DjFarmerr

Diesel czy LPG

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mnie też "elpidżi" nie przekonuje. Uważam, że diesel jest bardzo dobrym silnikiem i daję tę frajdę w postaci dużej elastyczności. :) W benzynie denerwuje mnie niska elastyczność na niskich obrotach, jeżeli nie jest to turbo/kompresor. LPG to dla mnie ingerencja w fabrykę i dużo zależy od jakości instalacji. Poza tym ludzie na siłę szukają oszczędności, a potem się okazuje, że coś pada w młodym aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
wyciskam miałem na mysli ze tyle nim narazie naj wiecje jechałem bo nie ma zbytnio gdzie sie rozpedzic ale licze ze do 150-160 by sie kulnol a wiecej z niego nie wydolam samochod jest zamulony przez poprzednia wlascicielke ktora rocznie nie robila 10tys nawet i jzdzila tylko po miescie na beznynie gaz ja dopiero zalozylem ... wiec nie ma co sie dziwic ze tak malo jedzie ..

 

a co do spalania disla 50% dobre .. Audi A8 w dislu nie pamietam jaki silnik jechal normalnie spalalo kolo 12 bodajze a jak wcisnol gaz to mu do 25 doszlo a nawet wiecje to raczej 100% .. kumpel w megance jak jedzie spokojnie ma kolo 5-7 a jak mu cisnie to ma nawet do 17 :)

bo to jest spalanie chwilowe ja w a6 jak dam jej w podłoge to 56l pokazuje (silnik 2,5tdi 150KM) :) , co do spalania silnika 1.9tdi czy to 90 czy 150KM to spalanie jest podobne litra 2 wiecej ale napewno nie jest to 5 czy 6 litrów chyba ze piaty bieg przy 70km/h wrzucasz to ci moze i tyle spali chodz w to tez nie wieze ostatnio superb 2.0tdi 140KM na trasie warszawa zamosc spaliła mi 7,8l na 100km i nawet sie nie spieszyłem :) najszybciej to moze ze 150 leciałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no pewnie to chwilowe .. a co do LPG to widzialem jak ostatnio jak bylem zmniejszyc temterature przełączenia to na niskich obrotach jest najbogatsza dawka a potem im wieksze obroty tym ubozsza .. no ja na 5biegu bez nogi na gazie mam 45km/h .. no ale spalanie nie wiem nie jechałem tak dlugo.. fakt jak wzielem noge na gaz a bylo 900obroów to niestety zanim sie kulnol do tych 2tys zeby zalapal cos to troche bylo czasu .. no ale na Egzaminie koles kumpla opieprzyl ze nie uzywa 5 na miesicie? no coz roznie sa ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

i ty nam tu mowisz ze twoje pinto jest szybsze od golfa 3 1.9tdi zapewne i tak fuksem go wyprzedziłes wtedy :) PS kiedys jechałem a6 a seicento mnie pobrało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
bo to jest spalanie chwilowe ja w a6 jak dam jej w podłoge to 56l pokazuje (silnik 2,5tdi 150KM) :) , co do spalania silnika 1.9tdi czy to 90 czy 150KM to spalanie jest podobne litra 2 wiecej ale napewno nie jest to 5 czy 6 litrów chyba ze piaty bieg przy 70km/h wrzucasz to ci moze i tyle spali chodz w to tez nie wieze ostatnio superb 2.0tdi 140KM na trasie warszawa zamosc spaliła mi 7,8l na 100km i nawet sie nie spieszyłem :) najszybciej to moze ze 150 leciałem

 

octawia 1.9TDI 110km jak nie przekraczam 70km/h kolego to w drodze do pracy(do warszawy) o 6 rano po 24 km przejechanych komputer pokazuje 4.2 na setkę(rekord 3.9, średnie z 5tyś km 4.8-5.0, w trasie pusta droga 40% trasy przejechane z prędkośćią między 120-160km/h 5.2, a ropkę mam po 2.5 tak, że gaz chyba się nie opłaca jaka jest wasza opinia)


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na 5 od 45 km/h auto rozpedzac to trzeba być katem. To ze jest szybsze od golfa TDI to w zyciu nie uwierze, moze poprostu kierowca w golfie nie chciał sie z toba scigac bo nie kazdy ma żyłke do scigania w szczegolnosci jak go wyprzedza Punto. Mnie to czasem bawi jak wyprzedza mnie jakis młody "kogut" i sie dziarsko patrzy bo wyprzedza BMW swoim Kadettem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
octawia 1.9TDI 110km jak nie przekraczam 70km/h kolego to w drodze do pracy(do warszawy) o 6 rano po 24 km przejechanych komputer pokazuje 4.2 na setkę(rekord 3.9, średnie z 5tyś km 4.8-5.0, w trasie pusta droga 40% trasy przejechane z prędkośćią między 120-160km/h 5.2, a ropkę mam po 2.5 tak, że gaz chyba się nie opłaca jaka jest wasza opinia)

przejedz z predkoscia nie wieksza jak 70 km/h odcinek 500km moze zejdziesz do 2 litrów :) jak dla mnie to 5l ON na 100km z silnika 1,9tdi jest nie realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

ja az taki młody nie jestem i nie patrze sie na tego co wyprzedzam.. a najbedziej mnie rozbawila stara babcie kolo 70 w Audi TT chyab jej sie samochody pomylily taka bryka a ona sobie po malutku 80 ladnie jechala :).. a czy chciałem to nie wiem ... ale nie mowie ze jest szybszy ale akurat na tej trasie jeszcze prawie co tydzien znam ja na pemiec i nie patrze co przedemna jedzie jak go doganiam i mam miejsce to biore nie aptrze co to jest maluch czy merceders najnowszy albo inne cudo .. mnie kiedys cienki wyprzedzil jechałem z laska i sobie gadalismy mialem z 60 i jak go zauwazylem na 3 i koles juz nie dawal rady no ale nie bylem cham zaraz bylo rono i go puscilem na mele rodo wpasc predkoscia 100-120 to jakos nie bardzo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

@tomasek wiecej wiary w TDI. Ja Octawia 1.9 TDI 90KM mojego tescia robiłem sobie takie wypady emeryckie i nawet 4.2 mi komp pokazywał, 70-80 km/h nie włanczajac piatego biegu. Brata Passat ten sam silnik wyprawa do Monahium po moja BMW srednio 4.5 litra/100km jazdy 110-130 km/h ale trzeba sie nauczyc gaz naciskac i popuszczac gdy na horyzoncie sie pojawi jakis zjazd z gorki, płynna jazda i oszczednosci sie same robia.

 

LPG lubie za to ze usuwa odciecie zapłonu w aucie i mozna naprawde wysoko krecic silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
@tomasek wiecej wiary w TDI. Ja Octawia 1.9 TDI 90KM mojego tescia robiłem sobie takie wypady emeryckie i nawet 4.2 mi komp pokazywał, 70-80 km/h nie włanczajac piatego biegu. Brata Passat ten sam silnik wyprawa do Monahium po moja BMW srednio 4.5 litra/100km jazdy 110-130 km/h ale trzeba sie nauczyc gaz naciskac i popuszczac gdy na horyzoncie sie pojawi jakis zjazd z gorki, płynna jazda i oszczednosci sie same robia.

 

LPG lubie za to ze usuwa odciecie zapłonu w aucie i mozna naprawde wysoko krecic silnik.

 

święta racja tdi trzeba umieć jeżdzić szybko się rozpędzać ,a potem noga równo w jednej pozycji(u mnie przy 70km/h 3.6l na 100km)


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
przejedz z predkoscia nie wieksza jak 70 km/h odcinek 500km moze zejdziesz do 2 litrów :) jak dla mnie to 5l ON na 100km z silnika 1,9tdi jest nie realne

 

 

jeżdziłeś kiedyś tdi


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

jak juz pisałem to dla mnie jest nie osiagalne zreszta litra w ta czy w tamta i tak rope mam za darmo :) co do tdi sam uzytkuje 4 samochody z tym silnikiem 2*1.9tdi 90 i 110KM 2.0 tdi 140KM i 2,5 tdi 150KM i wiem co one potrafia i ile pija ropy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
jak juz pisałem to dla mnie jest nie osiagalne zreszta litra w ta czy w tamta i tak rope mam za darmo :) co do tdi sam uzytkuje 4 samochody z tym silnikiem 2*1.9tdi 90 i 110KM 2.0 tdi 140KM i 2,5 tdi 150KM i wiem co one potrafia i ile pija ropy,

 

to dziwne co piszesz skoro masz 1.9 tdi i twierdzisz że 5l jest nie realne może ktoś ma taki silnik i może się wypowiedzieć


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dzieki @bezeta ale ten widok jest niezastapiony. Czasami docisne troche mocniej to sie chłopcy nie moga ogarnąć bo bez sciagania rak z kiery auto odchodzi a oni ładuja na 3 bo nie daje rady hehehehe.

Jakbym miał rope za darmo to tez bym nie patrzał jak jezdze a tak musiałem sie nauczyc oszczedzac i nie załuje tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

sluchaj marecki ja niechce sie klucic po prostu dla mnie 5 litry to nie osiagalne jest i tyle i jakos mam kumnpli ktorzy maja passki b5 i a4 i tez im ponizej 6 litrów nie schodzi na 100km, co do stylu jazdy to mi sie zawsze spieszy a nawet jak mi sie nie spieszy to nie lubie jechac wolniej jak 120 jesli sa odpowiednie warunki, zawsze staram sie jechac pierwszy nie lubie jak ktos jedzie przed moja maska wiec moze i dlatego niegdy zaden samochod mi nie spalił 5 litru na 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

nie! pracuje jako kontroler jakosci w niemieckiej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@tomasek no mas ztroche racji malo realne te ich spalanie no ale coz.. oni widza co im pokazuje komputer albo co chca widziec no tez nie lubie jak ktos jedzie przede mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
@tomasek no mas ztroche racji malo realne te ich spalanie no ale coz.. oni widza co im pokazuje komputer albo co chca widziec no tez nie lubie jak ktos jedzie przede mna

 

przyjedz to zobaczysz zakład o beczkę ropy(200l). co ty na to.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My widzimy co chcemy a ty masz Punto ktore wycina Golfa TDI.... i wszyscy sa zadowoleni :) To moze mi powiecie ze na 85 litrach ropy BMW 2.5 td nie zrobie 1250km jezdzac 110-140 km/h przewaznie poza miastem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

zalezy kto jak uzytkuje samochod ale z tego co wiem to skoda superb 2.0tdi 140KM minimalne spalanie według producenta to przy oszczedniej jezdzie 5.8l na 100km a srednie minimalne to 6,7l a maksymalne podawali cos kolo 9 a mi wyszlo kiedys prawie 11litrow ale przyjechałem z essen w 22 godziny (sory walnołem sie w druku miało byc 12)

szczewko nie wiem jak ty ale ja bym napewno nie zrobił 1200km a6 z 2.5tdi max przy mojej nodze to jakies 1100km moze nawet nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Z Essen w 22 godziny dokad?? Ile km?? 4 razy jechałe z Anglii do polski 1600 km w jedna strone minus dwie godziny na prom. Wraz z promem 18 godzin i jestem w domu i jem obiad (8l/100km).Z Włoch z Wenecji do Koszalina od 14 po południu do 9 rano z dwoma postojami w McDonaldach i jednym 2 godzinnym na sen (9l/100km). Czyli cos wolno tą Superb pomykasz i duzo Ci ropy wciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
nieraz tak robie jak mie koles denerwuje i jedzie na tyłku i bezsensownie wyprzedza ze jak sie zrowna zemna redukuje do 3 nieraz do 4 i poprostu delikatnie wciskam pedał i co gosc zostaje na sierodku drogi

Najbardziej chamskie i burackie zachowanie na drodze. Leczysz w ten sposób jakieś kompleksy?

 

@mirasek prosze przyklad:

moj golfiarz spala 8-9 litrow na 100 KM, pelna seria, ale jazda elektronika. wzialem mamuski honde na przejadżke i tez tak pojechalem to spalanie podeszlo pod 20 litrow :)

To zdolny jesteś :) nawet Hondy Type-R nie spalają takich ilości paliwa, wliczając nawet starty na 1/4 mili z dojazdem:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=5896

 

komputer pokazuje
komp pokazywał

Tylko zweryfikujcie sobie to co pokazuje komp a to co wychodzi w rzeczywistości bo to dwie różne bajki :)

 

sluchaj marecki ja niechce sie klucic po prostu dla mnie 5 litry to nie osiagalne jest i tyle i jakos mam kumnpli ktorzy maja passki b5 i a4 i tez im ponizej 6 litrów nie schodzi na 100km, co do stylu jazdy to mi sie zawsze spieszy a nawet jak mi sie nie spieszy to nie lubie jechac wolniej jak 120 jesli sa odpowiednie warunki, zawsze staram sie jechac pierwszy nie lubie jak ktos jedzie przed moja maska wiec moze i dlatego niegdy zaden samochod mi nie spalił 5 litru na 100km

No i proste :) Jeździsz jak człowiek i nie opowiadasz bajek. Dlatego nadal jestem zdania że moge porównać moją benzyne z TDI podobnej mocy pod względem osiągów i spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

co do kilometra nie pamietam ale cos kolo 1400km trasa essen zamosc a czas to 12 godzin zawssze mi schodziło z 15 w sumie przerwy na okolo 1,5 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj