Polecane posty

kissmy...    67

Panowie warto zamówić teraz nawozy z dostawą na sierpień np yara 8-15-30 po 1800nett?

 

na obecną chwilę polidap + sól potasowa wychodzi ponad 25% taniej, więc sam musisz ocenić czy się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Opłacać napewno sie opłaca bo ten sam nawóz kupowałem w lutym po 2040nett, tylko czy jeszcze moze być taniej? :wacko:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

 

na obecną chwilę polidap + sól potasowa wychodzi ponad 25% taniej, więc sam musisz ocenić czy się opłaca

 

25% taniej :blink: jak ty to liczysz??? i jakie są ceny tych nawozów u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Napisano (edytowany)

80kg N (58kg N mamy z polidapu) 22kg dokupujemy w moczniku po 1540zł/t= 75zł

150kg P205 z polidapu po 2000zł/t= 650zł

300kg K2O z soli potasowej po 1515zł/t = 808zł

 

czyli łącznie otrzymujemy nawóz 8-15-30 za 1531zł/t, czyli 15% taniej, przepraszam za błąd, oczywiście taki mix to nie yara, ale te 270zł/t piechotą nie chodzi

 

suprofos 26 (3-12-26) 1250zł/t netto osadkowski ten nawóz w przeliczeniu na mocznik (1540), polidap (2000) i sól potasową (1515) jest warty 1112zł/t i jeszcze mamy siarkę i trochę innych składników, ale moim zdaniem lepiej przepłacić 15% za yarę niż 12% za suprofos

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Podaj jeszcze gdzie takie ceny i przy jakich ilosciach. znam przedsiebiorstwa co z saletrą do ceny twojego mocznika dochodzą (no prawie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ilości oczywiście całosamochodowe, mocznik w lechpolu był niedawno po 1530zł/t teraz powinien zacząć się zjazd, polidap i sól u wszystkich podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Polidap 1900netto i tak się zastanawiam czy brać teraz czy jeszcze sie wstrzymać jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kto ma po 1900 i czy to nie jest wschodnia produkcja? u mnie bez względu na dostawcę cena różni się +-10zł/t a koszty transportu z Polic w moim przypadku to około 45zł/t, zważając na spadające ceny surowców rolnych ceny nawozów powinny podążać ich śladem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Osadkowski Nysa cena z dziś, niewiem czy już zamawiać czy jeszcze poczekać?? potrzebuje tylko 7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Moje zapotrzebowanie w tym roku będzie wynosiło około:

Saletra 34 ok 14-15 ton

Polifoska 6 ok 7 ton

Mocznik 46 ok 2 ton

Sól 60 ok 1 tony

Kizeryt ok 1 tony

Wszystkie nawozy w BB. Generalnie rezygnuje ze stosowania mocznika w 2 dawce na rzecz saletry.

Jest ktoś z okolic Żnina kto chciałby zamówić skład saletry lub polifoski żeby się podzielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Polifoski potaniały. Nawozy saletra/saletrzaki potanieją. Tak to już jest o tej porze roku. Mocznik z importu chodzi po 1450netto/t z dowozem na podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ceny brutto:

polidap 2550zł :blink:

yara corn 2085zł

yara 5 10 30 1800zł

saletra puławy 1500zł

 

gdzie można kupić fosforan amonu z importu pow. chełmski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

24 tony fosforanu amonu to zadużo jak dla mnie? chodzi mi raczej o mniejsze ilości niż cały samochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ale mi chodzi czy ceny które podałeś to są przy zakupie min 24T czy np 1T też bedzie tyle kosztować


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ceny yara 5 10 30 i yara corn to ceny 24t, a reszta to cena sprzedaży detalicznej -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pamiętacie może ofertę przedsiębiorstwa zajmującego się pośrednictwem w obrocie środkami produkcji (prawdopodobnie byli z Bydgoszczy)? reklamowali się swojego czasu na forum, jest to temat sprzed około dwóch lat, jestem ciekaw jak się rozwinęli, bo zupełnie o nich zapomniałem

 

było to coś podobnego jak poniżej:

http://www.agroopc.com/oferta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Napisano (edytowany)

Po ile u was jest polifoska 8? 1920zł/t netto to dobra cena?

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florczan    2

Może trochę nie na temat ale jest to związane z nawozami. Interesuje mnie nowy polski rozsiewacz http://www.google.pl...00l%2F;1024;768 ma on pracować z Ursusem3512 na powierzchni 25ha.

 

Poleciliście by mi go czy raczej nie czy jakiś inny ale taki do 7tyś. Bo narazie na dorszy mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

kolego to temat o nawozach a nie rozsiewaczach ;[

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

u mnie taniej jak 2200 brutto nie kupisz.

 

 

Przy kilku tonach to może i tyle kosztować. Przy całym aucie ceny w lubelskim na poziomie 1870netto są do osiągnięcia bez problemu na dziś. Im bliżej Zakładów Chemicznych Police tym taniej - decydują o tym koszty transportu.

 

Wiadomość z ostatniej chwili. Mocznik w Policach w cenie 1350netto/t/luz, 1380netto/t/BigBag.

Edytowano przez RudnikAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj