DjFarmerr

Diesel czy LPG

Polecane posty

Olekc330    2

Był o tym cały artykuł ostatnio w ''Motorze"". Tam było to dokładnie opisane. Od gazu wypalają się gniazda zaworów itp


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Nawet nie ma oczym dyskutowac LPG CZY DIESEL odpowiedz jest prosta tylko diesel sam jezdze juz 4 samochodem z silnikiem disla a rocznie robie około 80 tys. teraz moja bemka pali około 6,5 -7 /100km LPG jest dobr do lanosa i temu podobnych samochodow i nikt mi nie powie ze sekwecja itd bedzie chodzic miłem avensis z 2001 i przez pozorne oszczednosci tez ja zagazowałem sekwencja zrobiona w autoryzowanym warsztacie i ciagle były jakies problemy wiec odradzam chyba ze ktos smiga polonezem lub jakas chinszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja śmigam Polonezem z LPG jednak LPG nie ma :) Od nowości nie działa tak jak należy. Przy wysokich obrotach autko jeszcze jakoś jedzie, ale tylko zdejmując nogę z gazu auto gaśnie :) Aha silnik to 1.6 GSI na wtrysku wielopunktowym.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

jeśli auto ma LPG od nowości to warto się nad tym zastanowić, ale jeśli ktoś kupuje używany to czy warto ładować instalacje za 3-4 tyś. Moim zdaniem lepiej dołożyć te 3-4 tyś. i kupić diesla bo w większości o tyle są droższe diesle od benzynowców i ma się auto bez kombinacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

ja tam nie chce widziec gazu szczegolnie w mercedesie.znajomy ma 124 2.3 w gazie i narzeka a ja mam 2.5 TURBO i nie narzekam przyspieszenie mam lepsze niz on (dodam ze mam automat a on manual).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zrobie małe OT ale przypomniała mi sie zabawna historia z W124 :) Jechałem kiedyś jakąś trasą, droga kręta, podwójne ciągłe, itd... Przede mną frajde z jazdy po zakrętach psuł mi wspomniany mercedes, na klapie widze 200D więc nic dziwnego... :) Pojawiła się prosta więc sandał, nie będe zamulał za jakimś traktorem. I nagle merc zaczął mi tak okrutnie odjeżdżać że jeszcze nawet nie zdążyłem wrzucić lewego kierunku a już nie miałem szans na planowany manewr :) cisnąłem ile sie dało a on sie tylko oddalał... Przynajmniej 280E jeśli nie 320E, fajny sleeper :) Kumple potem nie wierzyli że diesel 75KM tak mi odjechał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ech, a ja glupi zamiast nakleic td usunalem wszystkie oznakowania, tez bym mial rakiete o mocy 75 KM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Coś już swapujesz czy reanimacja obecnego motura + dłubnięcie? Naklej sobie Golf GTD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Wiadomo ze LPG jest lepsze niz Disel.. dam masz po 1,55-1,60 bynajmniej po tyle jest u mnie a ON masz dwa razy tyle .. a co do mocy to nie tracisz nic jak ci koles dobrze zalozy instalacje gazowa to nie czujesz roznicy a jak masz jeszcze Sekwencje to juz wogole nie masz roznicy tylko jeden warunek musi byc dobrze zlozony mam Punto 1.2 w gazie i nie czuje roznicy .. wiadomo nowe disle nie ma az takiej roznicy w przyspieszaniu jak bezyniak .. no ale jak ktos duzo jezdzi to gaz musie momen zwraca .. gazu mi pali 8l/100km w cyklu mieszanym (trasa-miasto) to masz 13 zł na 100km .. a disel ci spali z 6l/100km w tym cyklu i olicz sobie ile zaplacisz na 100? kolo 20 zł .. wiec LPG jest dobrym rozwiazaniem ale trzeba smigac mam ponad rok instalacje i juz mi sie zrwocila instalacja ..

zakładałem gaz przez jakis czas jak dobrze sie zalozy to samochodzik chodzi tak samo na bezynie jak i na gazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak bedziesz jezdzil dieslem 1.2 to ci spali 3,5 litra ON takze w 15 zl sie zmiescisz, porownuj rzeczy porownywalne, ok??

odlicz VAT i akcyze na rolnicze to w ogole bajkowo bedziesz smigal

 

@mirasek wczoraj na allegro trafil silnik, ktory mialem w tym roku zakladac :/ nie wiem teraz co robic, czy wplacic zaliczke i niech czeka pol roku, czy na razie odpuscic.

a z AFN nic nie robilem, bo szkoda mi $$$ na wirusa jak mam zamiar go wywalic z budy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

disel masz chyba najmniejszy 1.5 z tego co wiem .. porownac mozna 2.0 B+LPG z 1.9 TDI.. no ale ja sobie akcyzy nie odlicze ale wiem ze tak robia :) .. ale i tak moi zdaniem LPG sie bardzij oplaca niz disel .. disle sa zamulone a jak masz dobrze gaz zalozony i dobry zatankujesz to smigasz .. mam prownanie w mocy Punto 1.2 w gazie i Golf 1.9 TDI.. bez problmeu sobie z nim poradzilem a koles przycisnol jak wyskoczylem na lewy pas.. a jak roznica w mocy i silniku .. te nowe diselki nie odstaja az tak do benzyniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

nowe jak nowe ale niektóre starsze też nie odstają od benzyn :):)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@19Damian89

ja mam 12 letniego diesla w serii i polknalbym bym twoje auto bez najmniejszego problemu, a o nowszych konstrukcjach nie wspominam.

policz koszty obslugi kuchanki gazowej i benzyne to zobaczysz jak tanio bedziesz jezdzil.

sa mniejsze diesle od 1.5 w zasadzie od tego powinienem zaczac i zarazem skonczyc nasza rozmowe, bo widze kolega oblatany w silnikach jak malo ktory :)

 

co do sekwencji, to moi sasiedzi jezdza na takich instalacjach i naturalnie sa duzo lepsze od I czy II generacji instalacji gazowych, ale ci co poruszaja sie glownie z mojej miejscowosci do gdanska do pracy i z powrotem to prawie polowe dystansu jada na benzynie i hmmm zastanawiam sie dlaczego tego paliwa nie licza :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mam prownanie w mocy Punto 1.2 w gazie i Golf 1.9 TDI.. bez problmeu sobie z nim poradzilem a koles przycisnol jak wyskoczylem na lewy pas.. a jak roznica w mocy i silniku .. te nowe diselki nie odstaja az tak do benzyniakow

Punto 1.2 ma bodajże 75KM w najmocniejszej wersji, a najsłabsze 1.9 TDI ma 90KM więc nie wiem jakim cudem bez problemu sobie z nim poradziłeś :) Bo rozumiem że było to ustawione porównanie a nie wyprzedzanie jakiegoś przypadkowego samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

moj ma 65KM no i wprzedzałem go jechal cos kolo 100km/h i nie mialem z nim problemu.. wystarczyla odpowiednia redukacja tu akutat na 4 i gaz i moemnt lapie obroty i predkosc .. ale na 3 trzymalem go do 110hm/h nawet .. wiec ma troszke moc . chociasz i tak dla mnie jest za mulowaty ..

 

@brzozak2 a jaki masz samochod i jaki silnik? Sa mniejsze disle z tego co kojarze.. co do silnikow to co nie co o nich wiem juz ty sie o to nie martw :) czegos mnie w tej szkole nauczyli :)..

 

ale nie bede sie spieral z toba bo wiem ze kazdy uwaza to co wie za swieta racje i nikt go nie przekona do bledu.. wiem to ze szkoly podejmujac bez sensowne dyskusje z nauczycielami ktorzy uwazaja ze sa wszech wiedzacymi ludzmi .. albo z osobami doroslymi to znaczy starszymi ode mnie o jakies 10lat i wiecej :)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
disel masz chyba najmniejszy 1.5 z tego co wiem .. p
Sa mniejsze disle z tego co kojarze..

niespojnosc zeznan??

ja mam AFNa w golfiarzu 3. jak juz @mirasek wspominal wyprzedziles go bo on nie mial zamiaru sie w ogole z toba scigac zapewne, albo jechal na najwyzszym przelozeniu i nie chcialo mu sie redukowac. ale to nie ma nic wspolnego ze sprintem!!!!!

no a z ciekawosci (bez zadnych zlosliwosci) w jakiej szkole mowili ci o silnikach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@19Damian89

To że wyprzedziłeś jakieś auto nie świadczy o tym że Twoje jest mocniejsze czy szybsze, mnie kiedyś na trasie przy 140 km/h wyprzedziło Tico i pognało sobie dalej, nawet pisałem o tym na forum :)

 

110 na trójce... krótka skrzynia w tym Punto, mi przy 105 łapie odcinke... ale na dwójce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

w tym roku koncze Technikum Samochodowe ale szczerze sprawy silnikow mialem z kolesiem nie za bardzo umiejacym przekazywac swoja marna wiedze temat byl o cyklach spalania a on nam gadał o swojej podrozy poslubnej ale to szczegół..

 

no nie spojnosci bo 1.5 myslalem ze sa najmniejsze ale przypomialo mi sie ze widzialem w czyms mniejszy jeszcze ale juz nie pamietam jaka to byla pojemnosc ale mniej niz 1.5 chyba w Corsie jak sie nie myle ale nie dam sobie glowy odciac ze to w tym modelu i w tej marce

 

no jak by sie nie chcial scigac to raczej by nie dodwała gazu tylo jechal jak jechal .. wiadomo ze jak mial na ostatnim biegu i nie redukowal i wcisnol gaz i nie bylo przyspieszenia .. no ale wiesz raczej nie bylo mu obojetne ze mnie zobaczyl na lewym pasie .. bo dodal gaz tylko troche za pozno i potem mi siedzial na ogonie ale jak sie trase zna na pamiec to sie wie co i gdzie mozna depnac .. no ale to mniejsza o szczegóły

 

110 na trójce... krótka skrzynia w tym Punto, mi przy 105 łapie odcinke... ale na dwójce :)

 

ale mialem 4,5tys obrotów nie jade do odciecia szkoda mi samochodu jest ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ale mialem 4,5tys obrotów nie jade do odciecia szkoda mi samochodu jest ..

Ja wychodze z założenia że zakres na obrotomierzu jest po to żeby z niego korzystać :) Jakby coś sie miało stać dla silnika powyżej 4500rpm to producent na tyle ustawił by odcięcie lub choćby dał czerwone pole od tej wartości :) Nie żebym popadał w skrajności bo nie jeżdże cały czas na odcince ale jak jest potrzeba to nie mam oporów by zakręcić motor do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Wiesz nie wiem jak ty .. ale ja nie jezdze swoim tylko ojca samochodem jak by cos poszlo przeze mnie to bym nie mial czym jedzic od czasu do czasu a narazie swojego nie mam wiec wole nie ryzykowac.. chociasz juz i tak lusterko zbiłem i dwie felgi pogielem przez polski kochane drogi :) .. raz na jedynce przytrzymałem do 6tys obrotów .. wiecej nie probowalem ... no czerowne pole po to jest ze pojdzie ale jak bys tak czesto jezdzil to silnik dostaje w tylek i to ladnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

hahaha punto 1.2 z szambem owaliło golfa 1.9tdi ja mam audice b4 1.9tdi 90KM chetnie sie poscigam z twoim puntem zobaczymy co sie lepiej zbiera :) dodam ze audi do 5 tys sie kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Hyhy Polonez jak i Opel Vactra 2.0(116KM) oba łapią odcinkę przy 6.5tys obr/min. Z reguły jeżdżę spokojnie, ale jak mam okazję to obrotomierz wykorzystuje szczególnie w Polonezie, jak mi powera potrzeba :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

moim zdaniem diesel jest lepszy, samochód z instalacją gazowa po paru latach jest większy muł niż stary diesel. Jak się posiada w aucie instalacje gazową to trzeba bardziej dbać o samochód filtry, olej itp. a jak się w ogóle nie przełącza na benzyne to po paru miesiącach siada pompka paliwowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0
hahaha punto 1.2 z szambem owaliło golfa 1.9tdi ja mam audice b4 1.9tdi 90KM chetnie sie poscigam z twoim puntem zobaczymy co sie lepiej zbiera :) dodam ze audi do 5 tys sie kreci

 

chetnie sie poscigam z toba ... mialem sie scigac z renia meganga cupe ale koles do dzis sie nie odezwał .. ale na trasie czy na swiatlach? chcesz sie scigac.. :) Audi A4 kiedys wyprzedzilem to koles sie chyba zdenerwowal i potem mi siedzial na ogonie i chcial mnie wziasc ale nie dal rady ..

 

@nimar1999 ja nie mam z tym problemow bo musze odpalic zawsze na benzynie i potem sie po danej temp. przelancza na gaz .. wiec na benzynie jak i na gazie chodzi dobrze .. a dbac czy ja wiem czy bardziej olej co 10tys zmieniam filtry przejze co jakis czas a od gazu ostatnio przegladame przejechałem na gazie juz 25tys a filterek jak nowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli jeździ się bez benzyny w baku no to jest naturalne że pompka siadzie. Jeżeli nie będzie się palić rezerwa to pompka będzie pompować paliwo i będzie ok. A zresztą jak kto chce to można założyć przekaźnik który wyłączy pompkę paliwowa w momencie przejścia silnika na LPG.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj