Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    707

Wiem, że nie do mnie ale odpiszę:)

 

Pod zboża, na start, potrzebujesz dawkę azotu. Sól potasowa i Superfosfat + azot lub NPK typu Polifoska 6.

 

Jeśli wiesz jaką masz zasobność gleby w P i K oraz orientujesz się jakie jest zapotrzebowanie na te składniki dla rośliny, to możesz dostosować odpowiednią proporcję ( dokładnie ) stosując np. sól potasową i superfosfat ale i tak trzeba jeszcze azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

dzięki akmaly za wyręczenie. nie ubliże temu komuś dzięki tobie.

Najprosciej jest ublizyc zamiast wytłumaczyć jak kolega wyżej:) dziękuję:) poprostu jestem młody i nie dawano u mnie azotu na zboża jesienią, i bardzo rzadko szlo PK jesienią dlatego pytalem :)jedynie co chciałem to do rozsianej juz Polifoski 6 na żyto która zostala z poprzedniego sezonu dodac oprysk mocznikiem n a lepsze krzewienie :) Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak siejesz polifoskę to siejesz automatycznie i azot i potas i fosfor. A jak znasz zasobność gleby osobno to można każdy z tych składników osobno ale czy ja wiem czy to oszczędność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jeśli wiesz że składnik 1 masz na wysokim a składnik 2 na niskim to masz oszczędność bo wiesz że 1 dasz mniej a 2 więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale przecież polifoska ma dużo różnych konfiguracji :P i można sobie wybrać w zależności od zapotrzebowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Tylko wtedy przy różnej zasobności pewnie musiałbyś wziąć ze 3 rodzaje polifoski. Ja zawsze sypię sól i fosforan i nie zdazyło się żeby nie wyszło taniej jak polifoska.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i dodatkowo jeszcze musisz azot i 3x jeździć po 1 polu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Po cholere ci azot jak masz go w fosforanie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Tu Panowie dyskutują na temat superfosfatu dlatego ten azot. Dziwię się, że są jeszcze zapaleńcy na ten nawóz, ktory nie ma startu do polidapu czy fosforanów wschodnich nawet MAP.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Pewnie z przyzwyczajenia. Plusem superfosfatu jest zawartość mikro ale jakby przeliczyć na zawartość przyswajalnego fosforu to fosforan o wiele lepszy 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie z przyzwyczajenia. Plusem superfosfatu jest zawartość mikro ale jakby przeliczyć na zawartość przyswajalnego fosforu to fosforan o wiele lepszy

Nie tylko mikro ale również siarka w dużej ilości i wapn w niskiej cenie. Każdy fosfor z biegiem czasu stanie się przyswajalny bo gleba to nie czysta woda tym czym sie sugerujecie w której rzeczywiście ciężko o rozkład tego nawozu mamy tam wiele różnego rodzaju kwasów. Więc jeśli mamy glebę zasobna w fosfor i nie siejemy rośliny chłonne i wrażliwej na fosfor możemy zastosować superfosfat a jeśli siejemy go jesienią to nadaje się prawie pod każdą roślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Czy 950 brutto za saletrę przy całym aucie to dobra cena ? Kiedy planujecie zakup azotów? Słyszałem od przedstawiciela że polifoski mają iść w dół a Saletra ma się utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Myślę że dopóki ludzie sieją to polifoska nie stanieje chyba że w połowie października coś się ruszy ale na wielkie obniżki nie liczył bym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Czy 950 brutto za saletrę przy całym aucie to dobra cena ? Kiedy planujecie zakup azotów? Słyszałem od przedstawiciela że polifoski mają iść w dół a Saletra ma się utrzymać

 

Beznadziejna cena. Po tyle, to w detalu. Może trzeba zmienić przedstawiciela.  :P

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Nie tylko mikro ale również siarka w dużej ilości i wapn w niskiej cenie. Każdy fosfor z biegiem czasu stanie się przyswajalny bo gleba to nie czysta woda tym czym sie sugerujecie w której rzeczywiście ciężko o rozkład tego nawozu mamy tam wiele różnego rodzaju kwasów. Więc jeśli mamy glebę zasobna w fosfor i nie siejemy rośliny chłonne i wrażliwej na fosfor możemy zastosować superfosfat a jeśli siejemy go jesienią to nadaje się prawie pod każdą roślinę.

SiarkI to akurat niewiele o ile pamietam , a w fosforanie też siarka jest.  Wapń niby jest ale to w ogólnym bilansie wapnia prawie nic. I tak trzeba wapnować więc lepiej dać 100kg wapna więcej i załatwione. Co do mikroelementów to czasem na stanowisku po straczkowych gdzie azotu nie potrzeba też daje superfosfat by mikro uzupełnić. Jednak w mim przypadku gdy mam dość rozjechane zasobności , to  po pszenicy zawsze idzie fosforan. Azot pomaga w rozkładzie słomy która zawsze u mnie. W 100 kg fosforanu masz tyle azotu co w ponad 50kg saletry więc to też nalezy wliczyć do rachunków. Czy ten azot  jest więcej wart niż wapń i mikro? Najlepiej byłoby mieć wszystko na raz ale dla mnie lepszy jest fosforan bo razem z sola potasową załatwia mi moje potrzeby nawożeniowe. Magnez z siarą posypowo i dolistnie i jakoś daje radę  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupuje ten z siarkOpolu i jest tam 32% siarki i 20 wapnia i przy dawce 300kg są to znaczne ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czy 950 brutto za saletrę przy całym aucie to dobra cena ? Kiedy planujecie zakup azotów? Słyszałem od przedstawiciela że polifoski mają iść w dół a Saletra ma się utrzymać

U nas 870brutto  jakaś angielska ponoć 34.5N 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Ja kupuje ten z siarkOpolu i jest tam 32% siarki i 20 wapnia i przy dawce 300kg są to znaczne ilosci

Superfosfat prosty jest dobry i wg mnie jest to jedyna alternatywa dla fosforanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja kupuje ten z siarkOpolu i jest tam 32% siarki i 20 wapnia i przy dawce 300kg są to znaczne ilosci

 

Jeśli już to Siarki masz tam ok. 10,5 kg. 32% to jest SO4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Superfosfat prosty jest dobry i wg mnie jest to jedyna alternatywa dla fosforanu

 

polifosforan , fosforan amonu > superfosfat prosty gran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli już to Siarki masz tam ok. 10,5 kg. 32% to jest SO4.

Mylisz się to ta sama forma co w polifoska SO3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

To jak SO3 to masz 12,5 siarki około ale tam jest raczej so4. Nie chce mi się szukać w internecie ale na pewno tam nie masz 32% siarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

jaka cena saletrosanu 26 i rsmu 26 na lubelszczyźnie ?

chcę porównać do swojej oferty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj