Polecane posty

aro1975    324

aro ta saletra 34 big -bag czy worek?

worek

Moze ktos stosowal ten siarczan magnezu z Siarkopolu i napisze cos wiecej o dzialaniu?   Agro 1975 mozesz rozwinac swoja wypowiedz, dlaczego Ci nie pasuje zbytnio ten nawoz?  

 

kizeryt zawiera 25% Mg, 20% S i ma neutralne pH, natomiast siarczan magnezu zawiera 21% Mg, 30% S i zakwasza glebę. dodatkowo ze względu na na zawartość Mg bardziej mi odpowiada kizeryt.

zastosuję siarczan doglebowo i zobaczę jak działa, na korzyść siarczanu przemawia cena.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

O kurde o tym zakwaszaniu to nie wiedzialem, ciekawe w jakim stopniu zmienia ph gleby. Dzieki wielkie za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

 

Po negocjacjach:

Saletrzak 110worek

Polifoska 4 151bb

Mocznik 139worek

Saletra 34% 127.5 bb

Lubofos pod ziemniaki 122bb

Kizeryt 132worek

Yara viking 176bb

Łączna ilość ponad 25t


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

azoty coś znowu kombinują na rynku nie ma polidapu, ceny DAPów na dzisiaj zaczynają się od 2000zł/t netto, chyba chcą sprzedać też trochę superfosfatów - wzbogacone od 1200zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Saletra Amonowa-1340-1380 zł 

Polifoska 7-1550 zł

Polifoska 6-1670 zł

Mocznik-1490 zł

Ceny brutto w na dzień dzisiejszy po obdzwonieniu paru pobliskich składów.Saletra o 60 zł w góre od lutego.Korzystniej wychodzi w tym roku mocznik który nie drożeje tak drastycznie jak saletra.Ciekawe czemu.

  • Like 1

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

saletra Pulan -130                                                                                                                                                                                                                                              saletrzak- 110                                                                                                                                                                                                                                                   polifoska 6 164                                                                                                                                                                                                                                                  cena z VAT ilość po palecie Lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

O O O widze że ceny przez wypłaty dopłat grzeją w górę.

Ja w połowie stycznia kupiłem:

Saletra: 1250

Polfoska 8: 1650

Polifoska 4: 1450

Saletrzak: 1090

Sól potasowa: 1350

Wapniak: 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

W pobliskim składzie nawozy w góre ale jest już dostepny saletrosan 30 BB 1240 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz363    0
  • Lubelskie okolice Opola
  •  
  • Mocznik                    1480zł
  • Saletra                     1340zł
  • Saletrzak                  1150zł
  • Bontar 3-9-15           1480zł
  • Polifoska 6               1660zł
  • Polifoska 8               1690zł
  • NPK 7-20-30            1580zł
  • Sól potasowa           1520zł
  • Amofoska 4-16-18   1240zł
  •  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Od lutego podwyżki straszne na nawozach i to wszelakich. Najwięcej drożeje teraz polidap. Znajomy mówił że po 2200 ponad już widział. Jakiś obłęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawóz dziś kupiony,łódzkie:

 

Saletrzak 27N-1080zł

Saletrosan 26N-1160zł

Saletra pulan 34N-1320zł

Mocznik-1440zł

 

P.S. Czy dobrym rozwiązaniem będzie wysianie na pole(3 lata rosła trawa samosiejka,koszona raz do roku,jest to dzierżawa którą teraz wziąłem) tarnogran PK(CaMgS)12-23(6-4-4)(proporcje składników według mnie są dość dobre :) ) w ilości ok.400kg/ha.Czy lepiej rozsiać sól potasową,polipad,kizeryt? <_< Pytam gdyż nigdy nie używałem tarnogranu i nie wiem jaki jest rzeczywisty skład tego nawozu. B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

znajomy rozwozi nawozy i powiedział że masakra, ludzie powariowali - albo juz tak dużo ma dopłaty, przez ostatni miesiąc rozwiózł 450 ton nawozów czasem jeździł do 22 :(. już dawno nie widział takiego ruchu w nawozach na początku roku (  w sumie kto ma pieniądze to kupuje bo cena cały czas do góry i niektórych w ogóle nie idzie dostać już teraz, ciekawe co bedzie dalej ?? ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak bo w grudniu nie było dopłat i ludzie nie kupowali więć wszystko się teraz skumulowało na początek roku ale ceny wyhamują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Tak.... Ceny wyhamują .. Pod koniec maja...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

może wyhamują a raczej na pewno :) jak rolnicy zrobia zakupy :P a czy stanieją ? w to wątpię - no chyba że po obsiewach maj - czerwiec :) a azotowe zostana po staremu czyli drogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Ostatnio dzwoniła do mnie babka z Agroloku... Mówiła, że Grupa azoty eksportuje potężne ilości nawozów, a na rynku krajowym będzie przez to stały lekki niedobór towaru.

Wku@#ia mnie to. Przecież te zasmarkane fabryki są własnością skarbu państwa (czyli obywateli) i robią nas w ch@#a za nasze pieniądze!!!!

Jak ruscy się do nich dobierali do z płaczem o ratunek jęczeli!

A jakj się koniunktura na nawozy popsuje to pewnie też bedzie: "daj bo nima, daj bo upadnim" do Skarbu Państwa - czytaj dotacja z podatków od spasożytowanych chłopów.....!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To chyba do końca nie jest prawda. Popyt na nawozy jest ogromny i zakłady specjalnie zmniejszają produkcję żeby windować ceny w górę. I ceny chyba w styczniu 3 razy podnieśli do góry. Dobrze że nawozy kupiłem w grudniu jeszcze w całkiem niezłej cenie.

 

Od lutego podwyżki straszne na nawozach i to wszelakich. Najwięcej drożeje teraz polidap. Znajomy mówił że po 2200 ponad już widział. Jakiś obłęd.

 

Jak drożeje a jeszcze jest dostępny to się ciesz. W niektórych regionach kraju zdobycie fosforanu graniczy z cudem. Police więcej eksportują niż wypuszczają na krajowy rynek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś zamówiona Yara Mila Pro Beta 15-8-10 plus mikro 1650 Brutto BB z dostawą na podwórko. Ilość ok 14T.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Niby krzyk, że Grupa Azoty to strategiczna spółka dla gospodarki Polski, którą notabene skonsolidowano nie bacząc na monopol, jak ruscy chcieli wejść. Ale jak przez eksport w kraju zaczyna brakować nawozów to już wtedy problemu nie ma dla gospodarki kraju? Absurd jakiś, mogli ruscy to wziąć to przynajmniej mielibyśmy tańsze nawozy. Swoją drogą też ciekawi mnie obecna sytuacja z innej strony, jakby nie patrzeć nastąpiło załamanie się cen produktów rolnych, dodatkowo mieliśmy rekordowy rok jeśli chodzi o plony tym samy jest spora nadprodukcja (nie tylko w Polsce), a większość prognoz na świecie mówi, że ten rok będzie jeszcze lepszy jeśli chodzi o plony bo pogoda dopisuje, tym samym należy się spodziewać dalszych spadków cen. A mimo to rolnicy kupują nawozy na potęgę, również mam znajomych hurtowników i dawno nie pamiętają takiego ruchu i to od jesieni, idzie wszystko od ręki nawet musiał dokupić auto aby nadążyć rozwozić. Więc dlaczego jest tak dobrze jak jest tak źle? Wszyscy narzekają na niskie ceny ale kupują rekordowe ilości nawozów? Dla mnie logicznym wyjściem przy nadprodukcji i niskich cenach na granicy opłacalności jest raczej cięcie kosztów i ograniczanie produkcji, a nie na odwrót...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Polifoska 6 - 1515 netto/T  ..... 6-20-30

Zamiennik Polifoski 6 eksport  1480 .... 8-20-30

 

Ceny z dzisiaj województwo Zachodniopomorskie.

 

Polidap juz 1980 netto ;O


teraz info dostalem polidap 1990 netto tona luuuz ;p tylko 2 auta maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

To taniej będzie kupić gotowe zboże niż je wyprodukować. Dobrze że nie kupiłem nawozu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj