Skocz do zawartości
hoodoowca

Pułapki na polu kukurydzy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DeutzM610    0

Wiesz co jednorzędówka nic nie zdziałasz tyko ja rozwalisz bo ja jak miałem u siebie na polu pręty itp to w zawiązkę 2 dolnej kolby wsuwał śrubę i jak mi detektor zatrzymywał to sam ledwo znachodziłem a jak nawet ktoś będzie iść to i tak by nie zauważył tego ;/

Boogdan    0

ale coś muszę zrobić a innego wyjścia jak jednorzędówka nie widzę ... nie ma co się poddawać, trzeba czegoś spróbować

Wiadomość z agroFakt.pl

mirek767    46

kolego nie generuj kosztów!!! wydasz parę tysięcy na sieczkarnię parę metrów pojedziesz rozwalisz ją i co wtedy nastepną kupisz?

ktoś wyżej napisał żeby ktoś na schodkach jechał- nawet tego nie próbuj jak dobry metal pójdzie i wybije odłamki to zabić może a kukurydza nie jest tego warta

bobytempelton    158

Ale ludzie są zawistni aż się ciężko czyta taki temat, u mnie w okolicy jeszcze w qq nie pakują żelastwa, ale pamiętam tak z 15 lat temu jak w okolicy było kilka kombajnów zbożowych ludzie ludziom wtykali druty stalowe w zboże , tak że kombajn min. mojego ojca stał z byle pierdoły, ale w bizonie to nożyki i bagnety poleciały, a nie części za kilka tys jak w sieczkarni...

Mi ostatnio ktoś samochód jakimś gwoździem czy czymś do okoła przejechał, każdy się pyta miałeś jakiś wrogów? oczywiście jakiś się znajdzie, ale jak się okazało kamera myjni wi za wi złapała ten moment jak go rysowali, okazało się że rysujący to gość z szanowanej dobrej rodziny którego nie znam w ogóle, a jak mówił pomylił samochody :D...jak w niego wózkiem walił :D

artus91    0

Witam was Panowie i otóż tak człowiek dużo słyszał o drutach i tym podobne w kukurydzy, aż się sam wczoraj nadziałem :( kosząc u sąsiada QQ na ziarno, rozłożone po polu było ok 50m linki stalowej, którą później trzeba było wyciągać z przystawki (na szczęście się nic nie stało). Słyszałem właśnie o detektorach do wykrywania metalu, że montują ludzie w kombajnach. Czy wie ktoś może gdzie takie cudo mogę dostać (jakieś linki)? Bardzo wdzięczny byłbym za odpowiedź :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak kiedyś siałem kukurydzę niecały hektar, ale zawsze zbierałem ręcznie kolby, potem suszyłem, to raz znalazłem kombinerki między kolbą a łodygą, były wsadzone i to nie jedne a było ich kilka w różnych częściach pola.

Edytowano przez MAT912

marcin974    25

Ja jak cialem kukurydze na kiszonke detektor zatrzymal mi maszyne, wyszedlem patrze w heder nic nie ma, zaczalem wyjmowac mase i znalazlem srubke "dziesiatke" ze 2cm dluga, ktos musial przy kolbie wlasnie ja wlozyc bo z hederu na pewno sie nie wykrecila... Swoja droga to mozna komus ambarasu narobic, nawet jak niewiadomo jaki czujny detektor bedzie miec maszyna...

akaku    69

W tym rokuajk czekaliśmy z znajomymi na podjazd przyczepami do sieczkarni chodziliśmy na obrzeżach pola a tu na kolbach 3 śruby M15

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez adrian3344
      Witam, tak jak w temacie wie ktos jaka moze byc przyczyna??

Myślę ze to wina kół pasowych, ale może sie myle i przyczyna jest inna.
    • Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam