Polecane posty

PATr    409

Rsm 32- 950
Saletrzak 1080
Polidap 2220
Polifoska 6 1680
Sól 1540
Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

 

Brutto!!

 

JanoB  - A gdzie była po tej cenie? Bo widze ze z okolic jesteś

 

 

saletra po 1180zł brutto kupowałem w Rol-Mech Lubaczów z dowozem i rozładowaniem pod wiatą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaki producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mi po oświadczeniu że jestem płatnikiem podatku rolnego i że wykorzystam ją jako nawóz zrobili korektę z 23 na 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Vat na sól jest cały czas taki sam czyli 23% ale po oświadczeniu że posiadasz gosp rolne i zużyjesz ją jako nawóz możesz rozliczyć z 8% stawką vat. A teraz pytanie z innej beczki - czy ktoś spotkał się z info że ta niby tania saletra z Gruzji którą rozprowadzała nie jedna firma w Polsce zawiera tylko 24% azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/podrabiany-nawoz-wieloskladnikowy,62812.html

wygląda na to że najwięcej podrobili polifoski 6


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

w zeszłym tygodniu byłem na szkoleniu to przedstawiciel Grupy Azoty przestrzegał żeby nie kusić się na okazje cenowe bo takie nie występują i żeby kupować nawozy tylko ze znanych żródeł i składów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Vat na sól jest cały czas taki sam czyli 23% ale po oświadczeniu że posiadasz gosp rolne i zużyjesz ją jako nawóz możesz rozliczyć z 8% stawką vat. A teraz pytanie z innej beczki - czy ktoś spotkał się z info że ta niby tania saletra z Gruzji którą rozprowadzała nie jedna firma w Polsce zawiera tylko 24% azotu.

 

Tu ktoś wrzucił badanie i wyszło nawet 34,8, raczej mało prawdopodobne żeby były takie różnice w tym samym produkcie. http://www.frusto.pl/frusto/Nowosc-Saletra-jeszcze-bogatsza-w-azot-316

Swoją drogą te te kilka firm (4 lub 5) ładnie zamieszało na rynku, Grupa Azoty mocno oberwała. Ale to trochę i dobrze, może zejdą na ziemię. Cenią się jak yara a sporo im do niej brakuje. Komunizm się skończył, może wreszcie to zauważą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

badanie i owszem pokazało że jest ok.Ale to zlecał sam importer i pewnie innego by nie pokazał . Dzisiaj rozmawiałem z kolegą który ma spore kontakty z kierowcami co woza to i tamto po kraju. I o tym właśnie nie jeden już kierowca mówił wiec może cos być na rzeczy bo z rolników to kto sam bada nawóz . Każdy się cieszy że tanio kupił jak z tą ,, polifoską '' A z drugiej strony może to być sprawka konkurencji żeby namieszać w biznesie tym bardziej że brak dopłat a co za tym idzie rolnicy czekają z zakupami na ostatnią chwilę przed siewami.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi po oświadczeniu że jestem płatnikiem podatku rolnego i że wykorzystam ją jako nawóz zrobili korektę z 23 na 8%

Dziś korekta FV przyszła pocztą, zrobili z 23% na 8%. Pytałem, bo bardzo zdziwiła mnie cena soli potasowej z tym vatem :) Ogólnie kizeryt i sól zawsze miałem na 8% po podpisaniu oświadczenia, a tym razem myślałem, że zmieniły się może przepisy podatkowe. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

badanie i owszem pokazało że jest ok.Ale to zlecał sam importer i pewnie innego by nie pokazał . Dzisiaj rozmawiałem z kolegą który ma spore kontakty z kierowcami co woza to i tamto po kraju. I o tym właśnie nie jeden już kierowca mówił wiec może cos być na rzeczy bo z rolników to kto sam bada nawóz . Każdy się cieszy że tanio kupił jak z tą ,, polifoską '' A z drugiej strony może to być sprawka konkurencji żeby namieszać w biznesie tym bardziej że brak dopłat a co za tym idzie rolnicy czekają z zakupami na ostatnią chwilę przed siewami.

 

Gdyby badała to wewnątrz firma to ok, ale badała OSCHR czyli bezstronne laboratorium. Gdyby to był bubel jak z tą polifoską to te firmy nie wypłaciłyby się z odszkodowaniami. Bo rolnik który kupił 1t tego nawozu to nic, ale jak ktoś kupi tysiąc ton i więcej to jego już stać na pozew do sądu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

A ja mam w tym roku oba te podejrzane nawozy saletre z gruzji i polifoskie6. Ale ceny byly normalne zadna okazja. Saletra z agroloku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Normalne czyli jakie? Wątpie  że tańsze od Polskich kupiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

saletra kędzierzyńska-1220

mocznik-1370

polifoska 6-1670

sól potasowa-1560 z dostwą brutto

przy większych ilościach pewnie jeszcze coś do urwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A ja mam w tym roku oba te podejrzane nawozy saletre z gruzji i polifoskie6. Ale ceny byly normalne zadna okazja. Saletra z agroloku

Bo te podrabiane robią w polsce i sprzedają jako z grupy azoty a to że agrolok ściąga nawozy z gruzji to nie znaczy że one są podrabiane, zresztą ja nie rozumiem tego płaczu każdy człowiek co ma choć odrobinę rozumu to nie nabierze się na "super okazje" za mocznik po 1000 zl za tone jak reszta sprzedwców sprzedaje po 1400....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj