Polecane posty

Sylwestero88    48

Kupione 20.01.2016: Woj mazowieckie Powiat Legionowski, dostawca skład materiałow budowlanych i rolniczych w Wyszkowie

Saletra Pulan 1240 zł/brutto

Saletrzak 980 zł/brutto

Lubofoska 4-10-18 950 zł/brutto

Mocznik 1340 zł/brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

I oczywiście znaczna różnica w rozpuszczalności na korzyść yary.

Nawozy ogólnodostępne (saletra, mocznik, sól) kupuje w bliskiej okolicy. Nawozy trudniej dostępne (siarczan magnezu, korn kali fosforan itd) w Rypinie, a jak nigdzie nie mogę dostać to agrolok.

 

A z JOTKĄ ze Świedziebni nie próbowałeś? Jak obdzwoniłem cały Rypin, Długie i Strzygi to mieli najlepszą cenę na saletrę...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1527

Kizeryt- 1240 jeśli dobrze pamiętam- zamówione w Agroloku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superZ    3

saletra gruzińska 1175zł/t netto +transport (termin pł. 31.10.2016r.)

mocznik 1170zł/t netto +transp. (termin 14 dni) lub 1260zł/t netto +transp.(termin pł. 31.10.2016r.)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Jaki jest sens stosowania tak drogiego kizerytu jak siarkę możemy podać np. w saletrosanie a magnez w dobrym wapnie magnezowo-węglanowym np. z nordkalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kizeryt jest nawozem bardzo dobrze rozpuszczalnym w wodzie, magnezu nie wnosimy może ogromnych ilości ale i tak jest on kilka razy lepiej dostępny niż magnez z dolomitów.

A z JOTKĄ ze Świedziebni nie próbowałeś? Jak obdzwoniłem cały Rypin, Długie i Strzygi to mieli najlepszą cenę na saletrę...

Nie próbowałem, do Świedziebni mam dobry kawałek drogi. Saletrę kupiłem lokalnie w październiku lub listopadzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jaki jest sens stosowania tak drogiego kizerytu jak siarkę możemy podać np. w saletrosanie a magnez w dobrym wapnie magnezowo-węglanowym np. z nordkalu?

 

akurat nordkalk magnesium to tani nie jest


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletra gruzinska oferta na dzis 1320 zl brutto splata do wrzesnia . Sial ktos ta saletre, i czy dobra cena ?

Podobno po zimie to ta saletra to jeden twardy kamień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Magnezja kajnit po 650zł brutto przy całym aucie prosto od producentan szef ostatnio zamawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Albo pod buraki z uwagi na wysoką zawartość sodu. Ja go od kliku lat tak właśnie stosuję. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno po zimie to ta saletra to jeden twardy kamień...

 

Też tak słyszałem i nie kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Sąsiad w piątek zakupił tira gruzińskiej saletry to na wiosnę napiszę czy się bryli czy nie. Ale cena atrakcyjna. 1202 zł brutto z płatnością w kwietniu. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Podobno po zimie to ta saletra to jeden twardy kamień...

Zależy czy to opinie rolnika czy konkurencji. Jak konkurencji to lepiej to w ogóle nie brać pod uwagę. Od rolnika też opinia może nie być prawdziwa, bo z Gruzji w ubiegłym roku chyba 2 lub 3 firmy zaczęły sprowadzać. Widziałem saletry węgierskie, litewskie, ukraińskie, yara itd i zawsze sprawdza się teoria że jak będzie dziurawy worek to każda saletra się zbryli i to wynika z higroskopijności nawozu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dziś zamówione Korn Kali po 1165 zł tona  i Kizeryt po 1150 zł tona, ceny oczywiście netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

ceny z dziś brutto

salmag 1020 BB

Saletra can 27 Yara 1180zł BB

Mocznik 1380zł BB

zaksan 32 1200BB

saletra 1240BB


CZytam o tej gruzinskiej saletrze Agrolok po 1080 brutto już oddaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Saletra gruzinska oferta na dzis 1320 zl brutto splata do wrzesnia . Sial ktos ta saletre, i czy dobra cena ?

 

a skąd jesteś? ja też kupiłem tira na próbe trochę drożej i zobaczy się co to warte. z plusów to granulacja taka jak wschodni mocznik czyli grubsza od saletry puławskiej a drobniejsza od polifoski np. lepsze pokrycie powierzchni od polifoski a lepsza donosnosc od saletry a jak działanie to nie wiem aha no i 0,4  kg więcej azotu na 100kg nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Doliczają sobie za opóźnione zapłaty. Pisałem że z agroloku ta sama gruzińska saletra za 1201 brutto z płatnością w kwietniu,  1320 z płatnością we wrześniu  jak piszą powyżej a wcześniej ktoś pisał ze za gotówkę 1080 brutto. Mój matematyczny mózg się zaraz odzywa i liczę koszty. 

W przypadku płatności w kwietniu: 1201/1080= 11.2%  za 3 miesiące,  czyli w skali roku daje to odsetki 44,8 %.

W przypadku płatności we wrzeniu1320/1080= 22.2% za 8 miesięcy czyli za rok wychodzi 33.3% odsetek. 

Tak czy siak firmy na opóźnionych płatnościach zarabiają krocie. 

Pół roku temu brałem kredyt "nawozowy" w banku na rok. Odsetki 5.5% prowizja 1.2%.

Porównajcie do kosztów powyżej.'

Lichwa po prostu. Chyba że coś źle liczę....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Dobrze kolega mówi tam gdzie biore nawozy za 1 miesiąc doliczają 0,6 %.

Jak ktoś już z nimi współpracuje jakiś czas i przedstawiciel jest ok z jego terenu to można się i inaczej dogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

saletra 34N pulan 1220,-brutto małe worki(bb1200)

saletrzak litewski 1020,-brutto bb

a moi dostawcy nie pobierają od stałych klientów odsetek za opóźniony termin z zastrzeżeniem cena z tablicy bez negocjacji, na dziś saletry jest to 1250,- i termin na max 30.09 czyli 30,-/tona(licząc to co utargowałem)

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

A ludzie się cieszą, że mają nawóz i zapłacą po żniwach, tylko chyba żaden tego tak nie kalkuluje ..  :)

 

Ja brałem w grudniu nawóz i płatnośc na grudzień 2016 i policzyłem że 5% więcej będę musiał zapłacic. Wziąłem nawozu za 30 000 więc 1500 zł za darmo im daję, ale u mnie wychodziło podobnie jak w banku jak bym chciał kredyt, ale tak jak pisze kolega wyżej 33% to już ździerstwo jest. Dobrze że wziąłem wcześniej przed genialnym pomysłem szefów agroloku na zarobek ... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Doliczają sobie za opóźnione zapłaty. Pisałem że z agroloku ta sama gruzińska saletra za 1201 brutto z płatnością w kwietniu,  1320 z płatnością we wrześniu  jak piszą powyżej a wcześniej ktoś pisał ze za gotówkę 1080 brutto. Mój matematyczny mózg się zaraz odzywa i liczę koszty. 

W przypadku płatności w kwietniu: 1201/1080= 11.2%  za 3 miesiące,  czyli w skali roku daje to odsetki 44,8 %.

W przypadku płatności we wrzeniu1320/1080= 22.2% za 8 miesięcy czyli za rok wychodzi 33.3% odsetek. 

Tak czy siak firmy na opóźnionych płatnościach zarabiają krocie. 

Pół roku temu brałem kredyt "nawozowy" w banku na rok. Odsetki 5.5% prowizja 1.2%.

Porównajcie do kosztów powyżej.'

Lichwa po prostu. Chyba że coś źle liczę....

 

Normalne firmy doliczają max 0,8% miesięcznie, jak dobrze cię znają to jesteś w stanie jeszcze coś urwać

A ludzie się cieszą, że mają nawóz i zapłacą po żniwach, tylko chyba żaden tego tak nie kalkuluje ..  :)

 

Ja brałem w grudniu nawóz i płatnośc na grudzień 2016 i policzyłem że 5% więcej będę musiał zapłacic. Wziąłem nawozu za 30 000 więc 1500 zł za darmo im daję, ale u mnie wychodziło podobnie jak w banku jak bym chciał kredyt, ale tak jak pisze kolega wyżej 33% to już ździerstwo jest. Dobrze że wziąłem wcześniej przed genialnym pomysłem szefów agroloku na zarobek ... ;[

 

Brałeś w Grudniu z płatnośćią na Grudzień więc za co te 1500 im dałeś :blink:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj