leszczu19901

Zetor 7211 Jak ustawić podnośnik.

Polecane posty

Witam

Niedawno kupiłem Zetora 7211, no i niby mam instrukcje obsługi, ale jak czytam o tych ustawieniach podnośnika to i tak nie wiem o co biega. Dla mnie chodzi tylko o dobre ustawienie przy oraniu, z tego co wiem to są tam 3 pozycje P,M,D która będzie najlepsza przy oraniu ??

Jeszcze chciałbym napisać o jeszcze jednej przypadłości, otóż mój podnośnik nie chce do końca podnieść, po prostu wajcha nie chce do końca się przesunąć stawia wyraźny opór. Co może być przyczyną ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to dobrze miałem ustawione. :D

 

A powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Jest tam jeszcze jedna taka wajcha którą według instr. obsługuje ilość podawanego oleju do obiegu wewnętrznego i zewnętrznego. W która stronę ma być ustawiona jak używam tylko obiegu wewnętrznego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8

Wszystko zależy jaką masz ziemie.

Jak jednolite i stawiające taki sam opor to jedziesz na siłowej.

Jak masz na jednym kawałku gleby pomieszane stawiajace różny opor jedziesz na mieszanej, żeby pług ci nie wyskakiwał.

W skrajnych przypadkach przestawiasz na pozycyjną żeby ustawić na szywno wysokość wzgledem ciągnika.

 

Najlepiej to se podczep jakąś w miare lekka maszyne, taka żebyś mogł ja szarnąć rękoma.

Ustaw z 15 cm nad ziemią i na poszczegolnych p,m,d szarpnij do gory i zobacz co sie dzieje ;)

 

wajcha przepływu oleju dla obiegu wewnetrznego na prawo siedzac na siedzeniu

Edytowano przez szewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32
Napisano (edytowany)

Mam pytanie (tylko się nie śmiać). Jak działa podnoszenie jakiegoś narzędzia na podnośniku- daje się wajchę do tyłu maksymalnie i zostawia się w tej pozycji, czy ona powinna jakoś sama delikatnie "odbić". Bo wygląda to jakby rodzielacz był cały czas ustawiony na "podnoszenie" jak wajchę dam maksymalnie do tyłu i tak ma być zostawiona na czas np jazdy ciągnikiem po drodze? Jak to wygjąda w 7211?

 

Mam porównanie do c330 (trzy pozycje podnoszenie, neutralne, opuszczanie- rączka sama wraca na neutralne) i mtz (w mtz używany tylko rozdzielacz przy kierownicy są cztery pozycje opuszczanie siłowe, opuszanie grawitacyjne, neutralne, podnoszenie. Procedura podnoszenia to wajcha na podnoszenie i poźniej sama "odbije" na neutralne albo sam dam wajchę na neutralne).

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Podniesienie ramion jest proporcjonalne do wychylenia dźwigni tj. dźwignie przesuniesz kawałek to ramiona też powinny zareagować i ileś się podnieść. Przesuwasz dalej, ramiona podnoszą się i tak do max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nic nie odbija. ustawiasz w żądanej wysokości i ma podnieść i tyle.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32
Napisano (edytowany)

Dzieki teraz rozumiem. Czym więcej przesuwam dzwignie do tyłu tym wyżej podnośnik podnosi.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar0808    0

Witam 

Koledzy proszę o pomoc jak ustawić podnośnik w zetorze 7211 tą śrubą która jest z tyłu zaślepiona dekielkiem ponieważ im maszyna cięższa tym niżej podnosi. Pomaga trochę jak obniżyłem ciągło o jedno oczko ale nadal nisko podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

nie bardzo rozumiem : albo da rady podnieść albo jest już tak słaba pompa ewentualnie wewnętrzne przecieki na siłownikach ,że nie da rady powyżej pewnego punktu podnosić i dusi  pompę .

Jak nic nie było wcześniej kombinowane to nie ruszaj tej śruby pod dekielkiem ,bo ona jest odpowiedzialna za reakcję siłową w czasie pracy w polu i nie powinna mieć wpływu na wysokość podnoszenia w czasie transportu czy postoju- tak ja uważam .

Wysokość podnoszenia  można regulować przestawiając dźwignię z półksiężycem - jest tam w głębi śruba zabezpieczająca .

Sprawdź czy  ,jak poruszysz dźwignią podnośnika ,czy półksiężyc stoi w miejscu - bywa ,że się ten ostatni luzuje na wspomnianej śrubie .


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Podnośnik w zetorze im wyżej podnosi to potrzebuje większego ciśnienia dla tego najprawdopodobniej jak kolega wspomniał gdzieś spinkala olej i nie osiąga odpowiedniego ciśnienia. Tak że raczej remont a nie regulacja.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar0808    0

Właśnie remont był robiony i po remoncie tak się stało były wyjęte te wszystkie dźwigienki i coś sie poprzestawiało teraz i jak maszyna jest ciężka to jej nie podnosi wysoko pomaga opuszczenie ciągła na niższe oczko przy ciągniku więc jest to związane z tym wałkiem który jest odpowiedzialny za wyciąganie maszyny kiedy ciągnik napotka opór i moim zdaniem hydraulika siłowa wymaga regulacji. I jeszcze pytanie czy przestawieni tej dźwigni od regulacji pozycyjnej i mieszanej ma wpływ na wysokość podnoszenia? Bo u mnie podnosi wysoko tylko gdy jest ona maksymalnie d przodu.

 

Edytowano przez cezar0808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Błędnie kombinujesz ,jesli zmieniasz oczko to tylko pozornie podnosisz maszyne wyzej ,ramiona pracuja tak samo ,tylko tył jej idzie wyzej ,i nie ma to nic wspólnego ze zderzakiem (ja to tak nazywam} podnośnik powinien pracowac w kazdej pozycji ,lecz największy zakres masz do tyłu na max ,piszesz ze robiłeś remont ,moze oring gdzies przeciołes przy montażu nap, plecaka,  cisniemie spada i lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

no to w czym problem ? Spróbuj pokręcić tą śrubkę może to coś zmieni chociaż wątpię .

Kiedyś to rozbierałem (podnośnik ) i wiem ,że podnoszenie  działa na zasadzie  kopiowania kształtu krzywki a krzywka połączona jest z wałem ramion podnośnika .

Inaczej mówiąc przestawiając dźwignię podnośnika w stronę podnoszenia zostaje przestawiony suwak rozdzielacza , wał ramion wraz z ww. krzywką zmienia położenie do momentu kiedy kształt krzywki spowoduje zmianę położenia suwaka rozdzielacza . Jak wyjmiesz plecak będzie łatwiej to zrozumieć .

Być może ktoś przestawił dźwignię z krzywką względem wału ramion o jeden ząbek ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jednego półksiężyca się nie da przestawić bo jest przyspawany do dźwigni siłownika a drugi jest ruchomy na wale podnośnika. 

Chyba że ktoś coś kombinował.

Pokręć i tyle ale na moje oko podnośnik nie ma siły a brak siły to niskie ciśnienie spowodowane albo regulacją albo przeciekiem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek173    0

Witam, jestem tu nowy i od nie dawna posiadam Zetora 6245 i problem polega na tym że strasznie nisko podnosi. Żeby podnosić maszyny do transportu musiałem zdemontować ta obudowę na której jest naklejka z regulacją. Dodam jeszcze że gdy dźwignia jest w połowie zakresu ramiona są już maksymalnie opuszczone, a gdy dźwignia jest maksymalnie do góry i ramiona się podniosą to można je jeszcze wyżej podnieść ręcznie. Czy da się to jakoś wyregulować? Bo z tego co wyczytałem to można przestawić ten półksiężyc ale czy dźwignia wtedy też się przestawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Da się wyregulować na takiej "fasolce" , pod kabiną . Tam gdzie całe to ustrojstwo z tymi wajchami jest przykręcone do mostu , skrzyni . Wiem że niezbyt naukowo , ale może zrozumiesz . 🍺

Dźwignia będzie po prostu działać w innym zakresie .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ! Dostać się aby do nakrętki po prawej stronie . Jak dobrze pamiętam , to tam jedynie nasadowa 16 dawała radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

moze wystarczy tylko tyl uniesc-choc wydaje mi sie trzeba caly plecak zdjac zeby to dokrecic,jak mnie pamiec nie myli to do jednej sroby ni chu-chu sie nie da dojsc...

najpierw sprawdz dokladnie co i jak ,jeden niech wajchuje a drugi patrzy co i jak sie przesuwa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj