Polecane posty

krzysio58    0

Nie jestem zwolennikiem rolnictwa ekologicznego.Jestem zwolennikiem zdrowego rozsadku,np przyswajalnosc skladnikow pokarmowych przez liscie roslin jest 30-to krotnie lepsza niz przez korzenie .Dlaczego wiec sypac chemie w glebe i ja niszczyc?Wywalac bez sensu pieniadze?Oczekuje odpowiedzi ale nie dealerow nawozow o ile to mozliwe.

 

Maxymalizacja plonow bez kontroli kosztow to nieporozumienie, takie jest moje zdanie.Moze sie przeciez zdarzyc ze koszty przerosna dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Skąd masz dane i czy sa one wiarygodne o pobieraniu przez liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio58    0

czesc Silva pare lat temu czytalem otym w Top Agrarze,przy czym oczywiscie bylo zastrzezenie ze tym sposobem nie da rady zaspokoic potrzeb pokarmowych rosliny pod wzgledem azotu.Oczywiscie sprawdzilem to iwydaje mi sie ze azotem dolistnym mozna powalczyc o plon do ok 6 ton a to juz jest b ladnie jak dla mnie.To zastrzezenie to wydaje mi sie ze to jest troska o interesy producentow nawozow.Poza tym niedawno rzucilem ta mysl na duzym forum naukowym i nikt nie zaprotestowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No dając mocznik albo RSM wcale tak drogo Ci nie wyjdzie nawożenie dolistne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy to temat o cenach nawozów, wróćcie no odpowiednią drogę. Z ost 5 stron tylko parę postów na temat. Każdy następny post o sensie wapnowania i nawożenia będzie karany %. O tym rozmawiajcie w temacie o wapnowaniu. A tu pisać o cenach nawozów(najlepiej dopisywać czy netto czy brutto :P)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio58    0

Wielka Brytania : wzrost cen styczen-luty o 5%(saletra amonowa),luty2010 do luty 2011- 36%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Południowa Wielkopolska.Saletra-1270zł,Saletrzak-1180zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Okolice Krakowa.Na dzień wczorańszy.saletrzak 102 zł /100kg :unsure: Mocznik 131zł/100kg :rolleyes: Saletra 110zł/100kg :rolleyes: Polifoska 8-6--140zł/100kg :rolleyes: Polidap 154zł/100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Dziś 1242zł/tona - brutto za saletrę z Włocławka w 50kg workach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

południowa WLKP sól potasowa 1520zł/t bigbag


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ceny śą takie jak podałem , tyle płacisz i za tyle kupujesz.To skład nawozów , są duże zapasy z listopada i grudnia , stąd te ceny.Kontakt moge dać na PW bo tu jak dam dostane wynagrodzenie tak jak ostatnio <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Ale netto czy brutto?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

netto kolego.Taka cena jest i tyle płacisz podałem przykład 1020 zł/ tona saletrzaku. Płacisz 1020 zł i bierzesz tę tonę.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

a co to sie porobiło kiedyś mały worek wychodził drożej niż big bag a teraz odwrotnie bo widzą te złodzieje ze wszyscy biorą duże. U nas saletra włocławek 1280zł brutto 500kg worek brak słów na te ceny !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Kolego ale ty nie masz PW !!!!!!!!! jak ja mam ci napisać gdzie to? Napisz do mnie to ci napisze gdzie ten skład i podam ci nr tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

kolego zonk28, jak mozesz to przeslij namiar na cobrap@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kto daje taki termin płatności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

np. Chemirol daje takie terminy - zakup w grudniu termin do końca sierpnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzieki za odp. Nie wiedziałem o tym... u mnie wszyscy 2tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ja brałe na termin Z Osadkowski Raifesen Saltere z Puław n koniec sierpnia za 1080 brutto, a z chemirolem to lepeij od nich jak najdalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj