Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    841

Panowie zawsze tak było i chyba bedzie że najtańsze nawozy w przeliczeniu na skład zawsze wychodzą drożej w porównaniu z drogimi nawozami. Porównajcie skład np Lubofoski 4 a Polifoski 6. Tak jak mówi @milanreal1 dając 400 lubofosu to polifoski można dać 200 i na jedno wyjdzie. To ja bym musiał zamiast 400 kg Polifoski 6 dać prawie 1000kg Lubofosu. Ale problem jest w tym że ludziom sie wydaje że sypią dużo nawozu ale już nie patrzą na jakość i cene czystego składnika.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Po części kolega ma rację. Nie zawsze tanie jest najtańsze. Ja zawsze przed zakupem nawozów wybieram kilka i przeliczam ceny na czysty składnik. Jak ktoś ma z tym problemy polecam darmowy kalkulator do takich obliczeń na stronie Polic: http://www.polifoska.pl/program/cenaw.php. Wystarczy znać aktualnie ceny nawozów jednoskładnikowych. Ale ja zwracam też uwagę nie tylko na cenę ale i na zawartość innych składników poza podstawowymi (siarka, wapń magnez i mikroelementy). Często wybieram nawóz nieco droższy w przeliczeniu na podstawowe składniki a zawierający więcej tych pozostałych. W tym roku miała być brana polifoska 6 ale ostatecznie zakupiona lubofoska 3.5-10-20 mająca dodatkowo 12.5% wapnia, 25.5% siarki i niewielkie ilości mikroelementów. Wychodzi kilka złotych na tonie drożej jak polifoska, ale myślę że składniki dodatkowe zniwelują na pewno tą różnicę. Oczywiście jak pisał przedmówca dawka na ha lubofosu dużo większa jak polifoski.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A brałes pod uwage ze w poli 6 rozpuszczalnego fosforu w wodzie jest 17% a w lubofosce 8% ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

i jeszcze pewnie do tego wapń i siarka to nic nie dający gips? w jaki sposób miesza się polidap z solą potasową i czy jest możliwy równomierny wysiew takiej mieszanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

każdy ma swoją strategie odnośnie nawożenia jak i śor. Ja na codzień sprzedaje nawozy i śor i 70% rolników kupuje tanie nawozy typu lubofos i daje 300-400kg i nie może pojąć przeliczenia na dawke i czysty składnik bo wydaje im sie że dają dużo nawozów. Fakt, 400 kg to dużo, ale można by było to zastąpić 200kg Polifoski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tabelka super szukałem czegoś takiego, ale nie mogłem znaleźć i sam musiałem przeliczać. Jesteś wielki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A brałes pod uwage ze w poli 6 rozpuszczalnego fosforu w wodzie jest 17% a w lubofosce 8% ?

 

A wiec co z reszta fosforu? Te 83 % lub 92%? Przechodzi w formy trudno dostepne czy jak? Pytam z ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Nie studiowałem chemii rolnej ale moim zdaniem jest tak, że część fosforu jest rozpuszczalna w wodzie i łatwo dostępna od razu. Pozostała część fosforu jest rozpuszczalna w kwasach glebowych które występują nigdzie indziej niż w GLEBIE?? I tutaj w zależności od pH gleby następuje to szybciej lub wolniej. Natomiast następuje. Czyli ten składnik zostanie prędzej czy później przyswojony.. W moich okolicach robiąc badania gleby w stacji chemiczno rolniczej widzę że niemal u wszystkich poziom fosforu jest bardzo wysoki - u tych co stosują polifoski, czy lubofoski... Ci którym się nie rodzi dają więcej nawozu z roku na rok zakwaszając glębę coraz bardziej, a pH wynosi 4,3!!!


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z fosforem jest trochę inaczej. Ulega on sorpcji chemicznej niemal natychmiastowo po uwolnieniu. O tym jakim i w jakim tempie ulega przemianom w glebie decyduje aktywność biologiczna gleby. W pH poniżej 5 aktywność jest słaba, a fosfor się akumuluje w glebie bo rośliny nie są w stanie go pobrać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie jeszcze kilka lat temu też telefony objazdy gdzie tanio nerwówka już jesienią kupno zwalanie magazynowanie i tak na spokojnie sobie przypomniałem ostatnie 2-3 lata to nie widzę interesu aby sobie robić kłopotów a w zeszłym roku np saletre styczeń dałem 1460 zł a trochę zbrakło koniec kwietnia dałem 1260 tak więc przyjdzie wiosna jadę do któregoś magazynu mam kilka w okolicy 10 km i od razu w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Ceny na styczeń netto

saletra 1280

mocznik 1500

rsm 1050

 

 

skąd te ceny? z dostawą czy na zakładzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jak tak dalej pójdzie to zacznę brać azot w ostatniej chwili. Gdzie takie ceny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

@RSM32 napisał bujde i siedzi cicho, może nie zdrożeją ani nie stanieją ,na zeszły sezon kupiłem jesienią nawozy i były sporo tańsze niż na wiosnę, a w sierpniu dokupiłem saletry bo brakło to była 230 na t droższa ,po 1480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskow7    0

Witam,

 

Chciałbym zapytać czy ktoś praktykował nawozy z austrii. Podobno są tańsze. Jakie macie zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ceny wskazane przez RSM32 są jak najbardziej realne, RSM32 obecnie można jeszcze zamawiać po 1030zł/t w ADAR, saletra po 1270 to żaden problem, natomiast mocznik w Puławach można było zamawiać po 1465zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

ceny wskazane przez RSM32 są jak najbardziej realne, RSM32 obecnie można jeszcze zamawiać po 1030zł/t w ADAR, saletra po 1270 to żaden problem, natomiast mocznik w Puławach można było zamawiać po 1465zł/t

 

 

Ale to chyba saletra 32N i pytanie netto czy brutto ale raczej to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj