Zaloguj się, aby obserwować  
fanbizon82

Ciężka orka

Polecane posty

fanbizon82    0

Witam

Wymieniłem lemiesze w pługu dwu skibowym zwykłym Grudziądzkim.Od tej pory dużo ciężej się orze czy to normalne???? na starych "zjechanych" mój ciapek swobodnie smigał a wczoraj podczas orki miał co robić .Orałem standardowo około 20 cm także nie powinien mieć problemu.Cięzko było mi dobrze ustawić pług(delikatne doświadczenie mam:))nie wiem co może być przyczyną.MOże nowe lemiesze muszą się "wytrzeć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

może są inne warunki niż zawsze jest bardziej mokro albo twardo...ale to się moment wytrą....chwilę poorać musisz...

Heh... jeszcze ciapki orają szacun......:)

Edytowano przez jaro914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Rozchartować od szlifierki dobre sobie. Ciężej jest dlatego, że lemiesza jest więcej i zabiera więcej ziemi. Jeśli używasz kółka podkręć je trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

a polskie lemiesze sa wogóle chartowane heh ja kiedys kupiłem do kuhn"a lemiesze od ibisa (dziury pasuja) to wytrzymały 20 H a kupiłem oryginalne Molbro to wytrzymują juz 45h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rurek    0
Ciężko było mi dobrze ustawić pług
Po czy przed wymianą?? Jak dla mnie zwiększenie oporów to może być jedna z 3 przyczyn.(ewentualnie złożeniem wszystkich)

 

1) Pług niezbyt dobrze ustawiony gdzie pierwszy korpus idzie kilka cm głębiej (jak wyjątkowo źle ustawiony tak jak u mojego sąsiada gdy orał po pijaku to nawet c360 miało problem uciągnąć dwuskibowy)

2) "standardowo 20cm" może wytworzyła się już podeszwa płużna a na nowych lemieszach pług głębiej wchodzi i o nią zahacza

3) w pługach grudziądzkich lemiesze są samo-ostrzące więc może jeszcze się nie zaostrzyły ale na to to powinno wystarczyć zaorać około 0,3 ha na korpus

 

A że ciapkiem orzesz to mnie jakoś jeszcze nie dziwi kolega ma 33ha i uprawia wszystko z bratem dwoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanbizon82    0

DZięki :)jutro ciąg dalszy orki więc wezmę wszystkie wasze podpowiedzi pod uwagę.Mam własnie przypuszczenia że może pierwszy korpus głebiej pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Ja na tegoroczne orki do pługa 3 skibowego zakupiłem 3 nowe lemiesze uni grudziądz za które dałem po 82 zł za sztuke i miały być takie wytrzymałe a tu co się okazało to po 10ha nadają się na złom tak się starły. Nie powiem bo kamienia się nie bały szły w glebe do samego końca, co chcę podkreślić że w tym roku u mnie jest bardzo ale to bardzo twardo nikt we wsi niemugł uorać a ja orałem ale też lemiesze się zużyły, glebe mam tak 4,3 klasa.

Panowie to że się tak szybko zużyły to normalne w tych warunkach czy poprostu lemiesze były lipne?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

twardo i się dziwisz że lemiesze mniej wytrzymują-przecież jest większe tarcie.lemiesz nie powinien być za twardy,bo go każdy kamień odłamie-powinien ciut podawać,a co najwyżej zgiąć się,a nie pęknąć.

na "twardsze" warunki nigdy nie stosowałem lemieszy z grubym naddatkiem(tych do rozklepania),te są dobre na mokrzejsze warunki.

teraz mam dłuta-ale jak było naprawdę twardo zdejmowałem je-lemiesz cienki szybciej wejdzie,i po podniesieniu przez kamień,korpus wejdzie równie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rurek    0

Dwa lata temu to jakość lemieszy unii była nieporównywanie lepsza (wtedy kupowałem je po 62zł) obecnie nie opłaca się ich kupować chyba że na gleby zakamienione ale ciężko jest je prostować. Obecnie używam jakiś odlewanych zakupionych po 21 zł w Lipnie (kuj-pom) zaorałem nimi 8ha 5 klasy i wygadają że jeszcze 5-8 ha przed nimi, jeden z nich już 2 razy prostowałem. (3 grudziądzki ciągam 914 więc się często gną bo szybko jeżdżę) ale z nimi to różnie jest bo na wiosne dwa kupione na rynku w Sierpcu złamałem w 45min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Jako tak to podobały mi się te lemiesze i następne kupie takie same. Ja 3 ciągam 385 więc tak samo jeżdzimy. Tylko w tamtym roku jechałem na 2 szosowej a w tym roku na 4 polowej taka była rużnica w twardości gleby


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

przyczyną tego, że orka idzie ciężej, może być zła geometria lemiesza, tzn. może jest za słabo podgięty, kiedyś klepałem lemiesze więc coś o tym wiem

a to, że po zmianie lemieszy należy zmienić głębokość powinien wiedzieć każdy rolnik, ustawienie 2 skibowego zagonowego pługa też jest banalnie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj