Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    435

nie wiem gdzie wy mieszkacie ze takie ceny macie u mnie saletra po 1080 polifoska 6 po 1640 mocznika nie ma i jak bedzie to juz rozpisany po około 1380

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ty gdzie mieszkasz że takie ceny? 

ogólnie zauważyłem że w moim rejonie północ mazowsza ceny stanęły gdzieś od 10 grudnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

a ubiegły rok a jeszcze jak po nowym roku ceny zbóż się obniżą

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spadną i to jest pewne, zawsze tak jest że jak jest na coś zapotrzebowanie to cena rośnie i tak było w tym roku w listopadzie i grudniu a teraz wszystko stoi bo większość już kupiła, więc jak nie będą schodzić nawozy to i cena spadnie jak to było w tamtym roku , kto poczekał do lutego i marca to zaoszczędził jak to pisało paru użytkowników wcześniej, tak samo z maszynami, umowy zaczęli ludzie podpisywać to i ceny idą do góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Tak tylko w tamtym roku stanialy dopiero gdzies na przelomie marca kwietnia wiec moga jeszcze zdrozec i staniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba u ciebie jest niedostępny mocznik, u mnie jest po 1280 brutto puławski w big bagach,

staniały na przełomie marca i kwietnia bo dopłaty też wpłynęły w styczniu, teraz wpłynęły w listopadzie to szybciej zakupy ludzie zrobili, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Nie w kazdym przypadku tak bylo u mnie w okolicy malo kto kupil nawozy bo doplaty glownie przeznaczyl na kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

W tamtym roku nie było bonifikaty na nawozy wiosną coś tam spadło ale jak u mnie to 10zł na tonie saletry wyszło. W tym roku bonifikata była dlatego jesienią saletra kosztowała 960zł/t,  dziś jest 1040 a w styczniu kolejna podwyżka.

Jeśli chodzi o mocznik to faktycznie kolejki są w Puławach, zamawiałem początek grudnia a przywieźli dopiero po świętach. Obecnie 1300zł/t ostro poszedł w górę mi policzyli jeszcze po starej cenie 1200zł/t ale jesienią był jeszcze tańszy (chyba 1160zł/t).

Kto kupił na jesieni myślę że nie ma co żałować nie zanosi się żeby wiosną było taniej na azotowe, tym bardziej że  dolar poszedł w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Wygląda jakby szał na azoty minął i cena się zatrzymała tylko ciekawe co dalej po nowym roku .Mam ofertę na saletrę z yary  po 965 netto chyba niema sie co zastanawiać

 

 

27 N czy 34 N ? 

 

Ja kupiłem 1,5 miesiaca temu 27 N po 849 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ktoś tu napisał że cena spadnie przełom marca. Jeśli pogoda pozwala (sprzyja) pierwszą dawkę leci się w lutym jak to nieraz już bywało. Także uważam że nawóz nie spadnie w najbliższym czasie. Luty coraz bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Ja w tamtym roku kupowałem w marcu to duzo wiecej płaciłem niz teraz np w marcu cena była mocznika 1460 teraz płaciłem 1120 saletra w marcu 1200 teraz kupiona po 1000 polifoska 6 w marcu była po 1680albo 1690 teraz płaciłem 1540

Wiec jak dla mnie to duzy zysk tym bardziej jak biore tego troche wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ceny nawozów raczej nie spadną ze względu na drożejącą ropę i podwyżki cen gazu w przyszłym roku.Waluty też są drogie więc nie ma co się spodziewać tanich nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

W tamtym roku nie było bonifikaty na nawozy wiosną coś tam spadło ale jak u mnie to 10zł na tonie saletry wyszło. W tym roku bonifikata była dlatego jesienią saletra kosztowała 960zł/t,  dziś jest 1040 a w styczniu kolejna podwyżka.

Jeśli chodzi o mocznik to faktycznie kolejki są w Puławach, zamawiałem początek grudnia a przywieźli dopiero po świętach. Obecnie 1300zł/t ostro poszedł w górę mi policzyli jeszcze po starej cenie 1200zł/t ale jesienią był jeszcze tańszy (chyba 1160zł/t).

Kto kupił na jesieni myślę że nie ma co żałować nie zanosi się żeby wiosną było taniej na azotowe, tym bardziej że  dolar poszedł w górę.

Ja kupowałem nawozy jeszcze przed dopłatami koło 10 października 2016 (wszystkiego razem 32t) i ceny były wtedy o wiele niższe a niżeli wiosną 2016r. (Dość sporo zaoszczędziłem na nawozach co do zeszłego sezonu).Miałem kasę to się wcale nie zastanawiałem i kupowałem przed dopłatami. W zeszłym roku nawozy kupowałem dopiero początek marca, bo dopłaty przyszły dopiero w połowie czerwca, a z byków miałem akurat na ruszenie wiosny więc dopiero wtedy kupiłem. I mam takie zestawienie: 

                                             Marzec 2016                                                                                      Październik 2016

 

saletra 34%                              1330zł/t                                                                                                930zł/t

mocznik 46%                            1525zł/t                                                                                              1120zł/t

saletrzak 27%                           1220zł/t                                                                                                830zł/t

korn-kali                                    1470zł/t                                                                                               ----------

sól potasowa 60%                     ----------                                                                                              1430zł/t

superfosfat wzbogacony           ----------                                                                                               1400zł/t

amofoska 5-10-25                     ----------                                                                                                 990zł/t

siarczan magnezu 21-30           ----------                                                               siarczan chyba około 900zł/t gdzieś fakturę                                                                                                                                                  zawieruszyłem w papierach nie chce mi się teraz szukać :)

 

Sól potasowa i superfosfat wzbogacony były jeszcze po starej cenie (chyba lipcowej) jak bym teraz kupował cena soli chyba trochę spadła, ale tylko brałem 2t soli i 2 t superfosfatu więc już na tej ilości nie patrzałem na to może ze 100zł/t bo ogólnie do zeszłej wiosny jak by patrzeć zaoszczędziłem przeszło 11tys zł :)

Nawozy Polskie i ceny brutto :)

 

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Koledzy znacie może cenę kizerytu,agrolok mi wycenił 1300zł/t przy ilości 8 t
Siarczan magnezu w granula 965zł.
Drogo chyba co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

a czym się różni kizeryt od siarczanu magnezu granulowanego ? tu i tu taki sam skład

 

 edit...

aaa siarczan ma mniej składu

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

27 N czy 34 N ? 

 

Ja kupiłem 1,5 miesiaca temu 27 N po 849 netto

Yarabella prilled 34,5 N .Już mamy odpowiedź na składzie rolnym ceny lekko do góry,raczej to nie wróży spadków ..

Edytowano przez bodo101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

jak dla mnie lubofoski to najgorszy nawoz po obliczeniu czystego skladnika to polifoski czu ultra 8 wychodzą taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lubofoska jest taka że jak nie masz kasy to ją dasz.... Jak nie stosujesz obornika pod korzeń to słabo z nia bedzie chyba że zastosujesz duże dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolega wyżej pytał się o kizeryt w agroloku ,po świętach przedstawiciel zostawił mi cennik kizeryt 1200zł, polifoska 6  to 1550 zł,saletra anwil 1130 zł ,saletrzak Polski 1000 zł ,ukrainski 900 zł  WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

czy tylko ja mam problem z dostaniem mocznika?

 

saletra w góre o 40 brutto na przełomie 20.12-3,01


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj