Skocz do zawartości
leszczu19901

Zetor 7211 Jak ustawić podnośnik.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Witam

Niedawno kupiłem Zetora 7211, no i niby mam instrukcje obsługi, ale jak czytam o tych ustawieniach podnośnika to i tak nie wiem o co biega. Dla mnie chodzi tylko o dobre ustawienie przy oraniu, z tego co wiem to są tam 3 pozycje P,M,D która będzie najlepsza przy oraniu ??

Jeszcze chciałbym napisać o jeszcze jednej przypadłości, otóż mój podnośnik nie chce do końca podnieść, po prostu wajcha nie chce do końca się przesunąć stawia wyraźny opór. Co może być przyczyną ??

Wiadomość z agroFakt.pl

O to dobrze miałem ustawione. :D

A powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Jest tam jeszcze jedna taka wajcha którą według instr. obsługuje ilość podawanego oleju do obiegu wewnętrznego i zewnętrznego. W która stronę ma być ustawiona jak używam tylko obiegu wewnętrznego ??

szewek    8

Wszystko zależy jaką masz ziemie.

Jak jednolite i stawiające taki sam opor to jedziesz na siłowej.

Jak masz na jednym kawałku gleby pomieszane stawiajace różny opor jedziesz na mieszanej, żeby pług ci nie wyskakiwał.

W skrajnych przypadkach przestawiasz na pozycyjną żeby ustawić na szywno wysokość wzgledem ciągnika.

Najlepiej to se podczep jakąś w miare lekka maszyne, taka żebyś mogł ja szarnąć rękoma.

Ustaw z 15 cm nad ziemią i na poszczegolnych p,m,d szarpnij do gory i zobacz co sie dzieje ;)

wajcha przepływu oleju dla obiegu wewnetrznego na prawo siedzac na siedzeniu

Edytowano przez szewek

grzepo    30
Napisano (edytowany)

Mam pytanie (tylko się nie śmiać). Jak działa podnoszenie jakiegoś narzędzia na podnośniku- daje się wajchę do tyłu maksymalnie i zostawia się w tej pozycji, czy ona powinna jakoś sama delikatnie "odbić". Bo wygląda to jakby rodzielacz był cały czas ustawiony na "podnoszenie" jak wajchę dam maksymalnie do tyłu i tak ma być zostawiona na czas np jazdy ciągnikiem po drodze? Jak to wygjąda w 7211?

Mam porównanie do c330 (trzy pozycje podnoszenie, neutralne, opuszczanie- rączka sama wraca na neutralne) i mtz (w mtz używany tylko rozdzielacz przy kierownicy są cztery pozycje opuszczanie siłowe, opuszanie grawitacyjne, neutralne, podnoszenie. Procedura podnoszenia to wajcha na podnoszenie i poźniej sama "odbije" na neutralne albo sam dam wajchę na neutralne).

Edytowano przez grzepo

romek6340    203

Podniesienie ramion jest proporcjonalne do wychylenia dźwigni tj. dźwignie przesuniesz kawałek to ramiona też powinny zareagować i ileś się podnieść. Przesuwasz dalej, ramiona podnoszą się i tak do max.

pawelec    85

nic nie odbija. ustawiasz w żądanej wysokości i ma podnieść i tyle.

grzepo    30
Napisano (edytowany)

Dzieki teraz rozumiem. Czym więcej przesuwam dzwignie do tyłu tym wyżej podnośnik podnosi.

Edytowano przez grzepo

cezar0808    0

Witam 

Koledzy proszę o pomoc jak ustawić podnośnik w zetorze 7211 tą śrubą która jest z tyłu zaślepiona dekielkiem ponieważ im maszyna cięższa tym niżej podnosi. Pomaga trochę jak obniżyłem ciągło o jedno oczko ale nadal nisko podnosi.

DarekD    56

nie bardzo rozumiem : albo da rady podnieść albo jest już tak słaba pompa ewentualnie wewnętrzne przecieki na siłownikach ,że nie da rady powyżej pewnego punktu podnosić i dusi  pompę .

Jak nic nie było wcześniej kombinowane to nie ruszaj tej śruby pod dekielkiem ,bo ona jest odpowiedzialna za reakcję siłową w czasie pracy w polu i nie powinna mieć wpływu na wysokość podnoszenia w czasie transportu czy postoju- tak ja uważam .

Wysokość podnoszenia  można regulować przestawiając dźwignię z półksiężycem - jest tam w głębi śruba zabezpieczająca .

Sprawdź czy  ,jak poruszysz dźwignią podnośnika ,czy półksiężyc stoi w miejscu - bywa ,że się ten ostatni luzuje na wspomnianej śrubie .

seweryn20    586

Dokładnie. Podnośnik w zetorze im wyżej podnosi to potrzebuje większego ciśnienia dla tego najprawdopodobniej jak kolega wspomniał gdzieś spinkala olej i nie osiąga odpowiedniego ciśnienia. Tak że raczej remont a nie regulacja.

cezar0808    0
Napisano (edytowany)

Właśnie remont był robiony i po remoncie tak się stało były wyjęte te wszystkie dźwigienki i coś sie poprzestawiało teraz i jak maszyna jest ciężka to jej nie podnosi wysoko pomaga opuszczenie ciągła na niższe oczko przy ciągniku więc jest to związane z tym wałkiem który jest odpowiedzialny za wyciąganie maszyny kiedy ciągnik napotka opór i moim zdaniem hydraulika siłowa wymaga regulacji. I jeszcze pytanie czy przestawieni tej dźwigni od regulacji pozycyjnej i mieszanej ma wpływ na wysokość podnoszenia? Bo u mnie podnosi wysoko tylko gdy jest ona maksymalnie d przodu.

Edytowano przez cezar0808

Tomasz78    337

Błędnie kombinujesz ,jesli zmieniasz oczko to tylko pozornie podnosisz maszyne wyzej ,ramiona pracuja tak samo ,tylko tył jej idzie wyzej ,i nie ma to nic wspólnego ze zderzakiem (ja to tak nazywam} podnośnik powinien pracowac w kazdej pozycji ,lecz największy zakres masz do tyłu na max ,piszesz ze robiłeś remont ,moze oring gdzies przeciołes przy montażu nap, plecaka,  cisniemie spada i lipa

DarekD    56

no to w czym problem ? Spróbuj pokręcić tą śrubkę może to coś zmieni chociaż wątpię .

Kiedyś to rozbierałem (podnośnik ) i wiem ,że podnoszenie  działa na zasadzie  kopiowania kształtu krzywki a krzywka połączona jest z wałem ramion podnośnika .

Inaczej mówiąc przestawiając dźwignię podnośnika w stronę podnoszenia zostaje przestawiony suwak rozdzielacza , wał ramion wraz z ww. krzywką zmienia położenie do momentu kiedy kształt krzywki spowoduje zmianę położenia suwaka rozdzielacza . Jak wyjmiesz plecak będzie łatwiej to zrozumieć .

Być może ktoś przestawił dźwignię z krzywką względem wału ramion o jeden ząbek ?

seweryn20    586

Jednego półksiężyca się nie da przestawić bo jest przyspawany do dźwigni siłownika a drugi jest ruchomy na wale podnośnika. 

Chyba że ktoś coś kombinował.

Pokręć i tyle ale na moje oko podnośnik nie ma siły a brak siły to niskie ciśnienie spowodowane albo regulacją albo przeciekiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vincero
      Witam
      Nie wiem czy w dobrym miejscu dodaje temat ale mam problem z wspomaganiem w moim Zetorze 7211
      Otóż od pewnego czasu zapalam ciągnik a koła samoczynnie same się zakręcają w lewo .. po chwili działa wspomaganie odkręcę i działa wszystko lecz za jakiś czas znowu nie mogę w prawo ciężko idzie kierownica ..
      z tym problemem zajrzałem do filtra ewidentnie do wymiany olej brudny i lekkie drobinki metali widzę pływają , dodam jeszcze że było go stanowczo za mało ... mam zamiar wlać nowy olej dokładnie Boxol 26 czytałem że może być lecz nie wiem jak z całego układu pozbyć się starego oleju ... ?
      Jak ktoś miał podobne problemy i wie jak szybko i skutecznie naprawić ten problem proszę o pomoc .
      A może jakiś inny wlać ? jaki używacie ?
    • Przez Majes897
      Witam. Dziś podczas orki po dłuższej pracy podnośnik zaczął mieć problemy z unoszeniem. Na koniec, gdy już robiłem poprzyczniak ledwie co już poradził pług 3 skibowy ( likwidacja ugoru na górach, żeby później nie było dlaczego tylko 3 skiby ). Zauważyłem również że jak już na koniec chciałem podnieść to tak jak by podnośnik próbował unieść ( tak jak by unosił lekko i opuszczał ). Olej jest, stan się zgadza. Co może być tego powodem ? Dodam że pompa była wymieniana rok temu.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez radek1996
      Witam, jestem posiadaczem takiego zetora mam problem z turem (tur 3 sekcje)wolno podnosi  wymienilem pompe na niby wydajniejsza (42l/min) zawór podkrecilem ale to i tak nic nie daje róznica miedzy ta pompą a starą jest niewielka i nurtuje mnie ciagle to ze gdy nie obsługuje tura a jest wlaczona pompa to ona wyje  do tego stopnia ze jest to odczuwalne tak jakby traktor dusilo dodam ze tur jest wpiety w wyjscie hydrauliczne . Filterek i magnez obok pompy czyszcze co dwa tyg okolo, filtr hydrauliki wymieniony . Dodam ze gdy podpiąłem weze do innego traktora wydajnosc okolo 50 l tur zeby was  nie sklamac bardzo szybko dzialal nawet chyba za szybko. 

Czy da sie wpiac tak tura zeby nie byl pod wyjsciami hydraulicznymi ??

Czy ma ktos z was moze w takim traktorze pompe na wom ? jak to działa

• Przez Mares
      Witam. Obecnie mam podłączonego tura pod tylne wyjścia hydrauliki i jak chce używać innej maszyny to trzeba wypinać węże od tura i w te miejsce podpinać maszynę. Chce mieć z tyłu 4 szybkozłącza gdzie pod dwa będzie wpięty tur a pozostałe dwa gniazda będą do maszyn. I mam pytanie, zawór odcinający tura musi być na zasilaniu i na powrocie czy tylko na zasilaniu wystarczy ? Poniżej zamieszczam rysunek z tym o co mi chodzi.
      PS. Czy lepiej dać zawory 3 drożne ?

• Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?

Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?