miti199444

JD 5090 M czy NH T5040

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
New Holland x4
Gość   
Gość

a ile możesz przeznaczyć pieniędzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

A ta wersja M nie jest składana na dalekim wschodzie przypadkiem. Jak się wywala nie małą kasę to trzeba dobrze to przemysleć. Potem dojdą koszty ewentualnych serwisów gwarancyjnych i po gwarancyjnych. A nie zawsze maszyna chodzi tak jak byśmy chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Jaśiek jest przereklamowany do tego wszyscy znajomi narzekają na spalanie. Bież NH ja mam własnie T5040 już dwa lata i maszynka śmiga bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrzyk21    32

Moim zdaniem , JD od NH wydaje mi się , że jest do przodu z awariami , zaś co do spalania sądzę , że NH. Cena JD jest na pewnoe większa od ceny NH , ale ja osobiście wybrałbym NH , kilka osób z mojej okolicy ma te maszyny i chwalą sobie poza kilkoma warami pompy paliwowej , siłowników itp. ;) Zastanów się jeszcze nad T6010 , różnica mocą chyba jest aż taka duża a i kilka KM więcej zawsze się przyda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:o zobaczcie sobie jak prezentuje się John Deere na ulicy czy podczas pracy na polu aż serce się raduje to jak F1 wśród ciągników, a reszta ciągniki jak ciągniki zwykła szara masa bez wyrazu :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

A ta wersja M nie jest składana na dalekim wschodzie przypadkiem. Jak się wywala nie małą kasę to trzeba dobrze to przemysleć. Potem dojdą koszty ewentualnych serwisów gwarancyjnych i po gwarancyjnych. A nie zawsze maszyna chodzi tak jak byśmy chcieli

Składany w Niemczech ale mosty ma Chińskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Ja bym się dobrze zastanowił czy warto wziąć Nh bo u mnie w okolicy nie dość że bardzo mało jest tych ciągników (na palcach dwóch rąk można policzyć) to jeszcze dwaj właściciele mieli problemy z komputerami w nich ale nic więcej nie chcę pisać bo sam nie lubię jak ktoś mówi że "słyszał od kogoś..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miti199444    0

jeżeli chodzi o kase to wiadomo :D jak taniej to lepiej :D według mnie to jd ma lepsze i bardziej przyjazdne wnetrze i pasarzer se morze usiasc :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W NH pasażer też może sobie "usiąść" ale nie koniecznie na siedzeniu. :lol:


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

"dżon" lubi sobie pociągnąć... a po 2 wydaje mi się że ciągnik jest do pracy w polu a nie na wystawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

ja bym brał jd 5090 M :)

to jest tylko """ MRUCZENie"" podczas jazdy xD ahh ten dzwiek wieczorny w czasie wschodu słonca ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Połowa z Was nie powinna zabierać głosu, bo piszecie coś czego nie popieracie argumentami. Obydwa ciągniki to najprostsze mechaniczne wersje mniejszych ciągników obydwóch koncernów. Autora tematu zachęcam do jazdy próbnej jednym jak i drugim egzemplarzem i sam się przekona który lepszy. Wg mnie ważna jest współpraca z dealerem, bo żadna maszyna nie jest wieczna i potrzebuje konserwacji oraz napraw. Ja posiadam jd jeszcze se starej serii 5020, ale siedzi w nim taki sam silnik jak w M-kach i co do spalania jestem zadowolony, np uprawa agregatem wychodzi 5 litrów na hektar(agregat 4 rzędowy+ 2 wałki, 3 metrowy, głębokość 10-12 cm) a w godzinę zrobię dwa hektary. U mnie liczy się jednostkowe zużycie paliwa na hektar. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@pawelJD Popieram pierwsze zdanie Twojego postu. :) Wróciłem tu po długiej nieobecności ale ludzie się nie zmienili. Pisanie posta typu NH bo NH albo JD bo JD nic tu nie wnosi. Na samym poczatku pytanie do autora: Czemu nie ma żadnych kryteriów? podałeś tylko NH vs JD ale nic typu: główny czy pomocniczy, z turem czy bez, na ile ha, z jakim sprzętem. Jeśli zadajesz takie pytanie to spodziewaj się odpowiedzi typu: JD bo jest zielony albo NH bo niebieski. Nie jestem fanem ani JD ani NH ale pluje na ludzi którzy twierdza, ze NH się psuje. Zapraszam w moje strony. Zobaczycie, że serwis JD tez tutaj przyjeżdża. Nie ma ciągnika bezawaryjnego, ale to że u kogoś są dwa danej marki i się sypią nie znaczy, że się wszystkie sypią. W mojej okolicy jest trochę Nh na palcach dwóch rak nie zliczę i jakoś nie narzekają. Jedyne słowa jakie słyszałem złe o tych ciągnikach to to, że palą więcej od 60-tek no ale chwila przecież oni zrobią więcej więc po co marudzić? Znajomy ma td95d juz 5 lat i z uszkodzeń to jedynie przewód od paliwa pękł. Sprzęt pracuje na prawie 100 ha gospodarstwie. Teraz zamówili kolejny ciągnik NH. Przecież jakby narzekali na poprzedni to czemu zamówili by kolejny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

podobno seriie 5000r maja duzo chinskich podzespolow, nie wiem jak w praktyce

 

NH wazy wiecej od JD (wedlug specyfikacji)

skrzynia w JD 16x16, czyli 4 polbiegi?

w NH 1 polbieg tylko i niestety ale w polu brakuje dodatkowego przelozenia;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@statek w temacie dokładnie jest napisane że chodzi o serię 5M, która rzeczywiście ma chińskie mosty. W 5R nie ma chińszczyzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

znajomy mi mówiła że w 5 R to chińskie pompy hydrauliczne są już miał ją wymienianą w 5080R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Kiedyś było takie ''wielkie'' branie na JD teraz króluje NH niestety ;) Bardzo wiele osób je ma i zachwala lecz te wcześniejsze JD były lepsze około 4 lat temu teraz już trudno spotkać JD seri R i M.No ale niby w RPT piszą że Lepsza sprzedaż JD o zakresie mocy 70 130 koni ;) No niby Serie 5 M produkuję w Niemczech to nie wiem jak z tymi częściami :mellow: Kolego tu już masz wielki problem z wybraniem ja polecam ten i ten ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj