andrejus

Od czego ta kontrolka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mi sie tak raz zrobilo ze wszystko bylo ok, zajechalem na pole, zalaczylem na N (neutral) wysiadlem cos chwile gadalem ze znajomym, wsiadam a on nie reaguje w ogole ani przod ani tyl :o nie powiem ze nie bo troche spanikowałem. Ale pomyslalem ze zgasze i odpale. I oddało mu. i juz nigdy wiecej zadnych problemow nie mialem. to był jedyny jaki mialem w posiadaniu reni :)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Panowie na 3 stronie jest kontrolka oznaczona cyfrą 1 co ona oznacza??? Widzę że jest tutaj spore grono osób które według własnego widzimisię udzielają odpowiedzi z czego to wnioskuję??Niech każdy z was zdejmie kabel z czujnika przy filtrze oleju a odkryjecie że popularna kontrolka od cisnienia oleju i właśnie ta zoznaczona nr 1 są zależne od jednego czujnika..wg mnie jest to kontrolka która mówi nam że filtr oleju silnika jest zapchany. Obie kontrolki ,, sczytują '' inne parametry od niskiego ciśnienia oleju jedna a druga od wysokiego ciśnienia oleju w układzie( zapchany filtr powoduje wzrost ciśnienia przed filtrem) to jest moja teorja..chyba że mam cos z elektryką popaprane..Wytłumaczy ktoś kumaty?? Młodzieńcom o bujnej wyobraźni...dziękuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

zdejmuj po kolei czujniki to sie dowiesz od czego jest :lol:

 

z tego co pamietam jest to kontrolka od przeplywu/droznosci filtra powietrza

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

U mnie nie występuje kontrolka przepustowości filtra powietrza,obydwie kontrolki podłączone są pod ten sam czujnik (oleju).PRZy wyższych obrotach zapala się ta niby kontrolka od filtra powietrza..od ciśnienia zachowuje się normalnie.Olej i filtr zmieniony niestety problem nie ustąpił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Dobra sam sobie poradziłem z problemem,przyczyną okazał sie zepsuty czujnik ciśnienia oleju.Rozmawiałem z mechanikiem specjalizującym się w Renault i powiedział że kontrolka o której mowa w zależności od rocznika i wyposażenia obsługuje filtr powietrz,hydrauliki lub filtr oleju silnika..Ja mam model w ubogiej wersji wyposażenia więc wpieli mi sie pod czujnik ciśnienia oleju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hirtas    0

witam mam taki problem ze nie mam wstecznego. do przodu na rewersie jedzie a do tył juz nie. czy wie ktos co moze byc przyczyna .A ijak wrzuce na rewersie wsteczny zaczyna mrogac i pipa kontrolka od recznego

Edytowano przez Hirtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power20    0

Witam

Mam renault 103.14 . i Chciałbym się dowiedzieć od czego jest ta kontrola wykrzyknika w tych dwóch kółkach obok kontrolki akumulatora. kontrolka zapala się gdy wciskam sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Może któryś z forumowiczów posiada taką instrukcję?

 

Powiedzcie mi jeszcze od czego jest 4 od prawej oraz przycisk start.

img0587p.jpg

mam trochę inny układ deski rozdzielczej, ale świeci mi się cały czas na pomarańczowo 6-ta od lewej kontrolka, ten niby trybik z kreską, co to, od czego to jest? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Witam kolegów. Mam problem z odnalezieniem czujnika stopu w renault 85.14 czy mógłby mi ktoś powiedzieć w którym miejscu się on znajduję. 
Sorry że w tym temacie zapytałem ale nie znalazłem nic podobnego do mojego problemu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

czujnik stopu musi być gdzieś koło pedałów chyba? 

ja bym się podpiął, ale zadał podobne pytanie: czy jest jakaś kontrolka od ręcznego? Np gdy zapalam ciągnik i mam zaciągnięty ręczny, czy coś o tym informuje? Bo kurcze czasami się zapomni.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Już znalazłem ale był fajnie schowany  :D. Zależy jaką masz tablicę z kontrolkami, ale jeśli jest na niej " ! " (wykrzyknik) podobnie oznaczony jak w samochodzie gdy jest zaciągnięty ręczny powinien się świecić na czerwono. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

mam i tak myślałem, że to to, ale nie nie świeci jeśli chodzi o ręczny.. gdzie tutaj jakiś czujnik znaleźć? pod kabiną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rafii w renówce są zazwyczaj dwa filtry od hydrauliki jeden przelotowy na przewodzie od skrzyni do pompy, drugi to wkład znajduje się on obok rozdzielacza hydraulicznego, prawa strona ciągnika mniej więcej nad skrzynką akumulatora, taka metalowa puszka którą odkręca się zwykłym kluczem hydraulicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

mam i tak myślałem, że to to, ale nie nie świeci jeśli chodzi o ręczny.. gdzie tutaj jakiś czujnik znaleźć? pod kabiną?

po pierwsze to sprawdź żarówkę czy nie spalona przy kontrolce a co do czujnika to Ci jutro dokładnie powiem gdzie się znajduje. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

szukaj z lewej strony w okolicach zwolnicy, wystarczy ze ktoś ruszy Ci dźwignią i będziesz wiedział wszystko cool.png

 

Polskie znaki...

Edit: kris14


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych85    0

Panowie mam 155.54 TZ z rewersem elektro-hydraulicznym. Mryga mi delikatnie kontrolka z wykrzyknikiem i po chwili zapala sie stop i ciagnik staje. Przechadzi dosłownie na luz.Ponadto jest problem z odpaleniem ze stacyjki-na krotko jest ok.Biegi ciezko wchodza i szarpie przy ruszaniu z rewersu.

Przerabiał ktoś taki motyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja tez dopiero się uczę w swojej 120.54, ale miałem właśnie tak, że ciągnik mi nie chciał odpalić, cisza.. wyrzuciłem wszystko na luz, spoko, odpalił. Ale już wiem jaka przyczyna, mało oleju w skrzyni, i nie mam pojęcia którędy mi ucieka bo od wiosny dolałem z 20l (ale pracuje również z turem).. 

 

filtry sprawdź, bądź wymień od hydrauliki i od skrzyni, ewentualnie olej też? Bo może jakiś za gęsty jest? 

 

Sprawdź stan oleju, a nalej nawet do maksimum, jak to nie pomoże to zastanowiłbym się nad pompą hydrauliczną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego skoro dolałeś 20l oleju i nigdzie nie ucieka to jest tylko jedna możliwość - olej przez pompę idzie do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

też o tym myślałem, ale w silniku nie przybywa, a jak zmieniłem na jesieni i nalałem przed orkami, siewami na max, to po jakimś czasie się obniżyło. Tzn nie, że jest sucho na 100%, są drobne wycieki, jak postoi w jednym miejscu to są małe plamki, może podczas eksploatacji jak jest rozgrzany troszkę więcej ubywa.. wiesz, kupiłem np agregat upr siewny z hydropakiem, to tam w siłowniki też troszkę poszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A to co innego, nie pisz ze jest sucho <_< U mnie cieknie z dźwigni hamulca ręcznego - już rok to robię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

Sprawdz kolego na rozgrzanym odpalonym postaw gdzies gdzie bedzie widac czy nie cieknie pod obciązeniem powłączaj naped hydraulikę sprawdz hamownie hydrauliczną przyczep. Może być ze ubywa podczas pracy a przy zgaszonym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoladam    0

witam mam taki problem ze nie mam wstecznego. do przodu na rewersie jedzie a do tył juz nie. czy wie ktos co moze byc przyczyna .A ijak wrzuce na rewersie wsteczny zaczyna mrogac i pipa kontrolka od recznego

 

Witam, jak został rozwiązany problem. Co było przyczyną, mamy ten sam problem z Renault 155-54.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armando763    0

image.png.3c6c95b4998312762a83ea1734b4428d.png

witam. mój ciągnik to reno120.54 tz 96 rok i tu pytanko od czego jest ten czujnik ten po niżej lewa strona skrzyni biegów poniżej czujnika walka wom, jak go sprawdzić i jakie napięcie ma na wejściu i kiedy.

I gdzie znajduje sie elektrozawór wstecznego bo  rewers ( elektrohydrauliczny  )nie działa przód ok do tylu brak:( wiem ze na wyspiesa elektrozawory ale konkretnie ktory? moze zdjecie ?

image.png.b161b1bf1753973c819225798e3d9126.png

i ostatnie gdzie biegnie przewod od czujnika predkosci bo u mnie jest urwany a nie widać gdzie była  lub jest reszta podpięta.

jak rozpoznac czy to Necra czy zwykla

Edytowano przez armando763
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

nectra była produkowana tylko w 92r.

tu masz większość tego co w limitowanym, poza kolorem, nalypką i skórą na fotelu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj