kluch369

farmtrac 70 4WD czy zetor 6441 ?

Polecane posty

Chota    12

ja bym wzią zetora moze i duzo palą ale firma jest duzo lat na polskim rynku i znam ją na wylot a farmtrc moze zły nie jest ale musiąbym usłyszeć opinje uzytkowników takich co go uzytkują z 5 lat i wtedy moge go porównywać do zetora


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

witam. u mnie na sąsiedniej wsi koleś ma farmtracka 665 to jest odpowiednik 70 tylko coś tam unowocześniony. 60km 3 cylindry silnik FORDa, bardzo oszczędny, ale krótszy od zetora i lżejszy. narazie orze 3x30 bo go niedawno kupił, ale wątpie ze czwórke pociągnie-chyba tylko w podorywce i na jakiś piaskach. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Proxima ma podobno (ale nie chce mi się w to wierzyc) lepszy komfort w kabinie i chaki na cięgłach, troche większą masę i mocniejszy podnośnik i tyle zalet. Farmtrac ma rewers, 2 predkości walka( przy 58km to chyba do niczego się nie przyda 1000obr) wiecej biegów, lepszą zwrotnośc, wykonanie też podobno niezłe, ja bym brał farmtraca, ze względu głównie na spalanie, mało jest 6441 bo każdy dieler mówi w prost że wszystkie proximy palą tak samo bo dawki paliwa są tylko minimalnie róże, a przeciążona proxima( masa duża) więc jest możliwośc ze z dużym sprzętem pujdzie nawet wiecej od 8441 wychla, pozatym spalanie w ciągniku 61 km które się zaczyna od 6 l na godz w lekkich pracach to kpina farmtrac na max w orce tyle spali i co z tego że z 3 x30 ( mysle że 4ki na lekkiej ziemi pociągnie) jeśli proxima z 4x30 z 10 l na godz spali

Jeśli proxima to tylko 8441 nie chciał bym nigdy zetora jako ciągnik pomocniczy bo w lekkiej pracy dużo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

zgadzam się z tym przeciązaniem ciągnika- napewno wiecej spali od ciagnika 10-20km mocniejszego w tej samej-ciężkiej-pracy. Również jestem za farmtrackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Mimo że ta firma już tyle trwa to nadal nie rozwiązali problemu ze spalaniem, a szkoda. Gdyby zaczeli mątować silniki perkinsa to zyskaliby jeszcze więcej pozytywnych opinii. Nie wiem jak dla was ale dla mnie spalanie ma jedną z większych znaczeń w traktorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Do Zetora pewnie szybciej części dostaniesz chociaż nie wiem jak to jest z tymi nowymi ale on nie powinien dużo spalić jeżeli nie bedziesz go męczył. Gaz z umiarem i pali nie dużo więcej od Farmtracka. A Zetor rzeczywiście mógłby montować silniki perkinsa i spalanie na pewno by było mniejsze.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Do Zetora pewnie szybciej części dostaniesz chociaż nie wiem jak to jest z tymi nowymi ale on nie powinien dużo spalić jeżeli nie bedziesz go męczył. Gaz z umiarem i pali nie dużo więcej od Farmtracka. A Zetor rzeczywiście mógłby montować silniki perkinsa i spalanie na pewno by było mniejsze.

A pojeździj gaz z umiarem perkinsem lub tym farmtrackiem ( też pompa rotacyjna) to niewiele więcej od c 330 spali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

No napewno ale wiesz też nie można patrzeć tylko na spalanie ponieważ tak się nie kupuje ciągnika pewnie że to jest ważne ale np. wutrzymałośc jest ważniejsza czy też inne czynniki.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No napewno ale wiesz też nie można patrzeć tylko na spalanie ponieważ tak się nie kupuje ciągnika pewnie że to jest ważne ale np. wutrzymałośc jest ważniejsza czy też inne czynniki.

OK zgadza się teoretycznie proxima powinna byc wytrzymalsza ale i jest dużo droższa, a pewnie średnie spalanie będzie wyższe w zetorze ze1- 2 l/mtg to rocznie wychodzi około 1,5 -3 tyś zł większe wydatki na paliwo przy około 400 mtg rocznie

Właściwie od którego roku weszła do sprzedarzy proxima?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
2002 ;) nawet dokładnie nie wiem

Oj chyba później, a co wcześniej zaczeli klepac forterre w garbatej masce czy proxime, bo w 2003 przybyło kilka zetorów ale to była starsza seria proximy ludzie kupują u nas dopiero od raku max 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Oj chyba później, a co wcześniej zaczeli klepac forterre w garbatej masce czy proxime, bo w 2003 przybyło kilka zetorów ale to była starsza seria proximy ludzie kupują u nas dopiero od raku max 2 lat.

tesz myśle ze puzniej ale nie wiele ok 2003 chyba nie jestem pewien


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Proxima jest od bardzo niedawna nie znam nikogo kto by nie miał jeszcze na dotariu, ale jeśli jest tak samo wykonana jak 7341 ( apodobno różni się tylko silnikiem) to żadna rewelacja to nie będzie, bo 7341 koleś u nas ma od 2002 i bardzo na niego narzeka, co prawda ten ciągnik ma co robic z turem i prasą ale nie jest zadowolony z tego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A CO TO ZA RÓŻNICA 20KM. W TE CZY W TE

Myśląc w ten sposób wszyscy ciągalibyśmy zgrabiarki,owijarki, kopaczki do ziemniaków, ciągnikami 100 km, jeśli 20 km to żadna różnica to jakie minimalne potrzeby bytowe ma taki silnik mtz a jakie 3 cylindrowy ford? bo moim zdaniem to różnica może byc ze 2 l na godz a może i więcej ( jeśli chodzi o lekkie prace oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Według mnie, zetor jest pomimo wszystko ciągnikiem bardziej dopracowanym od farmtraca a to przełoży się w przyszłości na walory użytkowe tego ciagnika (komfort za kilka lat, sprawne ,,bajery" , serwis, bezawaryjność). Jeżeli w przyszłości były by plany dokupienia ziemi to osobiście zastanowiłbym sie na ,,olaniu" PROW i wzięcia kredytu MR i kupieniu używanego zetorka o większej mocy przykładowo 2 letniego. O gwarancje bym się bardzo nie martwił ponieważ więszkość osób posiadających zetory nie narzeka na awarie. (co innego jeśłi chodzi o spalanie jak sie przesiadą z MF 255 czy 360 3P) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Według mnie, zetor jest pomimo wszystko ciągnikiem bardziej dopracowanym od farmtraca a to przełoży się w przyszłości na walory użytkowe tego ciagnika (komfort za kilka lat, sprawne ,,bajery" , serwis, bezawaryjność). Jeżeli w przyszłości były by plany dokupienia ziemi to osobiście zastanowiłbym sie na ,,olaniu" PROW i wzięcia kredytu MR i kupieniu używanego zetorka o większej mocy przykładowo 2 letniego. O gwarancje bym się bardzo nie martwił ponieważ więszkość osób posiadających zetory nie narzeka na awarie. (co innego jeśłi chodzi o spalanie jak sie przesiadą z MF 255 czy 360 3P) ;D

Kilku moich kumpli już dawno olało wszelkie dofinansowania i pobrali ciągniki ziemie na MR, inni znajomi kupują ciągniki cy potrzebują czy nie bo 40tka na karku albo na karku żony :P .

fajnie ale 2 letni zetor niewiele jest tańszy od nowego, a ryzyko dużo bo kto sprzedawał by dobry 2 letni ciągnik, a pozatym czy weźniesz 100 tyś czy 130 tyś i rozłożysz to sobie na 12 czy więcej lat to czy tak bardzo tą różnice odczujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

według mnie zetor jest bardziej sprawdzoną marka chociaż w farmtracku podoba mi się umiejscowienie rewersu pod kierownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
według mnie zetor jest bardziej sprawdzoną marka chociaż w farmtracku podoba mi się umiejscowienie rewersu pod kierownica

Proxima 6441 sprawdzona :P:P:P , silnik starej 80tki z turbo o obniżonej mocy do 60km, może to i będzie wytrzymałe ale ile to będzie chlało!, dlatego każdy bierze 8441, farmtraca silnik i napędy mogą być bardziej sprawdzone niż ta cała proxima bo w indiach na rynkach usa i całej azji ten model farmtraca jest już od dawna a to że nasi spartolili klamke w dzwiach, czy gdzieś jakiś badziewny plastik dali nie świadczy o całym ciągniku, farmtrac jest tańszy ma więcej biegów i silnik właściwy dla 60km a to oznacza że będzie oszczędny, mylicie farmtracka z farmerem - moim zdaniem farmtrac jest lepiej sprawdzony od farmera i na polskim rynku określenie składak pasuje tylko do farmera.

Proxima 60km była by do zaakceptowania gdyby to była trójka turbo - ale taka to dopierow w przyszłości wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Też kiedyś oglądałem farmtraca i mam porównanie do proximy 60 kM.Myśle że nie odbiega jakością od zetorów.Farmtraci napewno mniej palą a co do zetorów-to co z tego że tradycja jak klepią cały czas te same podzespoły tylko troche unowocześnione nie wspomne już o zbyt wygórowanej cenie.Ponad 100 tyś. za 60 koni!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Też kiedyś oglądałem farmtraca i mam porównanie do proximy 60 kM.Myśle że nie odbiega jakością od zetorów.Farmtraci napewno mniej palą a co do zetorów-to co z tego że tradycja jak klepią cały czas te same podzespoły tylko troche unowocześnione nie wspomne już o zbyt wygórowanej cenie.Ponad 100 tyś. za 60 koni!?

Proxima 6441 kosztuje 95 tyś ale farmtrac jest z 6 tyś tańszy, ale ma lesze wyposarzenie, ciekawe ile wynosi różnica w spalaniu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj