Skocz do zawartości
audi80b4

Grzanie się oleju w hydraulice Belarus 952.2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bambi14    3

gosciu ale odgrzales kotleta! juz dawno mam wstawiony inny rozdzielacz i nie ma zadnych problemow z grzaniem oleju.

Laszek    1

Ale jaki wstawiłeś jakiś uniwersalny z allegro czy coś typowego od ruska?

Wiadomość z agroFakt.pl

Proktor    2

Witam. Posiadam Belarus 1221.3 I pracuje z nim z rozrzutnikiem fortstchritt t088 I mój problem polega na tym że co kilka wywiezień rozrzutnika (niekiedy 5, 10) rozrywa mi uszczelniacz w silniku hydraulicznym w rozrzutniku i cały olej na ziemie ... Silnik w tym czasie jest gorący i czy ta wysoka temperatura oleju w hydraulice jest powodem wywalania uszczelniacza ? Dodam że na wężu mam wstawiony dławik do regulacji prędkości posówu taśmy . Czy wstawianie do belarusa chłodnicy oleju hydraulicznego miało by sens ? I jak z podłączeniem węży ?

seweryn20    587

Do regulacji obrotów silnika hydraulicznego nie daje się dławika tylko regulator przepływu oleju.  I tu też są dwa rodzaje jeden który nadmiar puszcza do powrotu do zbiornika i drugi który dławi olej a nadmiar podnosi ciśnienie ponad maksymalne i uchodzi do zbiornika zaworem przelewowym rozdzielacza. 

Powinieneś mieć ten pierwszy, jego stosuje się przy długotrwałym używaniu np. silnika hydraulicznego. 

Zawór dławiący wymusza otwieranie zaworu rozdzielacza, ta część hydrauliki pracuje non stop pod max ciśnieniem i temu grzeje ci się olej.

Proktor    2

https://www.google.pl/search?q=dławik+oleju&client=ms-android-htc-rev&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiUmICOxYzTAhUOb5oKHf3wCT4Q_AUIBygB&biw=360&bih=511&dpr=3#tbm=isch&q=regulator+przep%C5%82ywu+oleju&*&imgrc=oqNdaYcOGb1geM: takie coś mam na powrocie węża . Jak możesz to linkiem pokaż jaki mam zastosować. Dzięki

seweryn20    587

To jest do bani. Możesz to zakładać do swobodnego opadania lub krótkotrwałej pracy pod ciśnieniem. Wywal to bo przez niego katujesz hydraulikę ciągnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez mikiel
      pomocy mam same 70 i jadac padlo mi wspomaganie kierownicy a nastepie Tur przestal dzialac. gdzie szukac przyczyny i jak rozwiazac ten problem???
    • Przez Jacek62
      Kupiłem ten kombajn wiosną /rok produkcji 1978/ i zupełnie nie wiem jak się do niego zabrać.Szczególnie martwi mnie podnoszenie hederu.na zimnym silniku trzeba dawać duże obroty aby dzwignął dopiero jak się olej rozgrzeje jest lepiej.
      Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym typem może jakieś instrukcje,katalogi.Jeśli tak to bardzo bym prosił o pomoc.
    • Przez SnapOn22
      Witam wszytskich. Mam pewien problem z mtz 1523.4. Pekła obudowa tylniego mostu i zabralem się za wymiane. Okazało sie że łożyska stożkowe na tależu są zużyte wiec je wymieniłem. I teraz chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu talerza do ataku. Z tego co wiem to reguluje się to tymi blaszkami które podkłada się pod kadłub do ktorego mocuję się chamulec ale jestem w tym zielony i nie za bardzo wiem co i jak. Jesli były ktoś tak miły i podowiedział mi jak to sie ustawia byłym bardzo wdzieczny, a może ktoś posiada jakąś instrukcje. Z góry dziekuję.

Dodaję zdjęcia jak to wygląda.

• Przez DarekFi
      Witajcie, Posiadam Belarus 1221 z 2003 roku, chcę podłączyć czujnik prędkości,(poprzedni właściciel odłączył) zauważyłem przewód pasujący złączem pod zbiornikiem paliwa z lewej strony, natomiast nie wiem gdzie ten czujnik mam wkręcić