Polecane posty

RSM32    0

Eksport siadł mocno w moczniku o tym świadczy spadek ceny z 1600zł/tona na 1070zł/tona.

O indywidualnym imporcie nawozów z Niemiec nich się wypowiedzą koledzy z nad Odry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

A ja tam uważam, że ceny spadną. Trzeba tylko cierpliwie poczekac.

Swoją drogą, ciekawe czy prezesi zakładów do baków swoich mercedesów (kupionych za pieniądze rolnika) wsypią swoją saletrę, bo jeśli nic nie będą sprzedawac to na wachę im zabraknie :lol: :P :lol:


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Niestety ale ograniczenia w gazie ziemnym jeżeli spowodują zmniejszenie produkcji nawozów to tylko mogą zdrożeć.

Tylko brak eksportu będzie skutkował zniżką cen. W Polsce mamy nadprodukcję nawozów i niestety niską średnią stosowania NPK.

Przyczyna znana - brak kasy u rolnika.

W lutym ustalą się ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja bym się zastanowił nad zakupem saletry Can z Yara, jest jeszcze możliwość dokupienia 14t mocznika, bo na 10t jest już klijent. Tylko teraz nie wiadomo czy czekać czy brać, zresztą trzeba się dobrze zastanowić, do lutego czas, a puźniej trzeba pomyśleć o rzepaku jak nie wymarźnie, dobrze że jest okrywa śnieżna :P .


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Tak tylko z tego co wiem to Polsce na dzień dzisiejszy nie ograniczono dostaw gazu. Jak znam życie i realia to producenci nawozów wmówią, że gazu brakuje i w z wiązku z tym należy podnieść ceny swoich produktów. Panowie to jest POLSKA i tu wszystko jest nie tak.Wszystko sie zmienia jak w kalejdoskopie, poczynając od nawozów, kończąc na cenach paliw. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

ZAP napisał że zakłady azotowe liczą na eksport bo nasz produkt jest atrakcyjny na zachodzie. Kolega z spod Kłodzka pisał mi e-maila że u Niemców nie tak różowo, ceny zbóż i rzepaku spadły tak jak u nas, ceny żywca stoją, tez nie ma zejścia nawozów, niech ZAP się zastanowi jeżeli ZA miały by dobry eksport nie opuścili by ceny za Chiny Ludowe, bo mieli by pieniądze konkretne czyli zysk, a jak jest zysk kto opuszcza cenę, ZAP cóż ci tak szkoda dilerów, a rolników to co nie żałujesz, tak niby zakłady nawozowe lekceważyły rolników że polski rynek niewiele dla nich znaczy, pół roku zastoju i wszyscy zawaleni nawozami od zakładów dilerów po dystrybutorów ,cene opuścili a zejścia nie ma. U nas nikt nie kupuje nawozów nawet jak ma kasę, a napewno nie Police bo poleciały w kulki jak Zorro w ostatnim odcinku, żeby Niemcy przywozili nasze nawozy po 2000 tys/t a Police darły znas po 3 tys. Ceny spadają i jeszcz spadną bo niema rynku u nas i zagranicą, dilerzy w kropce bo kupili drogo i nie chcą tanio sprzedać a o nas ktoś się martwi że nasze produkty tanie, też mamy rodziny i chcemy godnie żyć z naszej pracy nie można z nas drzeć skóry bez końca, zakłady nawozowe pokazały że nas lekceważą imy nie będziemy im dłużni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Na jednym ze składów była wczoraj saletra rosyjska po 860 zł za tonę, czyli dalej czekamy aż nasza będzie tyle kosztować... .


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0

To prawda. Ale podejrzewam, że nie zejdą z ceny. Zresztą zobaczymy. Nie mam zaufania do rosyjskiej saletry. Mocznika też jest kiepski.

 

Twój nick bardzo mi sie kojarzy ze skrótem Zakłady Azotowe Puławy. Być może się myle. :P Co do postu to myślę, że w ramach protestu (w nawiązaniu do wysokich cen nawozów), jeśli wszyscy rolnicy by się zmówili i zwyczajnie "zaoszczędzili " i na wiosnę nie kupili nawozów lub by ograniczyli do minimum to zakłady azotowe i dealerzy mieliby nie lada problem. Gadanie , że eksport załatwi sytuacje spadku sprzedaży w kraju można włożyć między bajki. Ciekaw jestem dlaczego np. w Niemczech te same nawozy są grubo tańsze niż u nas, opłaca sie nawet kupić tam i to z dostawą. Pozdrawiam :lol:

 

To prawda. Specjalnie wybrałem taki nick, na przekór. Podejrzewam, że nasi eksporterzy (patrz producenci) sprzedają tam (Niemcy, Francja itd) po niższych cenach, aby utrzymać rynek a w Polsce sobie chcą to zrekompensować. Ale z Niemiec nie dostaniesz saletry, więc trudno porównać ceny. Mocznik, to pewnie import z Rosji albo z Polic. Wielokrotnie były przypadki, że jak był eksport z Polski nawozów za granice, to tego brakowało w Polsce. Pomyśl, jeśli wywożą na eksport to brakuje dostaw i terminowości u nas i czekasz wtedy kiedy ci dowiozą, aż rośliny wyją! Ale wszystko to wielkie ale i być może trzeba włożyć między bajki wzrost ceny i czekać na spadki.

 

Powód edycji: pisanie postu pod postem. Używaj opcji EDYTUJ. Moderator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

ciężko powiedzieć czy stanieją, znalazłem to jako ciekawostkę http://www.staragro.at/index.php?id=237 ceny z jakiegoś portalu w Austrii, np mocznik - Harnstoff 364,8 euro/t, a od lutego 504euro/t, ale nie wiem czy dobrze to rozumiem?? Jeśli u nich będą takie wysokie ceny to przy tym kursie Euro, nasze nawozy będą bardziej atrakcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0

dobrze przeczytałeś, tak to wygląda. Więc jakiś tam pewnie eksport będzie, no chyba że Rosja wpompuje masę nawozów. Maja kryzys więc chcą tez się pozbyć. Konkurencja tylko służy obniżce cen. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Do nas już spływają oferty nawozów azotowych zza wschodniej granicy po cenie ok 1000 zł mocznik, z kolegami pojedziemy zobaczymy i weźmiemy próbę i jak w stacji chemiczno -rolniczej potwierdzą zawartość składnika kupimy i nie będziemy z siebie robić lokalnych patriotów, zakłady mówią tak głośno o wolnym rynku to własnej d... go poczują, znana hurtownia spod zamościa rozsyła do rolników ofertę kemiry power po 1450 i pewnie troche kupię a polic nawet worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ale mają znowu preteks żeby podnieść ceny na nawozy, przez niby mniejszą dostawę gazu, tak mówili w agrobiznesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Prośba do jerzy jaki skład ma ta kemira ? bo samo power mi niewiele mówi ?,prośba do wiesaw daj namiary na tą ruską saletrę ,plis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
Do nas już spływają oferty nawozów azotowych zza wschodniej granicy po cenie ok 1000 zł mocznik, z kolegami pojedziemy zobaczymy i weźmiemy próbę i jak w stacji chemiczno -rolniczej potwierdzą zawartość składnika kupimy i nie będziemy z siebie robić lokalnych patriotów, zakłady mówią tak głośno o wolnym rynku to własnej d... go poczują, znana hurtownia spod zamościa rozsyła do rolników ofertę kemiry power po 1450 i pewnie troche kupię a polic nawet worka.

:P brawo!

keep going!


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Rano w programie rolniczym w radiu wypowiadał sie jakiś gość z puław siał taką propagandę że ciężko było słuchać, mówił że ograniczają produkcję bo im gaz przykręcili, że nawozu brakuje i mocno podrożeje. Żałosne to było poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalKa    0

produkcję to ograniczają ale z powodu pełnych magazynów :lol: (przynajmniej Police)

poza tym dowiedziałem się ostatnio, że koszt wyprodukowania 1t mocznika kształtuje się na poziomie 750-780PLN

więc teraz czekam aż spadnie przynajmniej poniżej 1000PLN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

W Polsce nie było ograniczenia dostaw gazu, który zresztą ruscy mają dziś odkręcić. Prawda jest taka nawozu kupię połowę tego, co rok temu bo, nie mam kasy i nie wezmę na nawóz kredytu ba jak ceny będą tak niskie (a wszystko na to wskazuje) to tylko bank i zakłady nawozowe zrobiły ba na mnie interes. A ja sobie tylko więcej roboty: więcej sypania, jeżdżenia po polu, więcej zboża do zebrania, zmagazynowania, przerzucenia a dochód wyjdzie taki sam. Ograniczymy wszyscy produkcje to i ceny pójdą w górę, my na swoje wyjdziemy ciekawe jak wyjdą krwiopijcy z zakładów nawozowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Maciek Kemira ta ma skład 5 N 14 P 28 K, próba zawieziona do stacji czekamy na wynik, jak się potwierdzi to co na workach to kupujemy, ostateczną cenę mocznika przedstawię na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Jeżeli ta Kemira nie jest oszukana i tyle kosztuje tzn.brutto to police mogą sobie wsadzić fosforan w d*pę i będą musieli upuścić bo nikt kto umie liczyć nie kupi,liczę że będzie można kupić gdzieś tani fosforan ruski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas już sie po podnosili z cenami :angry: ojciec dzwonił trzy dni temu to goscio mu zaproponował po 1035 zł/t za saletre, a dzis jak dzwonił to juz mu powiedzieli ale 1035 zl/t + vat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Poczekaj jeszcze z miesiac. Jak ludzie nie beda kupowac to sie osraja i ceny obniza. I tak beda w plecy bo wszyscy obnizaja w tym roku stosowanie nawozow o 20 a nawet 50 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11
Maciek Kemira ta ma skład 5 N 14 P 28 K, próba zawieziona do stacji czekamy na wynik, jak się potwierdzi to co na workach to kupujemy, ostateczną cenę mocznika przedstawię na forum.

 

Witam jak byś mógł dać mi namiary na tego Pana który tę kemirę sprzedaje bym był bardzo wdzięczny:-D Nie damy zarobić policom:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> szczewko - dokładnie, ojciec im mowi ze poczeka do kwietnia:) a oni mu cos ze zdrozeja jak zachecali do kupna.. myslałem ze nie skonczy gadac:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No proszę-nawet i w Wiadomościach już zakłady nawozowe jęczą ;)-oglądaliście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj