zbych

Agregat ścierniskowy do 70-90KM

Polecane posty

Tomek90    2245

Co z tego jak zaloży śrube 10.9 jak będzie łapy wygianć, zamiast ścinać zabezpiecznie. Wiem co pisze bo mam taką sytuacje w pługu, zbyt mocny ciągnik, mocne śruby i wygina korpusy. Na zabezpieczeniu spręzynowym potrzeba więcej mocy niż na zwykłym. Też zastanawiałem się nad zwykłym zabezpieczeniem, po tych wygiętych korpusach tylko spręzynowe wchodzi w grę. Pronar 80km chodził w smargadzie 5 łap i było akurat ale tylko na uprawe pożniwną, jakbym chciał pobawić się głębiej w celu uprawy bezorkowej to niema szans, także 80km może i chodzi w 2.6m ale jaki jest efekt tej pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak korpus wygina? To co to za szajs? Policz przekrój śruby a przekrój korpusu? No ok siły inaczej się rozkładają ale żeby się wyginał to nie mogę. Ja w tym roku na ciężkiej ziemi, pogoda każdy wie jaka była i kamienie też się zdarzają na polu to żadnej śruby nie urwałem ( śruba 8,8 ) - tylko że w gruberze a tam jest dużo mniejszy nacisk na łapę.

 

proxima 80 to prawie to samo. Pewnie wyjdzie 2,1. Ja stawiam na 2.1 ale ojciec twierdzi że pójdzie w 2,6 najwyżej będzie dostawał po garach

@ akmaly według producenta 80-100km

A z wielkością nie wiem bo kolega z klasy mówił że 80 konnym ciąga 2,6m i dobrze idzie

Ale masz problem:) Jak kolega ma to pożycz i się przekonaj:)

Ziemia a ziemia to różnica kolosalna. Ja tam w Uni Kos 2,6 widziałem na specyfikacji 90-120KM ale rzeczywiście teraz jest 80-100KM to może coś w nim zmienili.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ziemia taka sama, a pożyczać nie ma po co bo ścierniska już nie ma a kupowany będzie na wiosnę razem z innymi rzeczami. Mniejsza o to zostajemy przy 2.1m

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dane    0

Panowie a jaki gruber szeroki i na ile łap do Zetora 72-11 66 KM i jakim biegiem jeżdzić. Dziękuie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

4 łapy z podcinaczami chodz nie wiem czy są z 4. Lepiej chyba szukaj bez podcinaczy.

 

@akmaly Overum 4 skibowy zagonowy, może nie to że wygina tylko że "zwichrowało" i każdy korpus sypał jak chciał. Pług nie nadaje się do orki, każda skibe pierwszy lepszy zielony w temacie policzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Do zetora 7211 najlepszym rozwiązaniem jest gruber 9 łapowy ok 1,8 m szerokości. Poradzi sobie z nim i będzie odpowiednia prędkość aby ładnie uprawił. Wg mnie wcale gożej nie zrobi niż agregat ścierniskowy a jak jest sucho to lepiej wchodzi w ziemię.

Co do pługów to takie słupice w overumie mozna wyprostować, wystarczy dobry zakład z dużą prasą i znowu posłuży ładnych parę lat.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dane    0

Dzięki za informacie ,myśle że będzie lepszy 4 -ro łapowy z podcinaczami gdyż 9-cio łapowy może się zapychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie ma szans aby zapchać taki 9 łapowy - mam tylko na szerokość ok 2.1 m w małą kostkę po prasie jadę i ją rozciąga tylko a nic nie pcha. Po tym roku to wydaje mi się że gruber lepiej robi niż ten agregat, dlatego że jak jest sucho to gruber wchodzi w ziemię a agregat nie bardzo. Ale jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po agregacie jest lepszy efekt, pole jest równiejsze i lepiej przykryte resztki pożniwne. Takie moje odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Bo agregat ma jeszcze talerze które zarównują rowki po ostatnich łapach, a w gruberze bez talerzówki na końcu rowki te pozostaną ale wg mnie to tylko na plus bo lepiej napowietrzy glebę. Resztę równają tak samo. Resztki lepiej przykrywa gruber, przynajmniej w tym roku efekt był lepszy po gruberze - może dlatego że było sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja też planuje zakup grubera zaraz po żniwach. Też mam dylemat jaki gruber Polski czy zagraniczny czy wogóle jest sens dopłacać np. za Lemkena też zastanawiam się nad wielkością 2,2m czy 2,6m ciągnik, który będzie z nim współpracował to MF 5430 92KM. Gleby różne średnio zwięzłe a glin tak z 15% teren lekko pagórkowaty.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Gruber 11 łap na 2,2m bez żadnej talerzówki na ukos z tyłu tylko wał lub jakieś sprężyny. Lepiej szukaj jakiejś używki w dobrym stanie, elementy robocze to ok 30 zł na radlicę 2 stroną więc bez tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Ja MF 6120 (80km) ciągam Expom Ajax 2.2m i idzie spokojnie, nawet na cięższych glebach. Przy kupnie warto zastanowić się nad tylnym wałem nie wiem dokładnie jak się nazywa, ale talerze są ułożone jak w packomacie, zupełnie inaczej wygląda pole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Na ciężkich glebach i przy niesprzyjających warunkach z całą pewnością 80KM MF będzie miał ciężko choć powinien sobie poradzić tylko efekt może być słaby. Co do tych rowków na polu to one mi sie jak najbardziej podobają i nie widzę żadnych negatywnych skutków ich występowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas1    0

Witam ja Prximą 82km ciągne grubera Rabe Werk 2,2m 9łap i z tyłu włuka ciągnie bez problemu,ale mysle że jest to max szerkosc B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Na ciężkich glebach i przy niesprzyjających warunkach z całą pewnością 80KM MF będzie miał ciężko choć powinien sobie poradzić tylko efekt może być słaby. Co do tych rowków na polu to one mi sie jak najbardziej podobają i nie widzę żadnych negatywnych skutków ich występowania:)

Ja mam akmaly 92KM MF-a, nie 80Km :D 12KM to jakiś zapas jest :D mam ochotę na Lemkena Smaragd 2,6m bo mniejszych chyba nie mają, albo jak już coś to Polski najpewniej Mandam z zabezpieczeniami sprężynowymi non-stop bo czasem lubi być niespodzianka w ziemi :D

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

2.6m to ile łap, 6? Pronarem 80km ciągałem porzyczony Smaragd na 5 łap to akurat i taki szukaj. Sam teraz szukam jakiegoś 3-4m do ciągnika 120km (na 150km ma być wkręcony i 4m tylko do płytkiej uprawy) no i nic niema obecnie z smaragdów na sprężynie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Tomek 2,6 standardowy ma 6 łap wiec już nie wiem bo w każdym prospekcie zapotrzebowanie mocy na grubera 2,6m to 80-100KM a mój ma tak po środku więc nie wiem na co się zdecydować.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

To maszyna taka że potrzebuje prędkośći żeby mieszać 10-13km/h minimum. Zapotrzebowanie podane przez producenta często mija się z prawdą, trudno mi powiedzeć, sam do 120km więcej jak 3m nie wziałbym na swoje gleby, a są tacy co 3m targają przy 100km. Niby na spręzynach większe zapotrzebowanie mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

agregat ścierniskowy a talerzówka to dwa różne narzędzia a znajac życie człowiek chciałby jedna nadajace sie do wszystkiego a tak to nie ma znam to po sobie :) he i do tego aby było nowe i tanie :D do rzeczy do farmtraca z moca 75KM uważam iż co do agregatu ścierniskowego to max to 5łąp a co do szerokości to 2.1-2.2m bedzie OK a co do talerzówki to wszystko zalerzy jaką masz na mysli bo człowiek by chciał róznież z hydropakiem (uniwersalne zastosowanie uprawa/ siew lub łacznie ) z hydropakiem bym sobie darował a zawieszana hmm 2.7 ciagac by raczej dał rade tylko czy da rade podnieść szczerze to raczej bedzie cieżko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Witam panowie, mam dylemat jaki agregat ścierniskowy wybrać do swojego ciągnika. I tu pytanie do was, posiadam MF 6150 (95km) i zastanawiam sie czy kupić agregat posiadający 2,1m (5łap) czy 2,6m (6łap). Ziemie posiadam różne począwszy od klasy III kończącej się na VI. Poradźcie co mam wybrać. Z góry dziękuje za jakaś odpowiedz.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

zdecydowanie na 5 łap,ja do 95KM wziąłem właśnie taki i powyżej 9km/h nie da rady,w ciągniku ważna jest poj.skokowa silnika żeby konie mechaniczne nie były ,,naciągane" a twój MF ma podobną pojemnośc jak mój Case więc i moc efektywna będzie porównywalna ,nie wiem dlaczego producenci piszą szerokośc 2,1m jak mój gruber firmy KWAS ma 2,4m mierząc po zewnętrznej łącznie z lemieszykami podcinającymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

PRZEMO zastanów się nad talerzówką plus jakiś wałek u nas spółdzielnia mając kilkaset ha widzę w tym roku kupiła talerzówkę do ciągnika ok 200 km i mając kilkuletni ścierniskowiec nie używała go obok rolnik ok 60 ha też miał z 5 lat ścierniskowca i kupił teraz talerzówkę wałek doprawiający śrobił sobie sam dopasował do swoich potrzeb mówi mniej paliwa szersza szerokość pracy i pole równe ja też chciałem kupić ścierni ale po tym widoku dokupię wałek do mej talerzówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj