Polecane posty

michal1993    459

W górę? Żadnego sensownego uzasadnienia to nie ma....


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Dostalem dziś sms z ofertą saletra po 900 brutto

a azotu ile to ma????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116
Napisano (edytowany)

Propozycja z agroloku na nawozy z Lubonia z dostawą na podwórko (lubelskie) płatność 14 dni

Lubofos pod rzepak 3.5 10 18.5 - 960 zł brutto

Lubofos 3.5 10 20  990 bruttto

Lubofos PK 14 -24 990 brutto

Niby od czerwca mają być podwyżki(!) 10-20 zł na tonie.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Cos mi sie chce wierzyc w te podwyzki.
Przeciez to nie ma sensownego wytlumaczenia a pozatym agrolokowi nie wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Właśnie tym bardziej że zewsząd docierają informacje o planowanych obniżkach cen polifosek od czerwca. Może agrolok ma stare zapasy i chce je w ten sposób wypchać? Tak czy siak czekam do czerwca, mimo że kasa czeka na nawóz.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Moze nie maja zapasow ale takim ględzieniem chcą zdobyć klienta albo poprostu zarobic bo maja spora konkurencje a ich ceny jakos nie zachecaja do zakupu.
To moze byc jak z tym rzepakiem gordonem nikt jeszcze nie ma a oni maja i twierdza ze zabraknie i zeby kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W agroloku większość przedstawicieli nieźle oszukuje, niestety wypłata uzależniona od sprzedaży ma swoje plusy i minusy, z jednej strony starają się o klienta ale  z drugiej wykorzystują wszystkie możliwe sposoby by jak najwięcej kupował nawet kosztem kłamania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

No dzwoniła ostatnio do mnie babka od nich i chciała wcisnąć mi nawozy dolistne bo niby super promocja. 10 minut pier*lenia o nich po czym chciałem żeby wysłała mi wszystkie te informacje na maila, a ja to jeszcze przemyślę i oddzwonię jeśli się zdecyduje. Podałem maila, ona powtórzyła i koniec rozmowy. 10 dni już mi maila wysyła, faryniarze.  Ale trochę zboczyliśmy z tematu więc Off top. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ja niedowierzaniem już od tygodnia.Mocznik po 1380 za tone.Jeszcze kilka miesięcy temu góra 4 był po 1550-1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S0krates_    5

Mogę potwierdzić że wieloskładniki tanieją od czerwca, dystrybutorzy wczoraj dostali cenniki.

 

A odnośnie Agroloku to ich największym problemem jest brak dystrybucji grupy azoty ( czyli polifosek), co jest pokłosiem ich przekrętu sprzed kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Miałem też zadać takie samo pytanie:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S0krates_    5

Chodziło o tzw. ''przechowanie'' czyli usługę magazynowania towaru dla grupy azoty

 

Wytłumaczę na przykładzie:

Dystrybutor zwozi polifoski do siebie na magazyn dajmy na to w kwietniu. Może je wykupić w każdej chwili, ale po cenniku z danego miesiąca. Nie może ich sprzedawać jeśli ich nie wykupi.  W tym roku ceny spadają od czerwca, więc większość dystrybutorów wykupi towar właśnie w czerwcu.  Jest to dobre zarówno dla dystrybutorów bo mogą wykupić towar po obniżce, a grupa azoty tez zadowolona bo pozbyła się części towaru i będzie miała luźniej w sezonie.

 

Więc już pewnie domyślacie się na jaki genialny plan wpadł Agrolok.

Nie pamiętam dokładnie jaka była wtedy cena polifoski, przyjmijmy że w kwietniu kosztowała u najtańszych dystrybutorów powiedzmy 1700 zł.  Agrolok sprzedawał po 1670. Najtaniej na rynku, praktycznie z zerową marżą(według cennika kwietniowego). Popyt mieli ogromny. Zrobił się z tego straszny szum na rynku, skąd mają taką cenę. Grupa Azoty wysłała swoich ludzi do Agroloku na kontrole ''przechowania''. Sprawdzali hale w których Agrolok miał przechowywać polifoski. Wszystkie hale były zastawione polifoską po same drzwi, tak jak w umowie. Na szczęście ludzie z Grupy Azoty mieli trochę oleju w głowie i przy ostatniej hali kazali odstawiać big bagi, na co nie zgodził się obecny przy oprowadzaniu po magazynach jeden z dyrektorów Agroloku. Kontrolerzy jednak nie ustąpili. Okazało się że z hali jest tylko 3 rzędy big bagów z polifoską a dalej hala jest pusta. Tak było we wszystkich halach. Brakowało 3000 ton polifoski, rozpętała się potężna burza. Agrolok liczył że wykupi sprzedany towar po obniżce, zarobi na tym krocie, a nikt się nie dowie. Po tej aferze Agrolok stracił dystrybucje Grupy Azoty. Między innym przez to obecnie bawią się w ruskie nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Dostałem ofertę cena na czerwiec NPK 8-20-30 1290 plus transport. W zeszłym roku brałem to samo i tez w czerwcu było najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

dzisiaj kupiłem saletre anwil włocławek bb 3t z dowozem po 1080 brutto, teraz żałuje że większość azotów kupiłem w sierpniu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Zaskoczyła mnie ta cena i zadzwoniłem do swojego przedstawiciela . Zaproponował mi ta saletre przy 24 t z dostawą na podwórko po 930 zł brutto tona.
Fajnie stanialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

propozycja na wykupienie Polifoski Tytan 6-25-25+ Zn+Fe branej na przechowanie  po 1405 zł netto tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj