Polecane posty

za to azotowe idą do góry.
może tylko straszył bo jakaś część rolników powiedziała że nie będzie kupować, a magazyny pełne... to jak krzyknął że nawozy w góre to zaraz sie ruch za nimi zrobi:/ i znów nie obniżą cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

nie liczył bym na obniżki azotu wczoraj mi przywieźli mocznik i podpytałem kierowcy jaka jest sytuacja w puławach i odpowiedzial że azot schodzi na bieżąco. nie mają zapasów i ceny podnoszą.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Widze ze dużo osób mówi ze nawozy nie potanieja no to dobra kto chce niech kupuje nawozy tyle co w tamtym roku, Ale moim zdaniem to jest głupiego robota bo co z tego ze wy kupicie nawóz za kupe kasy posiejecie i sporo ukosicie zboza jak i tak wyjdziecie na 0 albo gorzej bo w nawóz duzo kasy się w pakuje.

 

Ja mysle ze rolnicy kupią w tym roku dużo mniej nawozów niż w tamtym bo większosc umie liczyc i nie bedzie siała nawozu tylko po to zeby posiac jak to się nie zwróci bo ceny zboza sa zbyt niskie, nie ma co usprawiedliwiac zakładów produkujacych nawozy bo oni na nas perfidnie zeruja i zdzieraja ile się da najwięcej bo mysla ze głupi rolnik i tak kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pablo21. każdy kupi w tym roku mniej nawozu. ale coś posiać trzeba żeby urosło. ja też wtym roku kupilem o połowę mniej nawozu.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

a ja wam powiem tak z pewnego zrodla czyli od mojego braciaka ktory pracuje w Policach przy produkcji mocznika itd..ze wychodzi na to ze ceny nawozow musza isc w dol nawet azotowe, a to dlatego ze Police maja pelne mazgazyny mocznika itp, a zbytu nie ma i skladuja je gdzie sie da, wiec jak wam taki diler,posrednik powie ze azotowe pojda w gore to bierzcie poprawke na jego gadania ze sam jest zapchany nawozem kupionym po wiekszej cenie i musi go upchnac:)takie jest moje zdanie i ja czekam na spadki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie raffffff ja wiekszosc nie kupi nawozów to ceny beda musiały pojsc w doł.. ale i tak niektórzy sie wyłamią:/ lepiej kupic mniej niech urosnie co ma urosnac, przy takiej cenie zboża jakie jest to sie nawet nie opłaci:/ u mnie przenica bedzie lezała kolejny rok pewnie w magazynie, tylko we zniwa bedzie problem bo nie bedzie gdzie nowej składowac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45
u mnie flora praszka takie ceny ma

 

Mógłbyś dokładnie napisać jakie to ceny?

Akórat mieszkam niedaleko praszki ale za polifoskę 6 powiedzieli 2700 !!! (to im podziękowałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

Widzieliście police reklamuje się w telewizji z tym nowym nawozem POLIAZOT


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1
Wczoraj zakupiłem Polifoskę 5 po 1800zł , saletrę po 1150zł a moncznik po 1290zł Ceny oczywiście brutto

Dzisiaj pojechałem odebrać swój towar i zobaczyłem nowe ceny :angry: : saletra +50zł a moncznik+310 zł

dobrze że zapłaciłem wcześniej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mocznik o 300zł w góre :lol: napewno ktos kupi...

Bez paniki to podnoszenie cen to do czasu jest... ale mam jakies dziwne wrazenie za w nastepnym roku zboze bedzie drogie bo drogi nawóz to duzo mniej się bedzie siac a to wpłynie znaczaco na plony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ludzie będą mniej siać...zasieją tyle samo lecz wszyscy dobrze wiemy, że jak się nie da tyle nawozu lub w ogóle się go nie da to plon np.europejski w tym roku będzie o 10% mniejszy jak w ubiegłym.... I tak jak tu mówi kolega @pablo21 nasz produkt powinien być droższy bo ileż można dźwigać cenę nawozów bez podnoszenia ceny zbóż!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

w tym roku była susza i wszystko wskazywało na to że i cena na zboże będzie i co? nie ma wręcz przeciwnie. żeby się nie okazało że z nawozami będzie podobnie. mniej posypiemy mniej skosimy ale ruski i ukraina nas zasypią i ceny też nie będzie.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Źle się wyraziłem chodziło mi o to ze ludzie beda siac mniej ale nawozów nie zboża.

 

 

Oj w tym roku była susza ale co to za susza jak plony takie same w większosci kraju jak w poprzednim roku.

 

Jak się ma podejscie ze i tak nie bedzie ceny na zboze to lepiej dac sobie spokój z rolnictwem bo przeciez sie nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

mniej nawozu to mniej zboża na rynku ale jesteśmy w unii i jak tam nie będzie suszy albo innych niekorzystnych warunków klimatycznych to ceny nie będzie bo sprowadzą do nas. ciekawe czy w innych krajach unii też będą oszczędzac na nawozach tak jak my?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Beda niebeda jakie to ma znaczenie. Może bedzie susza na zachodzie i co? :lol:

 

Po co siac dużo nawozu przy takich cenach??? Po to aby sie narobic i wyjsc na 0??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jak bedzie susza na zachodzie to będą potrzebować naszego zboża i cena pójdzie do góry. jakbys posiał więcej nawozu to byś więcej zebral i automatycznie więcej zarobiŁ. ale to są zwykłe spekulacje. wróżenie z fusów :D a jak bedzie zboże po 350 to masz racje wyjdzie się na zero.nigdy nic nie wiadomo.tak czy inaczej cos trzeba posypac bo nic nie urosnie :lol:


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
U nas(lubelskie) największy hurtownik zamknął firmę i robi remanent , mówi że i tak niema klientów, i każe czekać, Luwena szykuję nową korzystną ofertę w cenie u niego 1000 zł/t

 

O jakim Hurtowniku piszesz ?? bo też jestem z Lubelskiego

 

 

Pytanie z innej beczki będzie ktoś 22-01 na spotkaniu organizowanym przez Osadkowskiego w Urszulinie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja mam zamjar azotu pośać jeszcze wiencej niż w latach poprzednich.Cena ziarna zmusza nas do osiągania coraz to większych plonów aby coś zarobić albo przynajmniej wyjść na zero.Niedając azotu albo małe dawki równiez nie gwarantują wam ze wyjdziecie choćby na zero.500kg saletry ze wschodu to koszt 1 tony pszenicy,gożej z NPK-200kg to też 1 tona pszenicy.Środki ochrony,podatki ,paliwo,amortyzacja,usługi-to już ze 3 tony.Czyli 5 ton trzeba oddać ,a dopiero plon pow 5 ton da nam zysk a bez nawozów to i 5 niewyciągniesz.Gożej mają ci co ziemie dzierżawją ,dopłat niebiorą a jeszcze czynsz płacą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak łatwo ci mówic jak masz dobra ziemie a ja o plonie pow 5 t to moge sobie pomarzyc ziemia IV i III klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2
Tak łatwo ci mówic jak masz dobra ziemie a ja o plonie pow 5 t to moge sobie pomarzyc ziemia IV i III klasa.

:lol: :D :lol: :D Na takich klasach to plony 6 ton powinny być standardem za wyjątkiem suszy.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

I są, tyle, że bez ochrony fungicydowej to trudno wyjść ponad 5 ton, z ochroną, i wcale nie najlepszymi środkami można.

 

u mnie ostatnio saletra 1200

mocznik 1250

saletrzak 1060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Co do cen nawozów do zakłady chyba wiedziały że dużo ludzi nie kupiło nawozów i tradycyjna głupia zagrywka z ich strony podnoszenie cen. Parodia.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Tak łatwo ci mówic jak masz dobra ziemie a ja o plonie pow 5 t to moge sobie pomarzyc ziemia IV i III klasa.

No ja mam 3,4 5,6klase ale dbam ostanowisko.Co3 lata rzepak lub łubin bo bez stanowiska to nawozy nic nie dadząJak zadbam i pogoda dopisze to i na 5 klasie pszenżyta można wyjąć ponad 8ton.,a na 3 i 9pszenicy tak jak wtym roku.Także warto siać dużo azotu(nawet ponad 200N)ale same nawozy nic niedadzą bez 3krotnej ochrony fungicydowej,skarlania i mikroelementów.Życze wszsystkim obniżek nawozów.nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj