Polecane posty

luk2782    19

U osadkowskiego(woj oposkie dolnoslaskei i pd wielkopolska) ceny po nowym roku saletra w góre o 10zł mocznik o 30zł na tonie. kurcze dylemat mam kupic czy nie kupic. U nas nawozy schodza bo rolicy dopłaty dostali. jak bym miał dory opryskiwacz wypiał bym sie na saletre i kupił RSM


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

osadek to żadna rewelacja, a z tą ceną w góre to grają głupa bo myslą ze jak podniosą to rolnicy sie wystraszą i pójdą kupic bo drożeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Ja czekam z kupnem do samej wiosny, Już ponad połowa rolników otrzymała dopłaty, a ruch przy nawozach niewielki (znajoma prowadzi sprzedaż) więc moim zdaniem ceny jeszcze polecą na dół, Zakłady mają pełne magazyny, a koszty stałe trzeba płacić mimo ograniczenia produkcji. Stawiam litra, że ceny saletry spadną do 750 zł /t a mocznika do 850 zł/tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Pisałem o tym już dawno że mają pełne magazyny a towar nie schodzi, ceny spadną i też stawiam dużą "finlandię" że ceny azotowych spadną poniżej 1000 zł/tonę, u nas na lubelszczyźnie już oferują litewski i rosyjski mocznik cen dokładnych nie znam ale jak będę wiedział napiszę na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mowice o cenach polskich nawozow azotowych. To ja 3m zaklad o tego litra ze mocznik bedzie po 850 a saletra po 750.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

chiałbym wierzyc w bajeczki.... przy becnej cenie euro 4.20 (w sierpniu 3,15) bo zakladom bedzie sie oplacalo wysylac nawozy za granice, jak to mialo miejsce przez wczesniejsze lata. cenu nawozów spadna owszem,ale podejrzewam ze po sezonie ( tak jak zawsze co roku byly promocje od czerwca - lipca). Hurtownicy nie pozwola sobie na obnizanie cen przez fabryki,bo byli by tratni,bo zapewne nakupili tysiace ton nawozów wiec nie usmiechalo by im sie sprzedawac ich dokladajac do interesu po 500 zl do tony... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja nawozy na swoje potrzeby już kupiłem polifostka 8 2570 za tone saletra 1160 za tone saletrzak 1060 za tone i nieliczyl bym na to ze spadna bo ktory pośrednik zrezygnuje ze swojego zarobku , fakt ze na nawozach maja zarobku 30% wiec jeśli ktoś kupuje duzo to moze utargowac swoje , a z drugiej storny wszytkie firmy maja najwiekszą marże na nawozach wiec swooje chca zarobic , zreszta tak jak rollnicy prubuja grac na nosie firma z nawozami tak firmy moga zagrać na nosie rolnika i wywieść nawoz na zachód i bedzie go brakować na wiosne zreszta skoro firmy azotowe ponoć zarobily 4 razy tyle wiec kapitał maja wiec moja sie z rolnikami troche pomawić firma poczeka a zboze w polu niebardzo . wiec niebyl bym takim super optymista . zreszta wyprodukowany nawoz niemoze taniec jesli czynniki do jego produkcji byly drogie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak produkty do produkcji wzrosły o 150% tak jak cena nawoów nie ;)

Nasze nawozy w niemczech sa tańsze o 1/3 więc jakoś mozna sprzedawać taniej dziwne nie a przeciez produkty takie drogie...

 

To nie chodzi o to że rolnicy nie beda kupowac nawozów bo uznają ze sa za drogie tylko chodzi o to że ich poprostu nie bedzie na nie stac a dokładac do interesu nikt nie bedzie bo z czego przeżyje?

 

Będe sial na ha nawóz za 500zł lub więcej a zbierał 4-5 ton po 350 zł a paliwo i reszta gdzie a dochód???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

mozna i sie pablo z toba zgodzic , ale z drugiej strony zboże bylo w tym roku na wiosne po 900 za tone a w żniwa po 630 tona wiec mozna bylo zgromadzic powazne oszczedności na trudniejszy rok a po drugiej jesli niedasz odpowiedniej ilości nawozów to nic niewyrośnie kazda roślina ma swoje określone potrzeby i tego nic niezmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

rozumiem Cie, sam tez mam gospodarke ( nie za duza bo 25 ha ale zawsze cos juz jest) i nie mam zadnej zwierzyny, wiec sprzedaje zboze jedynie. i wiem w czym rzecz, ale tez Ci tlumacze dleczego nie stanieja krajowe nawozy wg mnie. mam nadzieje,ze sie myle. na jesien zadnego nawozu pod pszenice nie dawalem,jedynie popruszylem praktycznie ok 15 ha kurzyncem i to wszystko. na jare rownierz przyorałem kurzyniec wiec jakos sie ten rok przezyje. na wiosne pewnie jedynie saletra na ozime pojdzie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
mozna i sie pablo z toba zgodzic , ale z drugiej strony zboże bylo w tym roku na wiosne po 900 za tone a w żniwa po 630 tona wiec mozna bylo zgromadzic powazne oszczedności na trudniejszy rok a po drugiej jesli niedasz odpowiedniej ilości nawozów to nic niewyrośnie kazda roślina ma swoje określone potrzeby i tego nic niezmieni

Kto mogł to mógł niektórzy to zaiwestowali w maszyna a np: Ja 2 lata temu miałem 2ha pola więc nie miałem z czego zaoszczędzic a teraz nawóz musze posiać na 10ha. Więc pieknie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

tu mam cennik nawozów ze stycznia 2008 i obecne. szkoda,ze nie mam sprzed 2 lat,bo mysle ze roznica byla by 250% do ceny obecnej;/. A ceny zbóz , mleka w miejscu lub spadaja;/. Zapomniałbym o tucznikach - jak miałem ostatnio 3 lata temu to sprzedawalismy po 4.30 i mysle ze cena sie nie zmienila na dzien dzisiejszy... O paliwie w zniwa po blisko 4.80 juz nie będe wspominal!

Tylko wytłumaczcie to tym TŁUKOM miastowym co szczekaja po forach pod kazdym artykulem dotyczacym rolnictwa jak to rolnikowi jest dobrze i ze nic nie robi w zime tylko odpoczywa i jakie to dopłaty WIELKIE bierze,a miastowy musi do pracy zapiepszać co dziennie po 8 h za 2,5 tys/miesiac.

 

Saletra am. 89 zł / obecnie 120

Saletrzak 76 zł / obecnie 108

Salmag ,saletrzak Kedz. 78 zł / obecnie 110

Mocznik 114 zł / obecnie 170

Siarczan am. 54 zł / obecnie 90

Potafoska gran. 76 zł / obecnie brak

Unifoska 02 78 zł / obecnie 136

Grantar 82 zł / obecnie 158

Sol potas.60%pyl. 128 zł / obecnie 200

Superfosfat pyl. 56 zł / obecnie 110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Ja już kupiłem nawóz dlatego się nie zastanawiam zdrożeje czy nie. Kierowcy jak przyjeżdzaja do mnie z nawozem to mówią że biorą prosto z produkcji saletre a na mocznik jeszcze czekam.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam5068    0

Jak widzę rolnicy znowu nie są zgrani jedni już kupili nawóz a drudzy czekają co będzie-myślę,że może być tylko taniej ponieważ komponenty do produkcji tanieją na czele z gazem,na jesieni sprzedaż spadła z tego co zaobserwowałem o ok 80% czyli gdzieś ten nawóz leży(koszty składowania),kurs euro co prawda wysoki(eksport opłacalny) ale

na zachodzie też mają fabryki nawozów i przy obecnym kryzysie wątpię czy wpuszczą nasz nawóz na swój rynek(mogą stracić miejsca pracy) ,chyba że zrobią tak jak Niemcy wykupią nasz nawóz za grosze i wyeksportują do Polski!!!.Trzymajcie nerwy na wodzy i czekajcie.(ja dokładam drugą finlandie jak to wyżej napisał jerzy ,że muszą stanieć)._


CaseSTX450_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

to ja dokładam trzecia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze nawozy moga troche staniec. Ale napewno nie do poziomu 850 za saletre. Przysłali nam oferte na sól i zamiast do dolu to cena opnie sie w gore. I wśród firm którymi handlujemy tez ani widu ani slychu o obnizkach jakichs konkretnych. P.s. z tymi flaszkami to ostra biba sie zapowiada hehe ;) Pozdrawiam i wesolych swiat zycze.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Paktofonikas dołącz do nas, a propo żurawinówki jest luks, jeśli chodzi o nawozy u nas już zaczęły się telefony i oferty do domów, firmy zaczynają konkurować komu sprzedadzą, w moich okolicach jest zmowa i nikt nie kupuje nawozów, o tę porę już były pokupowane nawozy, nawiększy hurtownik zwozi nawozy do domu, bo farbryki przywożą towar, spojnie trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Grubo zapowiada sie z ta wódka:)ja mysle z enie spadnie ponizej 950zł/t czekam do konca stycznia potem zaczynam poszukiwania bo na poczatku marca wypadało by miec "N" na magazynie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj