Polecane posty

LeF    43

Ten cały Agros, od którego Bizonlove kupił polifoskę wystawia w aukcjach na allegro nawóz "Polifoska" a po otworzeniu oferty jest "Amofoska" i kosztuje 631zł/t. Nie wiem po jakiego tak robią.

Tu link na allegro, poszukajcie oferty Agrosa Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

A czy można zakupić nawóz prosto od porducęta czy trzeba od pośredników brać. I jeśli można o ile by było to tańsze?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego Lef Agros a AgroAs to dwie różne firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ten cały Agros, od którego Bizonlove kupił polifoskę wystawia w aukcjach na allegro nawóz "Polifoska" a po otworzeniu oferty jest "Amofoska" i kosztuje 631zł/t. Nie wiem po jakiego tak robią.

Tu link na allegro, poszukajcie oferty Agrosa Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Ja kupiłem w firmie Agroas a nie na allegro tylko napisalem ze na allegro jest tanio po widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bizon no i jak kształtują się tam ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mocznik 995 zł/t

saletra 773 zł/t

saletrzak 680 zł/t (dokładnie nie pamiętam)

luboplon 450 zł/t

 

ceny z dzisiejszego zakupu :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Saletra kędzierzyńska 728 brutto Agropol Łosiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Tak, popełniłem błąd.Zasugerowałem się tym porównaniem do allegro. Przepraszam...


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

mocznik 995 zł/t

saletra 773 zł/t

saletrzak 680 zł/t (dokładnie nie pamiętam)

luboplon 450 zł/t

 

ceny z dzisiejszego zakupu :)

Gdzie kupowałeś nawozy? Jaki saletrzak, polski czy jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Polski

Kupowałem w Tłuchowie (kujawsko-pomorskie)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sprawdziłem karteczkę i cena jest 675 zł/t

To jest chyba z Anwilu ale nie jestem na 100% pewien. Musze na worek spojrzeć.

 

Jeszcze muszę polifoske kupić ale jeszcze się wstrzymam. Ma stanieć. Sprzedawca zamawiał kolejną dostawę z Polic i będzie tańsza.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Czy ktos z Was stosował nawóz o nazwie Kizeryt?????

Jakie spostrzezenia na jego temat????

Czy warto go stosowac???????????

Najlepiej na jakie zboża?

Interesowałyby by mnie takze cena tego nawozu i miejsce dostania????

Z góry dziękuje zaa pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Tak stosowałem Kizeryt, ale nie pod zboża ale pod rzepak ponieważ zawiera oprócz potasu dużo siarki i magnezu. Stosuję na pola , które od niedawna są w moich rękach, nawóz ten szybko uzupełnia braki K,MG i S w glebie gdzyż jest w formie szybko przyswajalnej. Czy warto go stosować ? no pewnie szczególnie polecam pod pszenicę jakościowe, gdzie stosuje sie wysokie dawki azotu, właśnie potas stymuluje pobieranie azotu przez roslinę, jeżeli się myśli o plonach powyżej 8 t/ha polecam kizeryt lub sól potasową (wychodzi taniej)

Aby nie dostać % od moderatora to powiem że w sierpniu kupowałem po 1600 zł/t.pozdro dla wszystkich jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Czy macie jakieś aktualne informacje w kwestii cen? Byłem u dwóch handlarzy, którzy trochę mnie znają, to sugerowali mi, żebym się jeszcze chwilę wstrzymał bo powinno byc jeszcze taniej.

 

Mówią prawdę czy chcą mnie zrobic w balona?

 

A ceny w tej chwili to: Polifoska 6/8 po 1340 zł/tona; mocznik 1040 zł/tona; saletrzak 740 zł/tona; saletra tylko jakaś wyjątkowo droga po 900zł/tona, wszystkie ceny brutto w gospodarstwie


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Azotowe wzrosły średnio o 30zł/t od listopada.

NPK powinny potanieć ale nie należy spodziewać się gwałtownych obniżek, może ok. 50-100 na tonie.

Spotkałem się z sytuacją specjalnie zawyżonych cen nawozów, np. firma A saletra amon po 870zł/t (po negocjacji idzie za 860), a firma B oferuje saletrę po 890zł/t - a po tzw. "opuszczeniu" ceny ta saletra idzie po 870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Kolego Jerzy coś ci się pokręciło kizeryt nie zawiera potasu ,tylko Mg i S.Pozdrawim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Azotowe wzrosły średnio o 30zł/t od listopada.

NPK powinny potanieć ale nie należy spodziewać się gwałtownych obniżek, może ok. 50-100 na tonie.

Spotkałem się z sytuacją specjalnie zawyżonych cen nawozów, np. firma A saletra amon po 870zł/t (po negocjacji idzie za 860), a firma B oferuje saletrę po 890zł/t - a po tzw. "opuszczeniu" ceny ta saletra idzie po 870.

Z moich obserwacji wynika, że na początku listopada nawozy azotowe potaniały a nie wzrosły jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Puławy podniosły ceny średnio o 30zł/t, dystrybutorzy mają zapasy jeszcze z lata i stąd u nie których taka cena( 870-890) saletre można kupić po 750zł całe samochody u rolnika na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Tak Vitasem masz rację składam samokrytykę, kizeryt nie zawiera potasu, dałem ciała, miałem na myśli KornKali, pomyliło mi się rzeczywiście Kizeryt to inna bajka ;) . I to na K i to na K ,plama i tyle .

To jak w tym dowcipie - Pytają małego chłopaczka jak ty się nazywasz i twoje siostry. I mówi

- Wszyscy nazywamy się na J oprócz mnie ,siostry to Janka Jagata, Jagna tylko ja inaczej się nazywam

- Ja jestem na L

-To jak się nazywasz - Luljan ;)

A tak na poważnie też słyszałem że jeszcz PK mają spaść zarówno Amofosmagi jak Luwena, o Policach nie wiem (6-tka u mnie po 1300 zł/t)

Nasz diler powiedział mi rozmowie telefonicznej ze Yara szykuje w dużych partiach NPK 8-15-30 po 1350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

A jak u Was z cenami soli potasowej,akurat dostałem wyniki badań gleby w moim gospodarstwie i z potasem zrobiło się cienko i trzeba ostrzej sypnąć potasem.Mój dostawca mówi,że jest zmowa głównych producentow soli (Białoruś,Rosja,Niemcy),i na razie czekamy może pękną.W tej chwili cena ok.1500/tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Polifoska 6 w małych ilościach tj 4 tony po 1300zł brutto, saletra puławska 760 zł brutto w 50kg lub 500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Yara Can27 za 700.

Sól potas60 za 1400-1600 uzależniona od ilości i terminu płatności.

Ceny brutto.

 

Interesuje mnie cena blendingu PK 20-30 z yary?

Może któryś z Kolegów jest zorientowany w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj