Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    1306

Jak bym miał dać 1600zł za saletrę i jak to kiedyś miało miejsce polifoskę 6 za 2500zł,to bym miał chyba gorączkę.Ludzię znowu zmniejszą nawożenie i po kłopocie,posrany kraj,zobaczyli,że pszenica była po 1000zł i teraz chcą od nas to sciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To nie wiedziałeś że cene nawozów, oprysków, maszyn rolniczych i innych nie ustala się wg tego za ile sie je wyprodukuje. Oni wszystcy ustalają ceny wg tego ile mogą wyciągnąć np gdy rolnik dostaje doplaty wtedy ceny maszyn rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Są z pewnością wśród nas gospodarze zamawiający TIR`owe ilości nawozów, co ma głównie tą zaletę, iż kupujemy taniej (bez zbędnych pośredników). Mam głównie do takich pytanie- w jakich firmach otrzymujecie najkorzystniejsze oferty (mile widziane jakieś dane kontaktowe). Tak się składa, że ostatnio skontaktowałem się z producentem, tj. ZAK Kędzierzyn... i jakoś nie byli skłonni do współpracy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Ja kupiłem TIRa saletry na pocz lipca po 1100 zł, a saletrzak Canwil po 1030 zł, a biorę od tych pośredników co tu u nas mają wjazd na Anwil. W końcu mieszkam 25 km od Włocławka... ale za pół darmo to też nie można kupić niestety.

Jest t o trochę tak jak z Orlenem- jak ktoś pojedzie do Płocka to zobaczy że ceny na stacjach w tym mieście są o jakieś 20 gr wyższe niż np 100 km od rafinerii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Saletry nie można kupić jest prawie niedostępna.A z tym 1600zł to może być prawda.Anwil jest 15km ode mnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

A u mnie jest saletra po 1150 zł/t brutto w woreczkach po 50 kg. Zjechała z 1180 zł. Jest to mały punkt i maja jej tylko 3 auta. Do tego również mówią, że z trudem ją zdobyli i Anwil wszystko pcha na zachód. Chyba pojadę na zakupy!

 

Powiem podobnie chorą sytuacją: mój Tata pracuje w drogownictwie i kupują asfalty z Lotosu. Tylko, że lotos sprzedaje je drożej Polakowi niż Niemcowi. Więc robią tak: cysterna jedzie do Gdańska, kupuje dla Niemca, jedzie do Niemiec załatwiają papiery i wraca do Polski. I jeszcze się to opłaca....


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

paranoja...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Dziś się dowiedziałem że od poniedziałku znowu Polifoski o 70 zł do góry. O obniżce soli na wiosnę to też pewnie będzie można pomarzyć Dramat....

Znajomy wysłał 5 Tirów do Polic i trzyma kciuki żeby zdążyli się załadować :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Czy ktoś może handlował z firmą BM Kobylin , która sprzedaje importowane nawozy?? Jeśli tak to prosiłbym o info o firmie i o nawozach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Świętokrzyskie

saletrzak-1300zł

saletra-1400zł

mocznik-1500zł

polifoska 4-1680zł

polidap-2150zł

potafoska-980zł

polifoska 6-1890zl

polifoska 8-1900zł

Dodam, że cena nie z jakiegoś sklepu rolniczego, tylko w budowlanym handluja też i to w mieście(Busko Zdrój), więc mogą mieć taniej.

Edytowano przez cezar903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

JA dziś kupiłem saletrę, jak pisałem wyżej, po 1150 zł/tona brutto. Myślę, że taniej już nie będzie a ja dużo nie potrzebuję i się zdecydowałem.

W tamtym roku w lipcu kupowałem po 800 zł/tona a w luty-marzec była już po 1350 zł brutto.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwlkp    0

j.w. podaj namiary, jeśli możesz bo chyba z sąsiadem chcieliśmy kupimy na pół już teraz, tylko u nas czekają za wyższymi cenami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Są to okolice Żnina w kujawsko- pomorskim. Konkretnie jest to mała firma handlowo-usługowa z Gąsawy. Komórki nie mam ale jest nr. stacjonarny. Chyba mogę podać (% nie dostanę?) tel. 52 302 50 61.

 

Jak by co to na priv i załatwię nr na komórkę.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj