Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raptus902    125

Co lepiej kupić saleterzak czy salmag bo mam dokupienia w tej samej cenie po 950? Wiem że salmag ma trochę więcej N i C ale pod względem tempa rozpuszczania, rozsiewania różnią się czymś, chce stosować przedsiewnie pod owies?

 

Według mnie to to samo jest. A jeśli to samo to rozpuszcza się tak samo. Salmag stosowałem 2 lata z rzędu na wszystko (kukurydza czy zboże) efekt jak najbardziej zadowalający. W tym roku próbuje z saletrą i saletrosanem

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Granule ZAKsan'u są w "otoczce" dolomitowej stąd wapń i magnez w ilościach stosunkowo nieznacznych...

Co do ceny to u nas (tj w naszej ofercie jak i firm w pn-wsch Polsce) zwykle ZAKsan był droższy 10-20 zł. Aktualnie jest jedna cena.

Patrząc na składnik to raczej nie można powiedzieć że taniej...

Co do Salmagu - Saletrzaku to podstawową różnicą jest granulacja (Salmag ma grubsze, bardziej równomierne granule), Salmag ma 0,5% więcej azotu i 1,5% więcej wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

@adrian3005 czytałem to już wcześniej z tej strony co podałeś ale nie napisali ile zawiera wapnia i magnezu więc myślałem że ktoś tutaj wie coś na ten temat wiecej, Armand co nieco wyjaśnił sprawe. Pytam się o te nawozy bo podobno trawy ładnie na ten nawóz reagują (przynajmniej po YaraBela) i mam chęć je wypróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom446    13

Stosował ktoś nawozy Phosagro ultra 8?

Edytowano przez tom446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwestero88    48

Ceny nawozów woj mazowieckie północno wschodnie powiaty  Radzymin, Nieporęt 

Saletra Amonowa Anwil 1000zł

Saletrzak 900zł

Salmag 960zł

Polifoska 6 1540zł

Polifoska 8 1560zł

Lubofoska 4-12-12 860zł

 

Podobno ma drożeć ale to loteria, w tamtym roku w grudniu zamówiłem 6 ton saletry i 1,5t mocznika i  przepłaciłem względem wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

U nas na składzie w Zaliwiu do końca Roku lub do wyczerpania zapasu, dostępny MOCZNIK z Puław w cenie 1320 zł lub Mocznik Węgierski w cenie 1220 zł. Oba w workach na PALECIE

A po ile u was Polifoska 6 i sól potasowa 60%?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Sól kupiłem tydzień temu w lokalnym sklepie po 1440 brutto. Skromne 3 palety. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

sól kupiona po 1360 brutto BB - kupiona 1 tona, polifoska 6 po 1460 brutto BB - kupione 2 tony - uzupełnienie zapasów pod wiosenne zasiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W moich stronach mogę conajwyżej pomażyc o takich cenach nawozów...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moich stronach mogę conajwyżej pomażyc o takich cenach nawozów...

kolego to nie wiem gdzie ty kupujesz ale ceny są podobne aż sie dziś zdziwiłm jak mi powiedzieli 1080 bruto za saletrę  w workach po 30 kg

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

U mnie lokalnie:

Saletra 1050 worek/1030 BB

mocznik 1300 worek/ 1250 BB

Sól 60% 1380 worek/ 1360 BB

Superfosfat 40% 1360

NPK 8-20-30 ze wschodu po 1370

Ceny brutto na 24 grudnia

Edytowano przez czesio1612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

kolego to nie wiem gdzie ty kupujesz ale ceny są podobne aż sie dziś zdziwiłm jak mi powiedzieli 1080 bruto za saletrę  w workach po 30 kg

 

 

Na azotowe są podobne ceny, jakies 20-30 zł droższe niż tu wpisują użytkownicy, ale na polifoskę nigdzie nie dostałem oferty niższej niż 1550 zł. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Wygląda jakby szał na azoty minął i cena się zatrzymała tylko ciekawe co dalej po nowym roku .Mam ofertę na saletrę z yary  po 965 netto chyba niema sie co zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    126

Dziś kupiona Polifoska 6 (w workach) po 1470 zł a 2 tygodnie temu Saletrzak po 840 zł

Edytowano przez andrzej224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Dziś zamówione:

Mocznik BB 1,2 t po 1320zł brutto (200 kg we workach)

Saletra BB 1t po 1070zł brutto

Tarnogran K BB 2t po 1080zł brutto

Ceny we workach po 20 zł drożej na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj