Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
magnum123    288

saletra anwil i kędzierzyńska 1300 brutto worek 50

kupiłem niby okazyjnie puławską 1170 brutto  worek 30

saletrosan 1200 brutto

polifoska 6  1780 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

sól 1450zł/t

polidap 1990zł/t

saletrosan 1050zł/t

agrofoska 16-36 1480zł/t

mocznik puławski 1280zł/t

 ceny brutto 

Edytowano przez RYZYNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

odwiedziłem dziś dwa składy z nawozami i pustki nie przez to że ludzie wykupili tylko nie zamawiają boją się że nakupią drogo a może być obniżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A od października zakłady azotowe podnoszą ceny średnio o 40zł na tonie. Trochę dziwne sytuacje na rynku są, z jednej strony niskie ceny płodów, z drugiej ograniczenia dostaw gazu oraz zbliżający sie sezon na azoty.

Jak kupowałem nawozy pod zasiewy to poli6 kosztowała 1720zł a poli 8 1750zł. Saletra 1220. Ceny brutto.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Niech podnosza będą sami je jeść. Juz kiedyś taka sutacja była tyle ze z fosforami. A pozniej cena spadła. Jak my rolnicy tego nie kupimy to kto to kupi, pewnie dzialkowcy chobbisci;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Pamiętam już takie lata, że na zboża szły tylko azotowe, a P+K to lezały na składach, bo cena zboża była tak niska, że nijak sie to nie kalkulowało. W tym roku widzę podobnie. Stąd spore obniżki na składach w stosunku nawet do tej wiosny, o ubiegłej jesieni nie wspomnę.

Na wiosne saletrzak kupowałem po prawie 1200, teraz 1050. A widzę, że wiele osób wogóle nie zasila w tym roku przed siewem i nie mają takiego zamiaru, może troszkę azotu na wiosnę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

W moim rejonie płd. mazowieckie nawozy regularnie idą w górę, zwłaszcza wieloskładniki. Polifoska 8 z 1780 na 1820, mocznik 1440 i ma iść w górę, polidap 2040, saletrzak Tarnów 1120, sól 1560.

Polifoskę 6 w BB kupiłem po 1760,  worek ma dotrzeć na skład po 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Może to podwyżki by chłopy ruszyli na zakupy bo bezruch się zrobił. A jak drożeje to szybko kupują puki tańsze.

Może to podwyżki by chłopy ruszyli na zakupy bo bezruch się zrobił. A jak drożeje to szybko kupują puki tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

raczej składy same podnoszą w tej chwili ceny bo chłopy cos tam kupują, u mnie na składach od siewu rzepaku co tydzień po parę dyszek podnosili, a nakupione mieli duzo wcześniej po dość przyzwoitych cenach. Ale fakt, że mają stracha zamawiać nowe dostawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Dziś kupiona polifoska 6 po 1680 w punkcie sprzedaży, który otworzył Agroskład chyba z Łasku.

Fazot Gnojno: polifoska 6 1720(BB) i 1730 (50kg)  - dzisiaj dzwonione a w sobotę byłem osobiście się spytać i ceny były niższe o 100 zł na tonie. Także ruch się zrobił i właścicielka chce zarobić.

Polidap 1920

Sól 1460

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Zawsze na jesieni jak ludzie sieją oziminy to ceny nawozów idą lekko do gory, w listopadzie cena powinna spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal57    0

Ja kupiłem ostatnio kupiłem granulowany nawóz wapniowy od OMG, jest łatwy do wysiania i szybko działa bo to kreda. Z tego co pamietam to 360zł/tona (BB 0,5t), ale wiem, że można cenę negocjować jak ktoś zamawia powyżej 100ton:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

100 ton? wiesz jaka czesc ludzi na tym forum wydaje co sezon 360 tys zl na wapno? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Oj   matematyka się   kłania   :)  nie  360 tyś    tylko   36  tyś.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

sorki :) racja, ale i tak jest to pokazna kwota, ktora wydaje mysle mniej niz 1% tego forum rocznie na wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

dziś zamówiony: mocznik - 1370 zł brutto/tona

                         tarnogran - 1000 zł brutto/tona

                         saletrzak - 1100 zł brutto/tona  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj