Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
buczek    9

najbardziej smiać mi się chce z tych reklam nawozów azotowych w tv ciekawe ile kasy poszło na takie reklamówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Moim zdaniem nawozy z azotów są bardzo dobre chociaż nie wiem czy lepsze od wschodnich ? Ale drażni mnie to że tyle kasy zaoszczędzili na gazie a rolnikowi dalej nie popuszcza nawet na kilka groszy ! mimo że w tym roku z każdej strony rolnik dostaje po tyłku to oni sobie premie wypłacą za zyski i tylko się uśmiechną !!! Sam jestem zdania żeby wspierać to co polskie ale w tej chwili jestem za tym żeby ciągneli nawozy zza granicy ile mogą to może !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

saletra pulan 1290

mocznik pulrea 1430

polidap 2250

polifoska 6 1780

polifoska 8 1810

saletrzak 1120

ceny brutto skład skłodowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

@michal1993 nie jestem pracownikiem agroloku, jednak sam zakupiłem saletrę z gruzji akurat w agroloku i chciałem się wypowiedzieć na ten temat, ponieważ materiał był bardzo jednostronny i moim zdaniem szkalujący dobry towar. do tej pory raczej przeglądałem forum, to że był mój pierwszy wpis wynika z bulwersacji na zachowanie i opyszałość grupy azoty, która chce być monopolistą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilGrski    0

Ktoś korzystał z moczniku 46% BB firmy składrolny.pl ? Może ktoś robił badania tego produktu, i podzielił by się wynikami? Poglądowo granulacja znacznie grubsza od tego z Puław, coś bardziej jak polifoska. jak ktoś miał jakieś doświadczenia z tym wynalazkiem? Cena to1400 zł/t brutto.
Drugie pytanie dotyczy Polifoski tytan(6-25-25) ktoś siał ten nawóz jakie efekty? Cena jaką mi zaproponowali to 1785zł/t brutto(BB)

Edytowano przez KamilGrski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Kolego dopiero rozsiałem tego tytana na efekty trzeba trochę poczekać . Ja za niego płaciłem 1690 zł Ogólnie pozytywne wrażenie wywarł ten nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Michał i @ Milanreal to wasze bliskie strony.

 

Tak, daleko nie mam, nawet niedawno tam byłem. Tylko że tam nawozów jest bardzo dużo, nie tylko saletra, ale też NPK, potasowe, fosforowe itd więc jaka jest pewność że te ogromne hałdy to była saletra. A nawet jeżeli to była saletra to co druga większa firma tak składuje nawozy.

Tak jak ktoś pisał, Agrolok i GA są w konflikcie, a to był ewidentnie materiał "sponsorowany". Jeżeli się obnaża konkurencyjny produkt i jako specjalista wypowiada się prezes grupy azoty to jest jawna kpina z widzów tego programu. Jeżeli GA uważa że ta saletra z gruzji to taki szmelc to niech zgłosi to do prokuratury.

Dziś rozmawiałem z właścicielem pobliskiego składu nawozów (ma tylko polskie nawozy). Mówił że po tym materiale boi się kontroli które teraz są prawdopodobne. Poza tym ze względu na głupie informacje w materiale (wybuchowość saletry) jakąś odrealniona kobieta przyszła do niego i powiedziała że się nie zgadza na magazynowanie materiałów wybuchowych i idzie z tym na policję. Chory kraj, chora tv.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

w pobliskim składzie zbadali saletrę z Gruzji i okazało się iż faktycznie to szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Za chwile wszystkich rolników oskarżą o posiadanie materiałów wybuchowych i terroryzm . Kolego Icek co im tam wyszło w badaniu tej saletry bo ja już słyszałem od człowieka z branży nawozowej ze było podobno tylko 24 % N. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w pobliskim składzie zbadali saletrę z Gruzji i okazało się iż faktycznie to szmelc

 

A jak ją zbadali? Organoleptycznie?

Tak, daleko nie mam, nawet niedawno tam byłem. Tylko że tam nawozów jest bardzo dużo, nie tylko saletra, ale też NPK, potasowe, fosforowe itd więc jaka jest pewność że te ogromne hałdy to była saletra. A nawet jeżeli to była saletra to co druga większa firma tak składuje nawozy.

Tak jak ktoś pisał, Agrolok i GA są w konflikcie, a to był ewidentnie materiał "sponsorowany". Jeżeli się obnaża konkurencyjny produkt i jako specjalista wypowiada się prezes grupy azoty to jest jawna kpina z widzów tego programu. Jeżeli GA uważa że ta saletra z gruzji to taki szmelc to niech zgłosi to do prokuratury.

Dziś rozmawiałem z właścicielem pobliskiego składu nawozów (ma tylko polskie nawozy). Mówił że po tym materiale boi się kontroli które teraz są prawdopodobne. Poza tym ze względu na głupie informacje w materiale (wybuchowość saletry) jakąś odrealniona kobieta przyszła do niego i powiedziała że się nie zgadza na magazynowanie materiałów wybuchowych i idzie z tym na policję. Chory kraj, chora tv

 

Niedługo to wejdzie nakaz trzymania bydła w odpwiednich pomieszczeniach bo wytważąją metan i grozi to eksplozją :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A jak ją zbadali? Organoleptycznie?

 

Niedługo to wejdzie nakaz trzymania bydła w odpwiednich pomieszczeniach bo wytważąją metan i grozi to eksplozją :ph34r:

 

Idąc tym tokiem rozumowania wszystkie bydlaki to terroryści i są groźniejsze niż muslimy.  :ph34r:

 

Czyli jednak wybór o kupnie krajowej saletry był lepszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Za chwile wszystkich rolników oskarżą o posiadanie materiałów wybuchowych i terroryzm . Kolego Icek co im tam wyszło w badaniu tej saletry bo ja już słyszałem od człowieka z branży nawozowej ze było podobno tylko 24 % N. 

 

U nich wyszło 18  % N nie wiem ale to chyba wina transportu,magaznowania,lub brak profezjonalizmu importera lub pazermość by na biednym chłopie się dorobić

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ta saletra gruzińska z Agroloku ma więcej azotu i antyzbrylacza niż z Puław albo Anwilu. Jeden klient Agroloku dał zbadać, zapłacił 400zł za badanie i wyszło 34,9% N.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

parę dni temu pomyslalem że posieje na jednym kawałku saletrzak więc pojechałem i kupiłem 150 kg bo tyle było potrzeba . płaciłem po 1280 odrazu pomyslalem drogo ale wziąłem bo to tylko 150 kg . a w piątek dowiedziałem się że znajomy płacił po 1060 . więc rozbieżność ogromna . dodam jeszcze że nawóz tego samego producenta .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid9336    1

Salmag 1000 zł - spylony delikatnie

Polifoska Tytan 1745 zł paleta

Yara Can 1160 bb

I Canwil w promocji ale nie pytałem o cenę już

 

W dobrej cenie Lancet Plus po 610 za 1kg

i Adengo w cenie 220 za 1l

 

Ceny Agroskład Ujazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Zobaczycie że niedługo wejdą jakieś idiotyczne kursy na przechowywanie nawozów i trzeba będzie wybulić z 500 na 2 lata jak z pestycydami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Siarczan magnezu siedmiowodny 32zł 25 kg. Jeszcze jak spojrzałem to saletra 34N mały worek 1220 a big bag 20 zł tańszy. Na szczęście nawozy już dawno kupiłem i nie musiałem brać po tych cenach, choć w porównaniu z ubiegłym rokiem w tym samym okresie cena na nawozy azotowe jest dobra.


AgroChemik Pułtusk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Siarczan magnezu siedmiowodny 32zł 25 kg. Jeszcze jak spojrzałem to saletra 34N mały worek 1220 a big bag 20 zł tańszy. Na szczęście nawozy już dawno kupiłem i nie musiałem brać po tych cenach, choć w porównaniu z ubiegłym rokiem w tym samym okresie cena na nawozy azotowe jest dobra.

 

 

AgroChemik Pułtusk.

 

ceny z kosmosu

u mnie po okolicy jedzi przedstawiciel Agrochemu (to spółca córka azotów) i saletre sprzedaje za 1040 neto czyli 1112 brutto)

 

Mowi, ze pewnie bedzie jeszcze taniej, bo ta importowana gruzińska (i ponoc jeszcze jakaś inna pozaeuropejska nawet) ostro psuje im szyki, i żeby pozbyć sie konkurencji i odzyskac udiał w rynku chca zawalczyc ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Kupiłem dziś:

 

Polifoske 4 - 1500/t 

Polifoske 5 - 1520/t

Saletrzak 27% z borem Azoty tarnów 1010/t

 

Podane ceny są netto +Vat 8%  zamówienie telefoniczne i utargowałem jeszcze transport gratis ponad 15 km mieli. Okolice Krakowa ceny jak po sezonie :)..

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Polifoska 6 lub coś podobnego cały samochód bym kupił, kiedy najtaniej? Zauważyłem że koniec czerwca drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj