piotrb14

zapotrzebowanie mocy na gruber 3m

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z takimi łapami moim zdaniem da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Moim zdanie to trochę mało...masz pagórki i trochę gliny a do grubera musi być odpowiednia prędkość...chyba że masz w planach większy ciągnik...to mógłbyś się przemęczyć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mam nowego mtz 1025.... a gdyby odkręcić łapę z każdej strony i zrobić tj. by 2,5m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Jeśli podniesie to powinien pociągnąć, ale zatrważających prędkości czy głębokości nie ma się co spodziewać, U 1224 dał rade 13 łap ciągnąć w RAU tylko z podnoszeniem był problem, ale zabezpieczenie sprężynowe więcej waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Najlepiej skontaktować sie z sprzedawcą, on najlepiej będzie wiedział ile trzeba mocy na ten sprzęt.

Ale moim zdaniem 105km to zdecydowanie za mało na 13 lap


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jak dźwigam bronę wirnikową z siewnikiem + zboże 300kg bez problemu to i z tym powienien dać radę... ( podnośnik mam na 2 siłownikach ) 4,5 tony udźwigu..

 

no dobra 13 to zadużo a jak bym z 3m zrobił go na 2,5m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Musisz sam zadecydować. Jeśli taki gruber ma robić na 10 cm w piasku to nawet 80 koni wystarczy. Jeśli powyżej 20 cm w tłustej ciężkiej glinie to 140-200 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A kto gruberem robi na 20 cm czy wyżej, jak chcesz głębiej to kup sobie głębosza :lol: @piotrb14 jak by miał ciężko to zrobisz 2,5 m i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szczerze powiedziawszy wolał bym dołozyć 2500 i kupic talerzówkę z wałkiem 3,15 m niz ten wiekowy złom. Traktor 105 km poradzi sobie z nią bez problemu. Druga sprawa to fakt, że w tym roku było dośc mokro do upraw pożniwnych. Co będzie gdy będzie np suchy sierpień. Drapanie a nie robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

talerzówka to gówno warta za przeproszeniem, jak sucho to aby rowki narobi... ma u nas sąsiad i gorszego dziadostwa nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli ktoś orze na 30 cm standardowo, a chce bezorkowo i dobrze to musi głęboko gruberować. :) Producent zapewnia, że takie cudo: http://www.agrofoto....age/288438-sdf/ może pracować 30 cm głębokości. :) Głębosz jest za rzadki. Ja nie lubię gdy po przejeździe agregatu stoi ściernisko. :)

 

Załóżmy że wejdzie na te 30 cm to co Ci ma wymieszać to ściernisko - sama płoza :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Nie wiem co Twój sąsiad ma za talerzówkę jak tylko rowki żłobi, ja mam Akpila szerokości 3,15 w układzie X bez wału waży 1410kg i Zetor 10540 spokojnie pracuje i na piaskach i na zwięźlejszych glinach kwestia tylko ustawienia kąta natarcia i odpowiedniego dociążenia traktora. Odnośnie tego grubera to on już swoje zrobił ale podejrzewam że i tak będzie lepszy niż te z Allegro made in stodoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Jak odkręcisz mu łapy i zrobisz go na np. 2,5m to wał z tyłu tak czy tak bedzie miał 3 m i chyba efekt pracy bedzie nie zadowalający jak wał bedzie z szeroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a co sądzicie o podobnym układzie ale kupna już gotowego 2,5m bez własnych przeróbek na 11 łapach??.. czy lepiej kupić takiego 2,6 na gęsich stopach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Kup nowy, 3metry, na siedem łap za nimi talerze wyrównujące i wał. Maszyna jest w sam raz na Twojego konia, względnia brona talerzowa w układzie X tylko ciężka z wałem ale nie jakieś garażowe popierdółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co sądzicie o podobnym układzie ale kupna już gotowego 2,5m bez własnych przeróbek na 11 łapach??.. czy lepiej kupić takiego 2,6 na gęsich stopach???

 

Na gęsich stopach chyba lepiej podcina. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

penie lepiej ;)

agregat 3m do 105KM :lol: chyba kolego zartujesz, mialem okazje takim ostatnio pracowac i po prostym nawet idzie ale pod gorke to juz troche ciezko, mam na myski male nachylenie, a jeszcze jakby puscic glebiej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do talerzówek zgadza się nie ma co porównywac tych starych w układzie v z 16 czy 18 talerzami do tych w układzie x. One sa cięzkie i robią mojm zdaniem przy ciagnikach mniejszej mocy lepsza robote niż grubery. Kumpel ma 2,7 w układzie x bez wałka ciąga to 85 km jd drugi ma gruber chyba 2,6 ciąga go jd 110 km i po talerzówce jest dużo lepiej. Sąsiad ma fastracka 3220 i gruber 7 łap. Robi tak jak ktos pisał na 20 cm może więcej. Po ściernisku rzepakowym na polo ani jednej słomki nie było widać. Na początku myślałem, ze zaorał. Do grubera na gęsich łapach potrzebna jest moc aby móc szybko jechać i dostatecznie głęboko pracować. Mojm zdaniem do ciągników o mniejszej mocy lepsza będzie talerzówka nawet ta 3,15 będzie miała mniejsze zapotrzebowanie na moc niż gruber2,6 i pole lepiej uprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marshalini    0

ja mam rabe werka 260cm też 13 łap, 3 m wał. tak było fabrycznie. Ciągnę to jd 6330p(110hp). ściernisko uprawiam na 10 cm to śmigam spokojnie od 10 do 14 km/h. Bez orkowo na 20/25cm idzie 5/8 km/h. Podstawa to odpowiednie dłuta, przy tym rozstawie łap tj. 20cm. redlica do ścierniska 70mm szerokości. do głębszych prac 50mm. W zupełności wystarcza, gleba jest pulchna na całej szerokości i wymieszana.

Odpowiednie dłuta to podstawa, z redlicą sercowa możesz dać sobie spokój.

Odpuść sobie talerzówki, dobre jedynie do niszczenia poplonu. gruber to uniwersalna maszyna, a zużycie paliwa pomiędzy gruber-talerzówka wcale nie jest powalające.

jeszcze co do ścierniska to nie na wszystkie słupice zakładasz boczne lemiesze, wystarczy na kilka łap, tak aby suma długości lemieszy była równa szerokości roboczej maszyny. Do zboża nie są potrzebne, Przydadzą się do rzepaku i ewentualnie kukurydzy ale do rzepaku to podstawa jeżeli jedziesz bez orkowo.

Szczerze mogę tobie polecić gruber wielobelkowy(min 3). Chyba nie ma bardziej uniwersalnej maszyny.

Edytowano przez Marshalini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

2.5 m max zostaje mu jakieś 11% przy prędkości 10 km/h więc na równym można trochę przycisnąć a pod górkę z taką prędkością powinien dać rade. Z 3m ten Belarus nawet nie ruszy no chyba że ledwo co w ziemie wejdzie :)

Edytowano przez Kamillo0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Gruber z Unii G. ( trzy rzędy łap + wał) ciągamy McCormikiem 150 km. Ma co robić ale daje rady, zależy jeszcze jakie pola. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj