Zaloguj się, aby obserwować  
Murphys

plugi wirax

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko by było O.K. ale materiał na odkładnie i piersi rewelacyjny to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A o jakiejś zachodniej obrotówce 4 skibowej nie myślałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

nie są to dobre pługi . dużo znajomych ma i nie polecają ich . zapychają się i takie tam B). polecam staltech u-006 do orki głębokiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

nie

Kopia kvernelanda hydrein ale nieudolna rame skopiowali zastrzegli wzór :lol: :lol: A odkładnie najgorsze badziewie wstawili


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

sąsiad ma 4 na śrubach. jak sucho to i bez kamieni śruby obcina. widziałem takie same używane 4 lata. ciekawie to one nie wyglądały. ten sam sąsiad ma kosiarkę też tej firmy 2 m. półtora roku ma, a musiał w dwóch miejscach spawać ramę. badziewie.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kup kvernelanda starszego tylko dobrze szukaj żeby miał nienaganny stan odkładni. Jak założysz oryginalne części które aż takie drogie nie są bo takie dłuto oryginał 23 zł a pojedziesz na nim ładne hektary. Zadbasz o dłuta to zapomnisz co to lemiesz


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie są to dobre pługi . dużo znajomych ma i nie polecają ich . zapychają się i takie tam B). polecam staltech u-006 do orki głębokiej :D

Stal tech-a nie można do dobrych zaliczyć elementy robocze porażka sąsiad ma już takie 4 rok odkładnie 35cm zgięła się dolna ramka mocująca dolne cięgła, większe pługi ze Stal techu 40 cm odkładnie mają już inne dolne mocowanie zmożniejszą belkę dali zaorałem 50ha i lemieszy nie było.

Podsumowując jakość adekwatna do ceny na te dwadzieścia kilka ha rocznie wystarczy :)

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

to jak kupić nowe badziewie to lepiej za tą kase poządną używke jaksię poszuka można ładną znaleść nawet idealny stan ewentualnie do poprawki jakieś duperele. I o wiele dłużej pojedzie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Ja mam WIRAXA już dwa sezony nim orałem i powiem Ci jak to jest w rzeczywistości a nie że tam ktoś ma. Pole zaorane jest równe dobrze kruszy glebę pracuje się nim lekko, kryje też super. Ja przez rok orałem 3-skiby a teraz dokręciłem 4-skibę więc można go skręcać. Trwałość materiałów jest nie zła, producent ma sklep w którym elementy można zamawiać i wysyłają ceny przystępne. Jak za taką kasę maszyna nie zła. Ja w swoim myślę nad założeniem kroju bo go nie ma a czasami by się przydał,ale domowym sposobem da się to zrobić wiem że w innych jedno belkowych też go nie ma. Tak że ja go polecam za taką kasę zachodni to szrot a kilka lat popracujesz bez napraw i dokładek ciągłych, mój już ze 40ha zaorał i jak nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

wiadomo, za tą cenę cudów nie będzie. unia tur na śrubach kosztuje 3 razy tyle.

gościu ma zwykłe 4, kupił na rynku ze 4 lata temu za 4 tysie. w tym roku wszystko wymieniał:piersi, odkładnie,ścianki, listwy zgarniające. 25 ha przez rok przewala. więc po 4 latach doszedł koszt 1200.

Edytowano przez SLAWEK1987

KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

w tym momencie mam UG z 74 roku (3skiby) < porażka > idzie tak ciężko ze U1201 ma momentami ciezko na II 2 - orka okolo 25-30cm wszystko powoli urywa sie przy nim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

takie to już pora na emeryturę wysłać :lol: ten sąsiad co ma te wiraxy wcześniej c-360 3p ciągał swoje stare dwójki. później pożyczał ode mnie 3 z UG z 1998roku. mówił że lżej w tych trójkach chodzi niż jego starych dwójkach. kumpel ma 1224. wypożycza ode mnie Unia tur 4x40. mówi że coś podobnego będzie szukał. ale na razie bierze moje. niektórzy kupują obracane do ciągników tej mocy.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mój wirax 4-skibowy ma 2 lata i zaorał do tej pory około 100ha. Współpracuje z Belarusem 820. Odkładni i piersi jeszcze nie wymieniałem, lemiesze natomiast wiadomo... w miare potrzeb są wymieniane. Na zabezpieczenia nie narzekam, nie ścinają się przy byle kamieniu. Bardzo ładnie kryje ściernisko. Nie próbowałem nim orać po kukurydzy i raczej nie będę bo myślą że sobie nie poradzi z badylami. Dużym minusem tego pługa jest jego kółko które zamontowane jest na samym końcu za skibami. W związku z tym od większości miedz nie da się nim odorać. Jak na polski tani pług uważam że jest na prawdę dobry. A teraz 2 słowa o zachwalanym przez kolege powyżej Staltechu. Tak się składa że posiadam pług U-006 i współpracuje u mnie z John deerem 3350. Jakość materiałów tego pługa to całkowita porażka i nieporozumienie. Po zaoraniu 100ha od nowości w odkładniach były takie dziury że można było włożyć pięść. Dodam jeszcze że dostępność części jest bardzo słaba. Od dłuzszego czasu nie mogę ich namierzyć, z reszta podobnie jak do wiraxa. Może ktos poda namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

u tamtego co wymieniał wszystko w pługu to też już takie dziury były że pięść przechodziła. miałem 3 unii 11 lat. w sumie tylko u mnie zaorały w sumie ok 220 ha, przez dwa lata pożyczał sąsiad. i sprzedałem z oryginalnymi odkładniami. zmieniłem tylko 1 pierś i dwie ścianki. no i lemiesze oczywiście


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

wiraxa na 100% nie kupie myśle nad agromaszem , akpilem lub jakimś Kobuzie

 

To lepiej kupcie sobie jakiegoś używanego Kvernelanda....To dopiero przej-życie na oczy co to dobry Pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

W 100% zgadzam się z przedmówcą lepiej używany zachodni pług niż nowy polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

oglądałem niedawno pługi bometu z zabezpieczeniami śrubowymi. już lepszy jest wirax. szczerze mówię. wirax przynajmniej ma działające zabezpieczenie. bo jakoś rozwiązanie z bometu nie wygląda na skuteczne. w wiosce ma jeden. złamał lemiesz, a śruba nie puściła. ktoś może wie ile kosztują pługi bometu na resorach? bo na stronie firmy są ale na allegro nie było


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj