Zaloguj się, aby obserwować  
ltz55aluki

Mtz czy Ursus czy Same??

Polecane posty

yahooo777    1283

Przecięty przebieg na dfa o mocy ok 90KM to pięć góra sześć tysięcy motogodzin, zdarzają sie z mniejszymi ale i kosmicznie wielkimi, w sumie widać po nich który dostał katy a który ma w sobie jeszcze OOOOGIEŃ xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jeżeli mówisz o ciągnikach produkowanych od 2000r to się zgodzę ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Trafisz i z 88-92, ale powiedzmy, że połowa ciągników ma niekombinowany licznik, ja w swoim ursusie nawet cofnąłem na początku sezonu bo był zamiar, żeby go sprzedać ;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

panowie a co myslicie o zetorze 8145????:) wydaje mi sie ze bd lepszy od mtz i ursusa pod wzgledam komfortu...ale spalanie chyba nieco wieksze.. a jak wypada zetor vs deutz fahr??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Od Ursusa nie może miec większego spalania ponieważ technicznie jest to identyczny ciągnik ;)

Kiedyś ktoś powiedział takie coś :lol: : "różnica między Zetorem a DF jest taka jak różnica pomiedzy Polonezem a Audi"


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0
MgrLukash    154

Szczerze to też bym wybrał tego który się tobie podoba :lol:

Głownie ze względu na gabaryty masę i moc,


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Kurde z tych ciągników które podajecie nie wybrałbym chyba żadnego.MTZ jak MTZ niby te 82KM,3,5t wagi a ludzie orzą nim na 5 skib.On idzie w nich ale do czasu.MTZ to ciągnik taki spod siekiery robiony.Przedni napęd to trochę jego bolączka.Odpada.Ursusy te większe to byki bo nie ma się co oszukiwać.Poczynając od 902 do większych to ciężkie są i sporo spalają przez swoją masę.I właśnie ona też je ratuję,bo nie będą się grzebać jak inne.Ciągniki proste ale praktycznie gołe..Cieszy sprężarka do hamulców w przyczepie.Żeby takimi robić to trzeba znaleźć je w dobrym stanie.A o to nie łatwo.Same to ciągniki ciężkie do rozgryzienia.Bo to nie jakieś znane,nie wiadomo czy to dobre,części ciężko zdobyć i nie są tanie.Ja bym polecał przyjrzeć się Fergusonom.To ciągniki dobrze wykonane,wystarczająco wyposażone,najlepszy komfort pracy,dobry silnik Perkins który spali najmniej z tej trójki.

Szybka skrzynia zapewni szybki transport,to ciągniki zwrotne szczególnie wersje 2wd.Jeśli szukasz traktora o mocy w zakresie 70-100KM polecam MF-y od modelu 675 do 699.Z Zetorów wybierz 10145 lub Ursus 1014 bo mocniejszy przy tych rozmiarach co 914.Ale jeśli upierasz się przy tej trójce to polecam Ursusa...Niezbyt oszczędne,ale polskie i sprawdzone już chyba w gospodarstwach.Części do groma,każdy je zna i wie co może boleć także abyś tylko trafił ta model zadbany a nie odszykowany.Ale ja pozostaję przy Fergusonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

ale czemu 4+turbo?? :) wolalbym 8145:)

massey tez mi sie podobaja tylko nie wiem gdzie ich szukac no i chyba malo ich jest..:)

jeszcze wszystko przedemna... zobaczymy jak bd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mam pytanie co do mtz. Czy te składane w Polsce ( z naklejką narew na masce) są gorzej zrobione od tych wcześniejszych bo nie wiem czy kupić starszego za 17-18 tys czy nowszego za 24-25 tys. Jest podobna sytuacja jak z t-25 tam też te ledowskie już chyba były słabsze z wytrzymałością.

 

Jednak zdecydowałem się na mtz mi wystarczy aby 100 mth rocznie zrobił. Oglądam trochę je ostatnio no i każdy ma wyciek z rodzielacza to już chyba standard, z przedniego mostu też lubi się lać ale trzeba się z tym pogodzić bo taniego i prostego ciągnika innego nie ma.

Nie rozumiem tych dla których w środku się nie podoba pozycja za kierownicą no ale to pewnie tacy co się przesiadają z JD. W moim przypadku siedząc w mtz to jest jak w niebie w porównaniu do c-360 lub t-25 :D

 

A i czy 3 tys mtg to dużo dla mtz? Można porównać mtg mtz do t-25 ?

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Szukaj ciągnika wersji eksportowej, te które szły na zachód Europy są ponoc lepiej poskładane od tych na nasz kraj ;)

Belarus-825-Progress-Turbo,d4d273e7.jpg

 

 

Jeśli chodzi o te pierwsze czerwone MTZ z narwi to mój sąsiad ma od nowego takowego 1996r produkcji ogolnie to ciągnik solidniej zrobiony jak te nowe Belarusy ale nie ukrywam że jest trochę pozalewany

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Nastąpiła zmiana planów już chyba mtz nie wchodzi w grę :D teraz spróbuję rozglądnąć się za df taki około 80 km. One mają silniki chłodzone powietrzem? Ile może kosztować transport na lawecie ciągnika z Niemiec?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak powietrzem no chyba że o nowszych wersjach typu Agrotron mówimy bo one to już cieczą są chłodzone ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2
Napisano (edytowany)

mtz jest dobry waga to 4100 a nie 3500

Edytowano przez komar4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj