad miesiąca saletra stoi. Kupiona po 1275 zł.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@Ferdek07 to by był dobry pomysł,kupić ale mniej nawozów,wtedy może przy spadku sprzedaży ceny by poszły w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ja kupiłem na pierwszy wiosenny rzut.Pamiętam jak fosforan był u nas po 3000 a ten sam sprowadzony z niemiec po 2200. Jest wiele czynników kształtujących cenę,a firmy które nie dbają o "swojego" klienta tracą.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ja też juz zapas zrobiłem w listopadzie,zaopatrzyłem się w saletrzak po 1020zł/t.Zazwyczaj zakup nawozów w starym roku jest trafną decyzją,mam nadzieję ze w tym roku również to sie opłaci.Co do bojkotu,wydaje się to mało realne gdyż trudno będzie się zjedniczyć w takim stopniu aby skłonić producetów nawozów do obniżki cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

ja nie kupuję,wiosną ruszy ruski i będzie sporo tańszy,tak jak i opryski za 0,5 kg granstaru płaciłem 250 zł a to był taki sam jak u nas tylko w innym języku napisane i tam może dystrybutor mniej zarobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Nie ma sie nad czym zstanawiac jak masz kase to kup ,ja juz kupiłemjakies 3 tyg temu i tak czekałm zbyt długo bo za tone zpłaciłem ponad 1300 zł, saletry nigdzie nie ma bo euro wysoko stoi i wszystko idzie na zachód a i tak mamy najtańszą saletre w europie podobno.

Edytowano przez dudas83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Ferdek ma racje najlepiej wcale nie kupować to może by się w końcu co niektórzy uspokoili co urośnie to urośnie. No ale tylko polski rolnik daje sobie w Kasze dmuchać i się cieszy że kupił saletrę za 1300 w październiku czy listopadzie. No i co z tego że mamy najtańszą saletrę jak mamy najniższe dochody <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

ja też juz kupiłem jakis miesiąc temu saletra po 1240, saletrzak po 1180zł a potafoska po 1040zł , a ztego co wiek to teraz slaetra u mnie kosztuje juz blisko 1500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj