Polecane posty

magnum123    288

dziś kupiony suprofos 26 npks 3 12 26 9 1400 brutto polifoski ponad 2000 w tym roku skromniej z nawozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

superfosfat prosty 920

superfosfat wzbogacony 1800

sól potasowa 1800

polifoska 6 2160

polifoska 8 2180

fosforan amonu 2320

 

Czy przy niskiej zawartości magnezu dawać kizeryt przedsiewnie? Nie wymyje magnezu przez zimę???

Tam gdzie dzwoniłem nie było kizerytu, ktoś wie w jakiej jest cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ciekawe po ile jest na Litwie npk i jak się nazywają u nich nawozy nigdy nie widziałem nawet woreczka po Litewskim nawozie,

 

 

 

Często przejeżdżam przez Litwę obok hurtowni z nawozami może warto zajechać i zapytać jak myślicie?

 

 

 

tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Czy przy niskiej zawartości magnezu dawać kizeryt przedsiewnie? Nie wymyje magnezu przez zimę???

Tam gdzie dzwoniłem nie było kizerytu, ktoś wie w jakiej jest cenie?

 

przedsiewnie to lepszym rozwiązaniem jest korn kali (ewentualnie możesz podzielić na dwie dawki jedna przedsiewnie, a druga na wiosnę przed ruszeniem wegetacji), ale magnez należy uzupełnić w dużej dawce i trwale, stąd warto rozglądać się za dobrze rozdrobnionym dolomitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Właśnie kizeryt miałem podzielić na dwie dawki, przedsiewnie razem z PK oraz na wiosnę z pierwszą dawką saletry.

 

W następnym roku muszę rozejrzeć się za dolomitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Cwaniaki z Lechpolu ostatnio tak mnie załatwili więcej od nich nie kupuję. Jednym słowem mokry nawóz mi sprzedali.

Najpierw polecam iść na plac i zobaczyć jaki wygląda ten nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Mam pytanie może trochę banalne ale czy 50kg soli potasowe 60%+50 kg fosforanu amonu 46% zastąpi 100 kg polifoski 6 bo matematycznie wydaje sie że tak a jak to wygląda w praktyce ?

Polifoska 6 2200pln

fosforan amonu 2300 pln

sól potasowa 1770 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w takiej mieszance będziesz miał 3kg więcej azotu oraz 3 kg więcej fosforu

 

Cwaniaki z Lechpolu ostatnio tak mnie załatwili więcej od nich nie kupuję. Jednym słowem mokry nawóz mi sprzedali.

Najpierw polecam iść na plac i zobaczyć jaki wygląda ten nawóz.

 

słuszna uwaga, każdą dostawę należy dokładnie zweryfikować, mi agrolok kiedyś przywiózł polidap, a dopiero przy rozsiewie okazało się, iż jeden worek nie nadaje się do rozsiewu (jednorodna gruda), stąd do każdego dostawcy należy podchodzić z ostrożnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

kuzaj63

 

 

Napisany Dzisiaj, 12:31

Mam pytanie może trochę banalne ale czy 50kg soli potasowe 60%+50 kg fosforanu amonu 46% zastąpi 100 kg polifoski 6 bo matematycznie wydaje sie że tak a jak to wygląda w praktyce ?

Polifoska 6 2200pln

fosforan amonu 2300 pln

sól potasowa 1770 pln

 

Według mnie będziesz miał więcej jazdy z rozsiewaczem i w sumie na jedno wyjdzie.Ja tez tak zrobiłem tylko zamiast fosforanu amonu zastosowałem superfosfat + sól potasowa +saletre. Nstepnym razem wybiore wariant z polifoska 6 ale zobaczymy jak zrobie badania gleby moze wyjdzie taniej dając wszystko osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

fosforan amonu + sól poptasowa lub superfosfat wzbogacony + sól potasowa jest trochę zabawy z mieszaniem ale wychodzi taniej jak polifoska a za różnicę w cenie mogę dać więcej mikro w nawozach dolistnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro1991    237

Polifoska 6 2100zł - Lamach Niegowa

Cena raczej nie spadnie, jutro jade kupić pod ozimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

@gwozd jeśli róznica w cenie to 16.5zł jak to już ktoś policzył to żadna oszczędność. Jedyna zaleta to mozna sobie każdy składnik osobno dawkować ale nie każdy się w to bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

16,5 na 100 kg, przy 300 kg jest 50 dych na hektarze, może nie wiele ale na ulicy nie leży. Można jak ktoś zauważył jeden oprysk mikro zrobić. Ale w innych punktach sprzedaży mogą być inne proporcje cen i mniej opłacalne mieszanie lub dwa przejazdy rozsiewaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

400kg polifoski 6 - 864zł

180kg fosforanu amonu - 417zł + 170kg soli potasowej - 306zł = 723zł

mi wychodzi różnica 141zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Teraz to już co innego. Osobiście nie liczyłem bo nabyłem npk 7-20-30 1685zł/t loco gospodarstwo także napewno taniej, ale w tamtym roku cena wychodziła 25zł/ha także bez sensu mieszać według mnie.

 

Swoją drogą gwozd, spore nawożenie. Chyba nie pod zboża takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj