Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

a yara to naprawdę taki dobry nawóz? bo cena wysoka w porównaniu do innych wieloskładnikowych nawozów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Azotowe raczej na pewno nie stanieją... pytanie ile zdrożeją do wiosny. Rok 2016 był wyjątkiem na tle kilku lat więc nie ma co to za dużo filozofować...

Polifoski podrożały od 1 stycznia. Inne NPKi czy sól właśnie teraz... w tym tygodniu o ok. 40 zł/t. W przyszłym tygodniu bardzo prawdopodobnie NPKi i sól potasowa drożej o ok. 10 euro/t (w tym wschód).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

U nas w lokalnym składzie Saletrosan po 1100 brutto a ja kupowałem we wrześniu 910 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Saletra puławska 920 zł

Saletrosan 26 820 zł

Mocznik Pulrea 1040 zł

Ceny brutto Nawozy wszystkie w bb 

Po takich cenach kupowałem azotowe przełom lipca i sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi12    0

Witajcie mam mocznik w kupnie po 1270 netto wschodni,co sądzicie o tym nawozie nigdy nie stosowałem niby ma ten sam skład ale naprawde tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Zależy jaki wschodni... :)

Bywa bardzo dobry, dobry a też kiepski... zbrylony itd...

W tej cenie jest Pulrea ale termin oczekiwania spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Nie mogę się tu "reklamować" zbytnio... ;)

Aktualnie końcówki Pulrea a'25 (czekamy na dostawy a'500) i import Grupy Azoty. W ubiegłym roku też miałem ten import i był ok (słyszałem, że jeden rolnik miał problem tj jakieś zbrylenie w kilku workach na 24t ale nie od nas zakup więc nie znam "przyczyny", a jak to bywa nie musiała być po stronie producenta/sprzedawcy.

Poszło tego sporo, siałem u siebie i super towar. W ubiegłym tygodniu dojechał świeży transport i jest ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Witajcie mam mocznik w kupnie po 1270 netto wschodni,co sądzicie o tym nawozie nigdy nie stosowałem niby ma ten sam skład ale naprawde tak jest

Niby do dolistnego gorszy, ale osobiście nie miałem bo zawsze kupuję Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Nie mogę się tu "reklamować" zbytnio... ;)

Aktualnie końcówki Pulrea a'25 (czekamy na dostawy a'500) i import Grupy Azoty. W ubiegłym roku też miałem ten import i był ok (słyszałem, że jeden rolnik miał problem tj jakieś zbrylenie w kilku workach na 24t ale nie od nas zakup więc nie znam "przyczyny", a jak to bywa nie musiała być po stronie producenta/sprzedawcy.

Poszło tego sporo, siałem u siebie i super towar. W ubiegłym tygodniu dojechał świeży transport i jest ok.

 

import grupy azoty to tak samo jakbyś kupił sobie mocznik importowany, była kiedyś wzmianka o tym w top agr... jak azoty nie wyrabiają to wspomagają się mocznikiem z importu rożni się tylko tym że pod ich logo i niby dodatkowo zbadany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE. Czy ktoś z was spotkał się z nawozem NPK importowany z HolandiI. Jego skład to azot 8%, fosfor 25%, K 24%, S 9%, magnez 7%, wapń 10%. Jest to podobno jakiś blending.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

No wspomaganie i logo to akurat wiadoma sprawa... ;) Za tym idzie "jakaś" gwarancja jakości.

Nie sądzę żeby było prawidłowe powiedzenie, że jest tak samo jak każdy import :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, podpowie ktoś w jakiej cenie w Agrolok-u Saletra z Gruzji i Phosagro Ultra 8 teraz chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Do mnie babka z Agroloku dzwoniła i z ciekawości zapytałem po ile saletra, to mówiła, że coś około 1170zł/t, ale nie wiem skąd ta saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gs Pabianice mocznik 1420 zł mały worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

No wspomaganie i logo to akurat wiadoma sprawa... ;) Za tym idzie "jakaś" gwarancja jakości.

Nie sądzę żeby było prawidłowe powiedzenie, że jest tak samo jak każdy import :)

szybkie pytanie - będziesz w tym roku handlował ŚOR? Coś tam słyszałem że w 2017 chcesz zacząć. Jeżeli nie tu to odpisz na priv.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Magazyn się buduje (między innymi również ku temu), jakieś chęci są, propozycje i "namowy" różne również ale... powiem szczerze... lubię i mam jakieś większe (stosunkowo) pojęcie o np. roślinach pastewnych (tu m.in. głównie mieszanki traw, lucerny), uprawie / odmianach zbóż, rzepaku, kukurydzy, nawozach itd. z tego co mamy w ofercie i co przede wszystkim praktykuję na większą skalę od kilku lat w gospodarstwie czy widzę / słyszę od Klientów. Temat ŚOR jest dość szeroki, odczuwam tu "lekką niepewność" stąd możliwe że będę potrzebował jeszcze chwilę czasu. Może nie tyle na teorię co na praktykę i obiektywne wnioski chociaż w tym temacie dużo się zmienia. Do tej pory było trochę mało na to czasu + zmieniłem jednak profil schodząc z rzepaku i zbóż na użytki zielone i produkcję pasz objętościowych. Są oczywiście ludzie, którzy mogliby się zająć tym działem ale mam taką filozofię, że muszę jednak sam dopinać wszystko, a Klientom nie sprzedawać bajek czy marzeń tylko optymalne rozwiązania. No tak na szybko i słodko ;) Moderatorzy nie blokujcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Dobrze wiedzieć, a podpytuję bo ŚOR kupić w tym rejonie to można tak naprawdę porozmawiać z 3 firmami i też wszystkiego nie mają w ofercie a jak oni mają ściągać to mogę sam ściągnąć (ostatnio brałem wysyłkowo z 3 różnych firm na końcu Polski bo naszym regionie nie ma tego nikt w ofercie). Pozostałe firmy sobie odpuszczam bo chyba myślą że człowiek nie sprawdza cen u konkurencji albo mają swoich doradców i a może to pan weźmie a może tamto (i oczywiście wychodzi wyżej jak człowiek przeliczy subst. czynną albo to zamiennik za który liczą jak za oryginał).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Polifoska 6 bb 1442zl brutto Adler Bielsk Podlaski,. Saletra 1050 inne zrodlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

na dziś saletra 1100-1170 brutto mocznik z importu 1280, polski 1380, sól potasowa 1500, korn kali 1180 brutto


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj