Skocz do zawartości
zbyszekbrzuze

Białoruś rolnicza słabo obraca masztem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Białoruś
zbyszekbrzuze    110

Witam serdecznie, tym razem zająłem się reanimacją Białoruśki.

Tak jak opisałem w temacie nie możemy sobie poradzić z zaworem wpiętym w przewody obrotu, odpowiada on za zabezpieczenie masztu przed bocznym przeciążeniem, a także wyhamowuje, gdy się gwałtownie wyłączy obrót. Niestety ten zawór powoduje całkowity brak mocy w obrocie. Z pełną łyżką trzeba dawać pełny gaz, bo inaczej nie obróci :( Kopara obraca się bardzo powoli i gwiżdże ten zawór...

Jeśli ktoś wie o co tu chodzi, to będę bardzo wdzięczny. Chodzi mi głównie o to jak go wyregulować, czy może coś w nim padło?

Edytowano przez zbyszekbrzuze

rami    6

wiesz sprawdz rozdzielacze może jakieś zanieczyszczenie blokuje przeplyw oleju albo masz pompę do wymiany bo występują takie objawy jak piszesz

zbyszekbrzuze    110

Pompy są dobre, rozdzielacze też, bo założyliśmy nowy lewy rozdzielacz, i wszystko działa idealnie. No i właśnie tylko to obracanie masztu mnie strasznie denerwuje! Jak się bierze za wajchę to tylko słychać gwizd (przepływ oleju przez ten zawór) i nie ma siły skręcić , to znaczy niby skręca, ale jak łyżka jest pełna to nie daje rady.

Zastanawiam się co by się stało jak bym skręcił do oporu te regulatory, może będzie obracać. Nie musi mieć amortyzacji, żeby tylko obornik wywieźć i potem będzie można remontować...

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    446

Kolego podobny układ (zawór) jest w cyklopie i też miałem podobny problem i rozwiązałem go tak że pod sprężynki podłożyłem podkładki.

Ten zawór jest wpięty pomiędzy zasilenie a powrót siłownika (tak jest w cyklopie)?

zbyszekbrzuze    110

Ten zawór jest wpięty pomiędzy zasilenie a powrót siłownika (tak jest w cyklopie)?

No zapomniałem napisać ;[ mam cyklop i jest tak samo podłączony. Tylko przy Białej można ten zawór regulować dwoma wkrętami (ścisk sprężynek) Tylko nie umiem go wyregulować. Wkręcę regulacje do końca i zobaczę co to da, a jak nie to rozbieranie i spróbuję tych podkładek.

rav92    0

Witam Panowie mam problem z koparką białoruś bułgarską. Po wymianie rozdzielacza przedniego od pługa i od łap podporowych nie mogę opanować obrotu masztu.

Obrót chodzi wolno a jak ruszam rozdzielaczem przednim np. żeby podnieść lub opuścić łapę lub pług wszystko działa szybko i płynnie co może być przyczyną?

zbyszekbrzuze    110

Tak żeby nie zaśmiecać odświeżę ten temat. Uruchomiłem białruśkę po 3 latach stania i mam pewien kłopot, w sumie to było od czasu wymiany rozdzielaczy. Dzieją się cuda z osprzętem, przy podnoszeniu najpierw spada na ziemię, następnie zaczyna podnosić, tak jakby nie zdążył się zamknąć zawór przelewowy. Moje podejrzenia padły na ten dziwaczny zawór łączący zasilanie rozdzielaczy. Co się stanie gdybym go wyrzucił?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się