Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez matbar
      Mam byka 9 miesięcy i wzdęło go i nie wiem dlaczego. Może ktoś wie co zrobić.
    • Przez soltys147
      Mam problem z krową: na wymieniu, pomiędzy ćwiartkami (lewą a prawą) powstała rana. Prawdopodobnie przez to ze krowa ma duże wymię i odparzyło się tam. Walczę z nią 2 tygodnie. Po konsultacji z wet codzienne czyszczenie ranę i pierwszy tydzień psikałem takim niebieskim antybiotykiem i rana nie chce się goić. Przez następny tydzień smarowałem dziegciem - takim mazidłem do kopyt .
      Niestety to nic nie pomaga rana nie powiększa się ale i nie goi się. Teraz przez ostatnie 2 dni nic nie robiłem i myślałem, że może samo przejdzie. Niestety na ranie pojawił się traki śmierdzący padliną żel.
      Co robić w takiej sytuacji? Rana nie jest głęboka, raczej taka powierzchowna.
      Krowa jest w połowie laktacji i najlepiej coś bezkarencyjnego.
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg