Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

ceny z poczatku tego tygodnia(woj. opolskie, olesno, raipol)

salmag 810z/t

polifoska 6 1610zl/t

polifoska 8 1630zl/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Saletra juz po 930 ale jej nie ma.Cena rośnie a towaru brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak tam wegierskie nawozy,są juz gdzieś w sprzedazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

W okolicach Lublina:

Polifoska 6 -1580zł

Saletrzak-800zł

Saletra-800zł


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bynio    0

mam pytanie...- kupiłem wapno pół granulowane WAPNOMAG ok 16 %Mg i ok 40% CaO w workach 30 kg po 300 zł/tona - chyba duuużo przepłaciłem co???? i WAPNOVIT ok 52 % CaO po 280 zł / tona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

ja kupiłem dziś tzn.wpłaciłem kasę po 830 zł,węgierska będzie droższa jak polska,węgrom odbiło dopiero weszli a już chcą zejść z polskiego rynku,węgierska miała być od sierpnia dostępna a tym czasem mamy pół września,to są zagrywki sk....,liczyłem że obecność węgrów na naszym rynku pohamuje trochę zapędy naszych rodzimych szpeców,ale się przewiozłem,potrafili się dogadać widocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bynio    0

a jaki skład tego Twojego wapna a to tlenkowe czy węglanowe , jaką dawkę będziesz siał i na jakie gleby????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

nie wiem jakim cudem jest u was saletra po 800 jak w firmie FLORA w olesnie woj. opolskie jest po 995 zł brutto B) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tez jestem z opolskiego w poniedziałek saletra była po 930 Agro As Grodków tylko ze jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

U mnie w Kujawsko-Pomorskim dziś saletra z Anwilu 34% po 880zł/t brutto, od poniedziałku będzie po 910-930 zł/t brutto.

Trochę drożej sprzedało się zboże lecz nie można odłożyć bo koszty produkcji rosną w szybkim tempie. :P


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

Panowie to jest dopiero połowa września ,a u mnie w okolicy wszyscy już saletrę kupili,oprucz mnie!.Tak sobie myślę co będzie zimą?,albo będzie jeszcze większa cena ,albo spadki bo nie będzie komu kupować?.Jakby co,zawsze mogę kupić RSM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spotkałem się z ceną saletry kędzierzyńskiej 32%N 1070zł/t.

Myślę że to nie koniec podwyżek cen nawozów i mimo pełnego zaopatrzenia na następny sezon kupiłem dwa dni temu mocznik po 1190 zł.Dzisiaj jest już po 1340.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Wczoraj URE zaakceptował 6% wzrost cen gazu - to kolejny pretekst ZCH do podniesienia cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Ja kupiłem 11.09 chyba dobrze;

saletrzak tarnów 750

saletra mag anwil 850

polifoska 6 1550

tarnogram 1000

A z polifoską zaczynają się problemy nie wszędzie ją można kupić i ceny zaczynają szaleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Oni są cwani nam zdrożało troche zboże to oni hura z podwyżkami. Skończy się tak jak było rok temu że nikt nie kupi nawozu i wtedy będą płakać i obniżać. Pamiętacie jak polifoska była już po 3tys/tone to było chyba 2 lata temu. To u mnie na wsi nikt nie siał nawozu i było dobrze. Jak się w jednym roku nie da nawozu to wielkiej szkody nie będzie a oni jak w jednym roku nie sprzedadzą to będą kwiczeć i bankrutować. Teraz z ZCH Police były zwolnienia i jak polityka firmy będzie szła w tym kierunku w którym idzie to nie wróże tej firmie świetlanej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

wap-mag 410

suprofos 25 1090

zboża rok bez nawozu jakoś urosną ale buraki lub rzepak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Sól potasowa gran. - 1320zł, superfosfat gran. 650zł. Po tyle kupowałem, ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie polifoska też w granicach 1600zł/t, ludzie nie przepłacają i wolą np lubofoske po 870zl/t :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Wczoraj dzwoniłem do AGROEFEKT Domaszowice woj.opolskie SALETRA zapas z maja 950zł/t. Nie wiem poczekam jeszcze z zakupem. Mam na przyczepach pszenice jak pojdzie pszenica do góry to wtedy sprzedam i kupię nawóz. Mam nadzieje że sytuacja taka bedzie miała miejsce dopoki nie zaczna dopłat wypłacać bo wtedy napewno nawozy znów skoczą lekko w góre ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie polifoska też w granicach 1600zł/t, ludzie nie przepłacają i wolą np lubofoske po 870zl/t

 

Tak tylko w lubofosce jest dwa razy mniej PK niz w polifosce. Łatwy rachunek 200kg lubofoski 4-12-12 = 100kg polifoski 8-24-24 czyli taniej wychodzi polifoska może o 7zł to nie dużo ale dla kogoś ma to znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solmag    0

zboża rok bez nawozu jakoś urosną ale buraki lub rzepak....

Zawsze mozna podciągnać dolistnymi. Ja bardzo często tak robię i wszystko dobrze wychodzi. Plon wysoki a i parametry bardzo dobre. Usiadłem kiedyś nad tymi wszystkimi ulotkami od nawozów policzyłem ilosci pierwiadtków jakie potrzebuja rosliny i stosuje z powodzeniem. Są tańsze i mniej kłopotliwe. Jak się coś przeoczy to daje dolistne i spoko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj