zbych

Agregat ścierniskowy do 70-90KM

Polecane posty

artur125    1327

polecam agregat z belką zaczepową,bo ja niemam i jak przyjdzie samemu zaczepiac to szlag mnie trafia. I można też też się zastanowic nad 2,2m 11rap typu podwójne serce sam mam taki i wiele osób pożyczało na rędziny jak sucho było bo te z podcinaczami im z ziemi wybijało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeśli są haki na ramionach tylnego tuza to nie ma żadnego problemu z podczepianiem. Co do grubera na 2,2m 11 łap bez podcinaczy to też jestem tego samego zdania że na rędzinach lepiej się sprawdza. Porównywany był z kilkoma agregatami ścierniskowymi i efekt był następujący: jak sucho na polu bez porównania lepiej uprawia i nie wyrzuca go z gleby, jak mokro to łatwiej go zapchać ale i przy tym z podcinaczami szału nie było ( ogólnie jak mokro to się na rędzinach tymi sprzętami nie robi bo brył tylko narobi). Ja wybrałem ok 2m ale 9 łap bez podcinaczy i jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Niestety ale nie do końca się z Tobą zgodzę odnośnie zwięzłej gleby i piasku. Uwierz lub nie ale są takie gleby zwięzłe gdzie C360 ma problem z 2. korpusowym pługiem UG (2x30cm). Nie wieżę że na piachu będzie podobnie. Agregatem tym jak sama nazwa wskazuje głównie zrywamy ścierniska i tu raczej ciągnik ma niezłą przyczepność. Najgorszym przypadkiem jest ciężka rędzina w mokrej połówce roku ( do żniw oraz w żniwa) a po tym susza. Jak zeschnie się to stabilna jazda nic nie pomoże jak asfalt trzeba zrywać :)

Reasumując to nawet na lekkiej glebie nie będziesz miał lekko osiągnąć dobrych efektów tym 2,6m. Do tego jest to dość ciężka maszyna a Ceres jest dość lekkim ciągnikiem i bez porządnego dociążenia przodu może być problem ze stabilnością. Te 85KM to i 2,2m porządnie wykorzysta. 

 

Mam na mysli piasek  typu VIz i powiesz mi ze ma tu 360c lekko? nawet z 2skibami? a mniejsza z tym ja pisałem o ścierniskowcu i pracowałem tą maszyną i wiem dokładnie co to jest glina a piasek. Wyobraż sobie ze na naprawde mocnej glinie przy suszy to nawet i gruber nie wejdzie w glebe, i wystepuje wowcasz drapanka nie robota są różne warunki rózne ziemie. A to ze jak określiłem ziemie słabe PACHEM to dla jednego moze byc i IVklasa :P znam takich :(

 

A Kolego pracowałeś ścierniskowcem na owych ziemiach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
Napisano (edytowany)

I tak Ci nie uwierzę :) Wiem co to ciężka gleba i nikt nie wiśnie mi kitu że piaszczysta VI może być porównywalna w ciężkości uprawy.

Pracuje u siebie na II i IIIA ( z reguły rędziny i płowe oraz trochę borowiny), ale mam kontakt z IV, V ( piaszczyste i gliniaste). Co prawda mam gruber bez podcinaczy jak wyżej pisałem i uważam że daje on lepsze rezultaty w uprawie niż agregat ścierniskowy z podcinaczami ( jedynie po nim równiej na polu).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mylisz pojecia nie pisałem o uprawie a to juz do uprawy doszliśmy :P 

Wspomiałem o tym ze na litym piasku ciągnik ma duzo cieżej niż chociażby na V. a zgodze sie z Tobą iż uprawa gliny a piasku(gleby piasczyste ,rozsypne) jest nie porównywalne.

Gruber bez podcinaczy to popularny kultywator. Prawda? 

Uwazam ze równiez sie ze mną zgodzisz

przykład pedzisz polem kultywatorem Vklasa wjeżdzasz na VI i odrazu jest ciężej grząsko,miękko

 

ps. nie staram sie udowadniać ze glina jest lżejsza w uprawie od piasku tylko mam na myśli ową strukture gleby i jak to po części wpływa na prace jak to nazwać uciągowe :) . Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi trudno to opisać trzeba tego doświadczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Gruber o jakim piszę to nie jest popularny kultywator, a np: http://sprzedajemy.pl/gruber,196495

Cały czas piszemy o uprawie agregatem ścierniskowym do ciągnika 85KM jak kolega wyżej zapytał. 

Zgodzę się że na pusto ciągnik ma ciężej jechać po tych piaszczystych glebach ( np po orce przejechać polem) ale w uprawie jest dużo lżej. 

Mam doświadczenia jakieś tam - teść ma trochę takiej gleby i u niego mimo pagórków jest dużo lżej uprawiać niż na rędzinach. Bez porównania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Własnie :) Tylko zę agregat podorywkowy nie sł€ży do uprawy jego przeznaczeniem jest podorywka nie uprawa ,na piaskach mozna to jakoś wykonać ale na glninach bardzo cięzkie w realizacji w przeciwieństwie do Twojej maszynki ,z wiekszą ilością łap, i geściej osadzonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Rozbawiłeś mnie:) Sprawdź co to jest podorywka. Pomogę Ci - Podorywka to płytka orka wchodząca w skład "uprawek" pożniwnych.

Uprawy gleby z reguły dzielimy na: przedsiewne, pożniwne, a także przedzimowe, wiosenne oraz pielęgnacyjne. Ale to wszystko to uprawa gleby:)

Ja szukałem pod swoje gleby maszyny zastępującej pług podorywkowy. Sprawdziłem że najlepiej sprawdza się ten gruber - mimo że pozostawia małe rowki na polu i nie ma wału ( mam takie sprężyny co rozciągają resztki ) efekt jest naprawdę bardzo dobry. No i jeszcze jest jeden plus - mogę pracować przy mniejszych wilgotnościach gleby gdzie tradycyjny agregat ścierniskowy ma duże problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

w pełni zgadzam się z akmaly. A co do wyboru mam lemkena 2,2m 11łap a kuzyn ma mandama 2,6m 6 łap z podcinaczami mój brat porzyczał oba i mają takie samo zapotrzebowanie na moc tylko że mandam bierze 40cm więcej efekt na polu taki sam.Każdy powinien wybrac sam popodglądac troche u innych i dokonac wyboru co będzie lepsze na daną ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy warto kupić gruber Unia kos 2,1m z zabezpieczeniem na sprężynach z 2009r w idealnym satnie za 7,5tyś. zł. na IV- VI klasę czy lepiej poszukać 2,6 m i innej firmy, do ciągnika 85KM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

2,6m do ciągnika 85KM? Pożycz, sprawdź i sam się przekonaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam

 

Przymierzam się do zakupu grubera i mam kilka pytań, proszę \was o sugestie.

Mam ciągnik case 956 a ziemia to trochę gliny, trochę piasku i górki się znajdą, mama zamiar kupić 2,2 m.

Przymierzam się do zakupu tych tańszych z racji tego ,iż posiadam 20ha z kawałkiem.

A oto linki jakie wybrałem grubery:

http://olx.pl/oferta/gruber-grubery-zrywacz-scierniskowiec-transport-caly-kraj-CID757-ID8s2Nx.html#dc8eca5272

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-zrywacz-gruber-armasz-promocja-CID757-ID2S1Az.html#0b515df826

http://olx.pl/oferta/gruber-zrywacz-scierniskowy-transport-na-rerenie-calego-kraju-CID757-ID9nycD.html#0b515df826

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-podorywkowy-gwar-36m-c-fagros-CID757-ID62EA1.html#ca9d0e9757;promoted

 

Będę brał wal rurowy skręcony(chyba właściwy do uprawy pożniwnej) ale są grubery gdzie tylne talerze są umocowane razem do ramy grubera, ale widziałem również talerze zamontowane do uchwytów wału i tam jest ich regulacja. Może to dobre rozwiązanie, jeżeli wał ma pełnić rolę regulacji głębokości zębów to talerze będą pracowały zgodnie z wałem, czy jednak moje myślenie jest złe i talerze powinny pracować zgodnie z zębami. Wały w tych gruberach są średnicy 460 i 500 czy lepsza większa średnica? a pewnie ma znaczenie ilość rurek ile powinno być optymalnie. 

 

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tych agregatów, ktoś je użytkuje. Niby tylko Mandam i Agromasz nazwy się pojawiają głównie, ale z zainteresowania ofertami te chyba również są kupowane. Proszę o podpowiedź

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Ja mogę polecić Ci agregat scierniskowy firmy KWAS. jest bardzo solidnej konstrukcji i ładnie uprawia na 2-3kl :-) cena jest dobra ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

do takiego ciągnika kupuj 2.6m, u nas gościo takim casem lata z 3m, ale na szerokim laczku

jedyne co mogę polecić to zabezpieczenie NS, czyli sprężyste słupice, ciągnik ma o wiele lżej, a i efekt jak dla mnie lepszy

 

ostatni agregat wygląda przyzwoicie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Zastanów się nad agregatem talerzowym z wałkiem   i ten możesz wybrac  jest dużo kombinacji  u nas w ostatnich trzech latach kilku znajomych sprzedało ścierniskowce i kupiło talerzowe zdeydowanie mają więcej plusów mniej paliwa szersza sZerokość pracy i równiejsze pole po robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

a Ares 550 myślicie że da radę 2,6m? Ziemie piaszczyste, podłoże gliniaste, 4-3 klasa. Do zrywania ścierniska po rzepaku i zbożach 15ha, słoma co 3 lata cięta.

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Wg mnie będzie miał ciężko ( oczywiście aby ładnie zrobić ). Ale najlepiej jak pożyczysz i się przekonasz. MF3080 (100KM i 380Nm) ma ciężko z Mandamem 2,6m ( na rędzinach to już tragedia, na płowych ciężko ale idzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Problem jest taki że ten ciągnik jest szeroki na chyba 2,5m to jak robić maszyną która ma 2,2m?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Da radę spokojnie, jeśli dobry silnik (w końcu to john deere) i niezbyt cięźkie ziemie. U nas Ares 550rz (2001r, nowszy silnik 102km) współpracuje z gruberem rolmako 3m 7 łap na lemkenie, głównie 4 klasa. Nie ma lekko, ale robota jest dobrze wykonana. Głębokość ok 7-8cm i prędkość 8-10km/h. Spalanie nigdy nie przekroczyło 11l/h(godzinę) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

Mam zamiar kupno w najlbizszym czasie scierniskowca i nie wiem jaki brac 220 czy 260 do proximy 110 plus klasa gleb III IV troche zgorki. napewno swietnie bedzie sobie radzil z 220 ale boje sie ze bedzie za ciezko z 260 nie chce go katowac bo nowka traktor i wiec prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Chyba nie chcesz go docierać w gruberze? Jeśli już to nie można go przeciążać przez 20-30mth (robić wolniej i płyciej). Bez wachania bierz 2,6(jeśli podniesie), 2,2m to zabawka o szerokości ciągnika. Nie wiem dlaczego potrzebujecie tak dużych mocy do takich wąskich agregatów. Chyba, że nie robicie podorywki a uprawę bezorkową :) . Albo w tych nowych ciągnikach nie ma tej mocy co na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Mam zamiar kupno w najlbizszym czasie scierniskowca i nie wiem jaki brac 220 czy 260 do proximy 110 plus klasa gleb III IV troche zgorki. napewno swietnie bedzie sobie radzil z 220 ale boje sie ze bedzie za ciezko z 260 nie chce go katowac bo nowka traktor i wiec prosze o rade.

teoretycznie w 2,6m powinien sobie radzic,ale praktycznie to wyjdzie w polu :D Najlepiej pożyczyc od kogoś i sprawdzic jak sobie radzi, bo prędkośc w ścierniskowcu robi robote

Chyba nie chcesz go docierać w gruberze? Jeśli już to nie można go przeciążać przez 20-30mth (robić wolniej i płyciej). Bez wachania bierz 2,6(jeśli podniesie), 2,2m to zabawka o szerokości ciągnika. Nie wiem dlaczego potrzebujecie tak dużych mocy do takich wąskich agregatów. Chyba, że nie robicie podorywki a uprawę bezorkową :) . Albo w tych nowych ciągnikach nie ma tej mocy co na papierze.

Jest ta moc co na papierze tylko wg.danej normy :P Nie pamiętam gdzie był taki fajny artykuł na temat mocy ciągników wg. różnych norm i wachania na ciągniku 100KM były 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

chciałbym kupić bronę talerzową z firmy bomet i tutaj mam pytanie bo nie wiem jaką szerokość wybrać, dodam, że brona będzie pracowała z fendtem 309c. Fendt da radę z talerzówką 3,15 na podnośniku?
klasa ziemi to 2-3-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co sądzicie o agregacie ścierniskowym Agro masz 2,1m z zabezpieczeniem sprężynowym tzw non stop do ciągnika 85KM, warto czy lepiej innej firmy, na 15ha  klasa ziemi od IV do VI 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj