Polecane posty

kamil900830    5

Dzisiaj kupiliśmy 6 ton Polifoski 6 po 1630zł i 12t Saletry z Anwila po 1230zł .Dodam że nawóz wzieliśmy na wymianę za pszenicę to 10zł na tonie opuścili :lol: .Ale cena mocznika jest tragiczna 1510zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

wiecie może kto w świętokrzyskim, małopolskim albo śląskim sprzedaje RSM. tylko nie z nawozeo.pl bo najmniej to 27 ton mogą dostarczyć a ja nie mam gdzie tego zmagazynowac, interesuje mnie ok 10-12 ton

 

najlepsza opcja to z sąsiadem się zgadać. cały samochód najtaniej pewnie wyjdzie.

a druga opcja to proponuje w googlach wpisać : NAWOZY TARNOBRZEG .mi znalazlo kilka firm może bedą mieli RSM na miejscu.

pozdr


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

mocznik-1530

saletra-1230

saletrzak-1140

sól potasowa-1500

superfosfat-1550

polifoska8-1755

co do siania to trzeba jeszcze poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simont    0

Dokładnie jak pisał kolega, trzeba się zgadać z sąsiadem tak żeby zamówić dostawę całosamochodową (24 tony), wtedy towar jedzie bezpośrednio z fabryki czy w przypadku importu z miejsca przeładunku. a towar wyszukujecie dzwoniąc po największych dilerach nawozowych np. lechpol-szubin, ampol .... itd ( numery macie na stronach internetowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie jestem taki pewny czy jeśli weźmiecie cały samochód to w fabryce Wam sprzedadzą. Ale cene napewno można wtedy lepiej targować. A tak zapytam to którzy producenci sprzedają bezpośrednio. Bo z tego co słyszałem że w puławach nie ma co o tym marzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

RSM sprzedadza bez problemu,nawet mam maila z Puław o cenie i o warunkach płatności.Maila wysyłałem rok temu ale mysle ze warunki sprzedazy sie nie zmieniły.RSM32 na miesiąc marzec 2010 kosztował 735 zł netto

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simont    0

Kolego źle mnie zrozumiałeś, żadna fabryka nie sprzeda towaru bezpośrednio rolnikowi, musisz zamówić u dilera, który ma kontrakty w zakładach. Chodziło o to że biorąc cały samochód od dilera (24 tony) towar jedzie bezpośrednio od producenta a nie z punktu dilera, jeżeli towar bierzesz z punktu handlowego diler ponosi dodatkowe koszty, które przekłada na cenę nawozu ( cena towaru + koszt transportu do punktu + koszt utrzymania punktu + marża).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Już chcesz siać? Nie ryzykuj, zima powraca

 

W Niemczech już posiali na rzepak, ja na drugi tydzień będe siał saletrosan na rzepak, a że zima wraca to dobrze bo inaczej w pole nie wjadę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to to rozumiem. A jakie ilości rzeba brać by zamawiać z fabryki tak jak właśnie dilerzy? Czy do tego potrzebne są po prostu dojścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Przecież, ta cena mocznika nie ma jakiejkolwiek agrumentacji, w piatek przywiozlem 200 kg do obory po 1140. 1500!w kilka dni przeciez to czysta spekulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0
Napisano (edytowany)

DO: silva

 

Kontrakty z fabrykami na odbiór podpisywane co rok lub co pół roku.

 

I tak:

 

WŁOCŁAWEK: około 3000t rocznie -> można zmieszać -saletrzak, saletra

PUŁAWY: około 1200t rocznie -> jeden asortyment

POLICE: nie pamiętam, ale tam było jakieś 20-30tysięcy ton rocznie.

 

ITP ITD...

 

Składa się ofertę w fabryce. Oni rozpatrują wszystkie oferty które dostali, wybierają największe i tych z największymi możliwościami finansowymi.

 

Pod uwagę jest także brana: zdolność i powierzchnia magazynowa, możliwości transportowe - własne samochody, zdolność finansowa...

 

Takze temat nie jest takie prosty...

 

Jeszcze jedna sprawa: trzeba na początku kontraktu wpłacić 10% wartości kontraktu...

 

Czyli np podpisując kontrakt w czerwcu z Włocławkiem na saletre 3000ton x 700zł tona = 2 100 000zł... trzeba wpłacić 210tysięcy... a potem przy każdym odebranym transporcie płacimy od razu, albo z terminem i wtedy doliczany jest jakiś procent za okres płatności....

 

Dystrybutorzy sprzedający nawóz na tiry przeciętnie zarabiają około 20-30zł na tonie. Dalej dystrybutorzy sprzedający na placu rolnikom na tony mają około 50-100zł/t. Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że muszą za nawóz płacić, zamrażać pieniądze, transport, rozładunek, załadunek klientowi, utrzymanie firmy, pracowników... także to nie jest taki raj jak się niektórym wydaje....

Edytowano przez LUKARD

www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

RSM sprzedadza bez problemu,nawet mam maila z Puław o cenie i o warunkach płatności.Maila wysyłałem rok temu ale mysle ze warunki sprzedazy sie nie zmieniły.RSM32 na miesiąc marzec 2010 kosztował 735 zł netto

Nawet jeśli sprzedadzą to jest jeszcze sprawa transportu.W naczepę tego nie wlejesz. Choć wątpie by dało się z nimi dogadać na handel jednym autem.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

do: savas

 

niekoniecznie spekulacja....

 

ktoś kupił sporą ilość mocznika w październiku po niskiej cenie... i sprzedawał cały czas na tej samej marży...

 

Kupiłeś końcówkę, w tym czasie przyszła nowa dostawa ze stycznia/lutego i już jest taka cena..... co miesiąc od września nawozy w fabrykach drożeją około 50zl/tona....


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to skąd najtaniej kupować ilości samochodowe oraz kto tak naprawde jest dystrybutorem a nie kolejnym pośrednikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet jeśli sprzedadzą to jest jeszcze sprawa transportu.W naczepę tego nie wlejesz. Choć wątpie by dało się z nimi dogadać na handel jednym autem.

 

 

Witam Pana,

 

W nawiazaniu do Pana zapytania przedstawiam poniżej aktualną na dzień dzisiejszy (12.03.2010 r.) cene nawozu płynnego RSM 32%N.

Cena netto w złotych za tonę produktu - z dostawą + VAT.

 

RSM 32 % N (nawóz płynny) - dostawa samochodowa (CPT odbiorca) - 735 zł + VAT 7% - 100% przedpłata

 

24 tony RSM 32% N z dowozem autocysterną - 735zł x 24 = 17 640 zł netto + VAT 7 %

 

Taką otrzymałem odpowiedz,więc chyba mozna.Dostawa to w moim przypadku woj.opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simont    0

Silva wchodząc na strony producentów azotu w polsce ( Anwil Włocławek, ZA Puławy, ZAK Kędzierzyn Koźle, ZA Tarnów, ZCh Police) masz wypisane listę dystrybutorów tych producentów (musisz poszperać), ponadto największe firmy nawozowe posiadają też w swojej ofercie azot importowany, który jest tańszy. I niezależnie od kogo kupujesz w Polsce nawóz w ilościach 24 tony, czy to jest lechpol, ampol, osadkowski, chemirol, blending,rolnik, agro-sieć, flora itp itd starają się spinać towar bezpośrednio z fabryki do rolnika pomijając swoje oddziały. i dokładnie jak kolega mówił, to nie jest taki raj jak się wszystkim wydaje, dystrybutor musi odbierać kontrakt w maju czaerwcu i lipcu, wtedy kiedy towar nie idzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Silva - liste dealerów tak jak napisał simont masz na stronie producenta.

 

Natomiast nie jest to odpowiedzią na pytanie skąd kupować najtaniej... Ja nie jestem bezpośrednim dystrybutorem, ale wiele razy było tak, że kupiłem np 3 tiry saletry na początku stycznia, u siebie na placu sprzedałem 2, został mi jeden w połowie lutetgo... cena była już wyższa, dystrybutorzy podnieśli ceny, a ja na tej samej marży byłem w stanie zaoferować nawóz taniej niż dytrybutorzy...

 

Np w tej chwili mam sól potasową w cenie której nie dostaniesz od żadnego dystrybutora... kupiłem ją pod koniec grudnia gdy była jeszcze tańsza...przez styczen/luty zdążyła podrożeć.. nawóz przez ten czas podrożał, a ja mogę go sprzedać taniej...

 

Także nie ma jednej firmy która zagwarantuje Ci te same ceny... Bardzo często dystrybutorzy handlują między sobą... Dealer "A" który w danym miesiącu nie ma już mocznika, często kupuje go od Dealera "B" i dopiero dalej sprzedaje...

 

Witam Pana,

 

W nawiazaniu do Pana zapytania przedstawiam poniżej aktualną na dzień dzisiejszy (12.03.2010 r.) cene nawozu...

 

 

Wiadomość z ubiegłego roku... Na obecną chwilę PUŁAWY mają wyprzedaną całą produkcję do końca kwietnia, także nie sądze żeby można było tak sobie kupić..

 

A po tej cenie to kupiłbym dwie cysterny RSMu.... proszę o numer i namiar na autora tego maila.

 

No to skąd najtaniej kupować ilości samochodowe

 

 

Mam na to pomysł... ale rozwinę to później bo nie mam teraz czasu.


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Witam Pana,

 

W nawiazaniu do Pana zapytania przedstawiam poniżej aktualną na dzień dzisiejszy (12.03.2010 r.) cene nawozu płynnego RSM 32%N.

Cena netto w złotych za tonę produktu - z dostawą + VAT.

 

RSM 32 % N (nawóz płynny) - dostawa samochodowa (CPT odbiorca) - 735 zł + VAT 7% - 100% przedpłata

 

24 tony RSM 32% N z dowozem autocysterną - 735zł x 24 = 17 640 zł netto + VAT 7 %

 

Taką otrzymałem odpowiedz,więc chyba mozna.Dostawa to w moim przypadku woj.opolskie

Być może kolego, ale ja popier...ł takie promocje prosto z fabryki bo ja poprzez pośrednika brałem auto z dostawą do domu rsm 32 z dnia 9.03.2010 z ceną płatności 14dni 700 netto, a koleine auto z dnia 9.04.2010 z ceną 710netto. Także mit o braniu prosto z fabryki pozostaje dalej mitem. Nasze zamówienie 1 czy 2 auta nic nie znaczy w fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

No to skąd najtaniej kupować ilości samochodowe oraz kto tak naprawde jest dystrybutorem a nie kolejnym pośrednikiem.

 

Moim zdaniem trzeba poprostu szukać aż znajdziemy tanio. Często lokalni dealerzy maja stare TANIE ceny, dopuki nie wysprzedadzą zapasów. trzeba szukać wszędzie. Dlatego stwotzyłem dla was platformę Nawozeo. Mam nadzieję ,że za jakiś czas bedzie tam o wiele więcej ogłoszeń, także lokalnych dealerów. w tej chwili 400+ w lutym chcę dojść do 1000 ogłoszeń. jesli macie jakieś wskazówki co zmienić , co ulepszyć , to byłbym wdzięczny. pozdrawiam


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj