zbych

Agregat ścierniskowy do 70-90KM

Polecane posty

Pawell18    13

Zdecydowanie 6 lap, swoim 88KM bez problemu daje rade w agregacie 2,6. Na piachu przekraczam 10km/h przy 10cm. Na glinie czy na III klasie jest juz ciezej ale bez wiekszych problemow


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

6 łap, 2,6m do 88KM? Ty o glinie piszesz? Chyba do drapania piachu bo w lepszej ziemi to z miejsca nie ruszysz:) U mnie II, IIIa i na niektórych kawałkach problemy ma 120KM w JD z takim agregatem. Ale ziemia ziemi nie równa. Ja mam w MF 80KM gruber na ok 2m i jest dużo lżej jak w typowym agregacie a wg. nie tylko mojej opinie uprawia lepiej - szczególnie jak jest sucho na polu. Co do talerzówek to żadna nie zrobi ta jak agregat i nie wypisujcie bzdur. Agregat talerzowy to nie talerzówka i on rzeczywiście ładnie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

95km najlepiej agregat 2,6m bo przy agregacie 2,1m mozesz nie brac nawet szerokosci ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

tu nie o szerokość chodzi ale o moc ciągnika( jaki to musi być ciągnik żeby był szerszy niż 2,4m) popieram wypowiedź akmały 6łap i głębokość 10-12cm to zanim ci się turbina załączy silnik udusisz jak nic wiem co piszę z doświadczenia a nie z tego co polecają producenci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

6 łap, 2,6m do 88KM? Ty o glinie piszesz? Chyba do drapania piachu bo w lepszej ziemi to z miejsca nie ruszysz:) U mnie II, IIIa i na niektórych kawałkach problemy ma 120KM w JD z takim agregatem. Ale ziemia ziemi nie równa. Ja mam w MF 80KM gruber na ok 2m i jest dużo lżej jak w typowym agregacie a wg. nie tylko mojej opinie uprawia lepiej - szczególnie jak jest sucho na polu. Co do talerzówek to żadna nie zrobi ta jak agregat i nie wypisujcie bzdur. Agregat talerzowy to nie talerzówka i on rzeczywiście ładnie robi.

Pisze o takiej glinie jaka mam u siebie, na cudzych polach nie probowalem wiec nie wiem, agregatem na wzor ug kombi musialem 3razy przejechac zeby pole nadawalo sie do siewu, a z gruberem wiekszych problemow nie bylo, co innego z plugiem 4x35...

 


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Panie i panowie, czy ktoś z Was używał może coś takiego http://allegro.pl/agregat-podorywkowy-gruber-3-0-nowy-promocja-i4525271354.html lub coś takiego http://otomoto.pl/agregat-podorywkowy-scierniskowy-gruber-staltech-orlik-A192693.html Czy te maszyny są godne uwagi, czy lepiej omijać łukiem?


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

2.6m 6 łap traktor 90km na piachach radzi sobie super Ja mam 2.2 11łap traktor 80km na równym polu bardzo fajnie sobie radzi ale na górach ok7km/h to już troche za wolno ziemia III i IV klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Kolego PrzemoxD11 - może coś Ci pomogę. Ostatnio na dniach pewna bardzo bliska mi osoba miała ten sam problem co ty. Ciągnik MF3080 ( ok 100KM 6cyl.) i poradziłem mu aby pożyczył sobie taki jak go interesuje i próbował. Na początek poszedł Mandam 5 łap 2,2m i nie miał co z nim robić:) W zasadzie to wcale ładnie nie uprawiał ale prędkość była super. Później poszedł Mandam 6 łap 2,6m no i tu zonk - nie daje rady, na lekkiej ziemi idzie ale trochę rędzinki i klops a do tego ciężki w ch... Na koniec ode mnie wziął ten gruber na 2m 9łap i w zasadzie to nic go nie odczuwał ale co lepsze uprawiał najlepiej z tych 3. Jakby miał do niego jeszcze po dwie łapy to myślę że byłby zadowolony. Jedno ale tylko co do gleby - w mojej okolicy są gleby ciężkie, rędziny na podłożu wapiennym a i borowina się trafia. Na płowych ziemiach można i ten 2,6m brać ale jak masz ciężkie gleby to będzie ciężko. Co do samego agregatu ścierniskowego to on musi mieć ok 10km/h prędkość, gruber może trochę wolniej. Co do talerzówki to żadna nie zerwie tego ścierniska tak jak wcześniej wspomniane. Co do agregatu talerzowego to tylko widziałem jak gość tym robił i nawet ładnie mu szło - bez porównania lepiej niż talerzówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Posiadam już grubera rabewerk 11 łap na trzech ramach ale jest bez niczego z tyłu i później trzeba to przebronować i marnować paliwo, na początku myślałem dorobić brony później dorobić wałem ale mój sąsiad ma wałek i to nie zdaje egzaminu bo i tak ziemia po uprawie jest nie równa i musi to bronować. Zrobie właśnie tak jak mówisz najpierw pożyczę na 5 łapach a później na 6 łapach bo mam taką możliwość i zobaczę jak będzie się MF z nimi zachowywał. Oba agregaty unia kos także zobaczy się :D. Dziękuje za podpowiedzi panowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Więc masz jeden z najlepszych agregatów, załóż talerze i wał i będzie mógł po nim siać. B w nim najważniejsze są talerze, lub nawet mała talerzówka, sam wał nie zrobi dobrego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Bierz 2.2m 5łap i bez zastanowienia. Bo wiadomo że bedzie dawal rade w nim. Znajomy ma Valtre 105km to w unii kos 2.6m jak dobrze zapusci to ciagnik ciagnie ale czuje i to ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ja mam takie coś - http://www.autogielda.pl/sprzedam_maszyny_rolnicze_agregaty_podorywkowe,agregat_podorywkowy,II4ACAEE.html

tzn. inny gruber i oryginalne te grabki na solidnej ramie. Szczerze to nie potrzebuję ani wału ani talerzy. Żadnych bron nie zakładaj bo jak złapie słomy to zapcha. Te grabki odginała się w kierunku jazdy i jak złapie kupkę słomy to ładnie ją rozścieli na polu. Talerze w agregacie to nie talerzówka - one mają za zadanie wyrównać te rowki po łapach a w typowych agregatach za ostatnim rzędem łap wychodzą rowki jak po sadzarce do ziemniaków i te talerze to równają. Wał tylko to dociska. Talerzówka się nie sprawdza ponieważ z reguły jest ustawiona pod jednym skosem i ściąga ciągnik pod jedną stronę. Pożycz i zobacz ale masz dobry sprzęt w domu a zima się zbliża więc trochę roboty i dorobisz talerze plus wałek i żaden ścierniskowy tak nie uprawi.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jakiś czas temu pytałem o szerokość agregatu, ale musiałem przełożyć jego zakup na ten rok i tak miałem zamiar kupić Mandam Kus 2.2m z wałem T-ring, siewnikiem poplonów, ale ostatnio znalazłem coś takiego: http://www.expom.com.pl/grom.html.

Zapotrzebowanie mocy to 70-90km więc powinien dać radę, który rodzaj jest lepszy? 2 czy 4 belkowy? Ściernia u nas są raczej niskie i słoma zbierana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomitko    2

Połączone

 

witam, jestem nowy na forum. posiadam ciagnik renault ceres 1998 rok silnik john deere 85 km, chcialbym dokupic do niego agregat scierniskowy. ogladalem lemken smargard 80 2.60 cm, agro-masz 2.60 i agro-masz 2.20. stad moje pytanie, ktory z nich bylby najlpiej dobrany do tego ciagnika, lemken oraz agro-masz (oba 2.60 i to uzywki), oba w cenie 7400, a szerokosc 2.20 w cenie 7800- ten nowy.  ziemie srednie, raczej bez borowiny itp. nie mam gorzystych pol. co radzicie, wiem ze pisza ze mniejszy ale szybciej jedzie, ale czy ktos posiada taka moc i ktorys z tych agregatow?? podobne lemken idzie lzej niz agro-masz, czy o prawda? ktory z tych wybralibysci?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Zależy jakie masz zimie kolego. Wuja takim ceresem ciągał 3 metry, ale nie robił głęboko bo około 5-7 cm oraz nie mógł sie rozbujać. James sam gruber 100 konnym jd rozbijałem do 12, u nas ziemie od 3-6 ale lekkie w uprawie wiec zależy co masz na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bupr    28

zapomnij że pojedziesz ze smaragdem takim pierdkiem. U mnie jak się chce przeryć głębiej to w 7 łapach na 2.10 szerokości roboczej 90 km stęka pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Wg. Lemken do tego agregatu 2,6m potrzeba do 120KM!!! Oczywiście że na lżejszych glebach da radę mniejsza moc ale nie 85KM. Do takiego ciągnika to max 2,2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomitko    2

ok dzieki za tak szybka odpowiedz, chyba faktycznie 2,20 bedzie lepszym wyborem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

przy 2.6m da rade ale to nie robota :( nie ma predkości i to wszystko nie miesza sie tak jak należy a żeby to wszystko ładnie wygladało musisz ciagnikiem osiągnąć odpowiednią predkość a 85KM i 2.6m tego nie osiagniesz (sam praktykowałem lambo. 85KM z 2,6m) 

Kup  2,1 bądź 2,2m i bedziesz zadowolony :) a pisałem w/w o ziemiach różnych o glinach jak i o piaskach bo i tak jak gleba zwiezła ta ciagnik ma zaparcie i idzie tak samo jak na piachu ze wzgledu na to iż na piasku sie on po prostu topi i grzebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

przy 2.6m da rade ale to nie robota :( nie ma predkości i to wszystko nie miesza sie tak jak należy a żeby to wszystko ładnie wygladało musisz ciagnikiem osiągnąć odpowiednią predkość a 85KM i 2.6m tego nie osiagniesz (sam praktykowałem lambo. 85KM z 2,6m) 

Kup  2,1 bądź 2,2m i bedziesz zadowolony :) a pisałem w/w o ziemiach różnych o glinach jak i o piaskach bo i tak jak gleba zwiezła ta ciagnik ma zaparcie i idzie tak samo jak na piachu ze wzgledu na to iż na piasku sie on po prostu topi i grzebie

Niestety ale nie do końca się z Tobą zgodzę odnośnie zwięzłej gleby i piasku. Uwierz lub nie ale są takie gleby zwięzłe gdzie C360 ma problem z 2. korpusowym pługiem UG (2x30cm). Nie wieżę że na piachu będzie podobnie. Agregatem tym jak sama nazwa wskazuje głównie zrywamy ścierniska i tu raczej ciągnik ma niezłą przyczepność. Najgorszym przypadkiem jest ciężka rędzina w mokrej połówce roku ( do żniw oraz w żniwa) a po tym susza. Jak zeschnie się to stabilna jazda nic nie pomoże jak asfalt trzeba zrywać:) 

Reasumując to nawet na lekkiej glebie nie będziesz miał lekko osiągnąć dobrych efektów tym 2,6m. Do tego jest to dość ciężka maszyna a Ceres jest dość lekkim ciągnikiem i bez porządnego dociążenia przodu może być problem ze stabilnością. Te 85KM to i 2,2m porządnie wykorzysta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zgadza się do takiej mocy to 2,2 m. Jednak wielu musi mieć 3 m i 7 łap bo sąsiad taki ma. Kupowanie agregatów ścierniskowych 3 m do ciągników o mocy koło 100 KM to głupota. Bo to drapie zamiast robić to co ma robić. Nie zależnie czy piach czy cięższa gleba na te 15 cm trzeba wymieszać. A agregaty ścierniskowe są energochłonne. Więc zapas mocy dla prawidłowego wymieszania gleby musi być. Jeśli komuś zależy na szerokości roboczej to proponuje zaopatrzyć się w talerzówkę. Może zrobi ciut gorzej ale potrzebuje mniej mocy w stosunku do szerokości roboczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj