Polecane posty

Raptus902    128

Nie wiem czy dłuzej działa :P

Ma tą samą formę co np. Saletra z Kędzierzyna :D

 

Kupował ktoś może wapno granulowane ??

W jakiej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

wapmag po 450 t.saletra szybciej zaczyna dzialac od saletrzaku szybciej rozklada i tym samym krucej dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ja mocznik polski kupilem we wrzesniu po 1280zl ale jak ty was czytam to narazie wielkiej roznicy nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

w saletrzaku jest też trochę dolomitu który też ma jakąś wartość. przy obecnych cenach tańszym nawozem okazuje się saletrzak. na glebach kwaśnych pewnie lepszy będzie też efekt po saletrzaku niż po saletrze. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, stosować na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. najlepiej przed deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przeliczając ceny azotu należy uwzględnić również straty, w tygodniku rolniczym tydzień temu był ciekawy artykuł o nawozach azotowych, odnośnie do magnezu to znajduje się on w każdej saletrze (pierwotnie chwalił się tym wyłącznie anwil), dolomit jest warty 20-100zł/t i pełni głównie funkcję wypełniacza/antyzlepiacza

 

 

a powiedzcie jak się ma fosforan amonu polski Polidap do tego zagranicznego firmy DAP?

 

DAP to MAP potraktowany jeszcze raz amoniakiem, zasadniczo obydwa nawozy to fosforan amonu różnią się jednak zawartością składników (DAP 18% N i 46% P; natomiast MAP 12% N i 52% P)
 

 

jakie są listopadowe zmiany cenników w K+S i azotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Oferta na saletrę puławską BB 1240 brutto. Chyba jutro zamówię auto. Termin płatności miesiąc.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Czy ktoś podpowie gdzie w okolicach Świecia znajdę saletrę poniżej 1300zł/t bo do tej pory nie mogę znaleźć? Wszyscy mówią, że cena idzie do góry i poniżej 1300 brutto nie będzie. Potrzebna ilość ok 5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Są na forum osoby zajmujące się sprzedażą nawozów?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

saletra 1220

mocznik 1330

saletrzak 1050

polidap 1930

sól 1430

zamówiłem łącznie cos koło 7 ton woj mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tania ta saletra tym bardziej przy takim zamówieniu. A czasem to nie ta z 32%N? Skąd taka ciekawa oferta?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

kupiłem nawozy w zeszłym tygodniu

can 27 po 1030 netto

sulfan po 1065 netto

rozglądam się jeszcze za mocznikiem chemirol ma wschodni granulowany po 1300zł drobniejszy za 1240 zł .


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja brałem od Osadkowskiego  i mocznik jak napisałem z chemirolu ilości cało samochodowe.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie co lepiej się będzie opłacać zasiać nawóz wieloskładnikowy NPK czy osobno uzupełnić tą samą ilość składnika w formie np. Polidapu i Soli Potasowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

zależy w jakich cenach masz te nawozy, jak chodzi Ci o polifoske to raczej będzie drożej ale jak o ruski NPK to pewnie da sie taniej kupic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Mam pytanie co lepiej się będzie opłacać zasiać nawóz wieloskładnikowy NPK czy osobno uzupełnić tą samą ilość składnika w formie np. Polidapu i Soli Potasowej

 

Najczęściej nawozy jednoskładnikowe wychodzą trochę taniej niż wieloskładnik. Tylko należy pamiętać, że trzeba doliczyć sobie niemałe koszta paliwa przy dodatkowym siewie, dodatkowa amortyzacja ciągnika i rozsiewacza, policzyć swój czas (ja wolę w tym czasie poleżeć)

Dodatkowo dochodzi nam większe ugniatanie pola i nie należy zapominać, że nawozy wieloskładnikowe kompleksowe (np. polifoska) zapewniają lepsze dostarczenie składników pokarmowych, niż np nawozy wieloskładnikowe mieszane (np tarnogran, superfoska) czy jednoskładnikowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Stosowal ktos z Was siarczan magnezu posypowy z Siarkopolu?? Znalazlem ciekawy artykul w internecie o magnezie i tam byla taka tabelka o rozpuszczalnosci roznych nawozow magnezowych. Kizeryt i siarczan magnezu mialy bardzo podobna rozpuszczalnosc. Chyba sie skusze na ten siarczan magnezu a poza tym w moich okolicach trudno dostac kizeryt a jezeli jest to drogiiii. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mam pytanie co lepiej się będzie opłacać zasiać nawóz wieloskładnikowy NPK czy osobno uzupełnić tą samą ilość składnika w formie np. Polidapu i Soli Potasowej?

Zawsze w razie takich wątpliwości proponuję skorzystać z darmowego kalkulatora do obliczania takich rzeczy: http://polifoska.pl/kalkulator-nawozowy. Sam często korzystam jak mam kilka ofert na podobne nawozy a nie jestem pewien który cenowo do jakości wychodzi najlepiej. Czasem wyniki zadziwiają. Najtańsze nawozy zazwyczaj wychodzą najdrożej....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Stosowal ktos z Was siarczan magnezu posypowy z Siarkopolu??

 

Ja już parę lat stosuję -choć głównie w uprawach sadowniczych. I choć ogólnie nie mam zaufania do Siarkopolu , to uważam że to bardzo dobry nawóz.  Zastosowany na placowo żółknące pszenżyto znacząco poprawił kolor po około 3 tygodniach (stosowany pod koniec października). Wiosną zboże lepiej się pokrzewiło i w tych miejscach gdzie corocznie niemalże wypadało dało zadowalający plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam.


 Trafiłem niedawno ofertę na chyba tanie odżywki, tyle że w dużych opakowaniach 1000L. Czy ktoś z was je stosował a jeśli tak to jakie wrażenie i efekty? Kusi mnie kupić takie opakowanie do spółki we 3 czy 4 z sąsiadami ale nie znamy tych odżywek. Co o nich sądzicie?


http://olx.pl/oferta...html#aefaa048e6


http://olx.pl/oferta...html#aefaa048e6


http://olx.pl/oferta...html#1122355d17


 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Google milczy na temat tych nawozów, a przede wszystkim nic nie wiadomo o producencie, pochodzeniu,etykiecie, pozwoleniach ...

Sprzedający mógłby się pofatygować i podać w ogłoszeniu chociaż adres strony producenta, link do etykiety, specyfikacji produktu.

 

Żeby tanio nie wyszło drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

 

Witam.

 Trafiłem niedawno ofertę na chyba tanie odżywki, tyle że w dużych opakowaniach 1000L. Czy ktoś z was je stosował a jeśli tak to jakie wrażenie i efekty? Kusi mnie kupić takie opakowanie do spółki we 3 czy 4 z sąsiadami ale nie znamy tych odżywek. Co o nich sądzicie?

http://olx.pl/oferta...html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta...html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta...html#1122355d17

 

 

uwzględniając skład nie są takie tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj