zbych

Agregat ścierniskowy do 70-90KM

Polecane posty

mariuszd93    559

Gruber byłby tylko do podorywki, 5 łap + talerze + wałek, gleby lekkie IV-V klasa

To da radę.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

Do MTZ 952 trudno wybrać ;/ Bo jest lekki to jest jego problem ! Ja mówie że Unia Kos 2,6 smile.gif

 

 

Za szerokich tez niema co ;/ Może i ciagają 3 metry i jaki są efekty pracy ? I jeszcze są te ciągniki MTZ za lekkie !

weś człowieku mi nie gadaj że mtz jest lekki jak warzy 4500t to jest ciężki a case warzy 80 KM 3500t to jest lekki a daj jeszcze do mtz tura to masz 5 ton

http://www.youtube.com/watch?v=DuYFa4Vow4o masz dowód mtz 820 ma 80 KM a deutz 90 i co

 

Dlaczego odkopujesz stare tematy? Za nabijanie postów +1 punkt ostrzeżeń !!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,posiadam zetora 6045 ok.60KM i zastanawiam się nad zakupem grubera np.taki http://allegro.pl/gruber-agregat-scierniskowy-zrywacz-armasz-i2819276040.html i mam pytanie czy jest to odpowiedni sprzęt do tak małego ciągnika a może właściwszy był by na cztery łapy np. http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/28/08/88/08/2808880818_1 proszę o opinie użytkowników podobnych sprzętów,a może ma ktoś właśnie grubera tych firm byłbym wdzięczny za rozsądną poradę,bo robienie podorywki to strasznie powolna robota a tu można dwa razy szybciej robotę zrobić,dodam tylko że ziemię mam przeważnie czwartej klasy i trochę trzeciej.Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Powiem tak w takim 4 łapowym powiniem śmigać aż miło. Sąsiad zetorem 7211 na cztery łapy robi i powiem ci że oszczędność czasu paliwa a pole jest nieporównywalne. Według mnie dużo lepiej sie orze gdy pole po żniwach jest zgruberowane. Ja szukam teraz do 912 takiego 5-6 łap grubera bo do tej pory pożyczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

nie przesadzajcie bo agregaty scierniskowe strasznie ciezko ida mam 7 lap i przy mf 150 km ma czasami co robic

UP@ do 912 to 5 lap MAX i to nie bedziesz szalal z nim :P

 

powiem wam tak kupcie sobie mniejszy a szybciej jezdzijcie bo do tej maszyny predkosc jest istotna inaczej porobia sie kopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

No te 5 łap odrazu odpada bo przy tych 4 to zapasu mocy niewiele bedzie o ile wogole bedzie. Co do firmy to niewiem nic ale pewnie jak każda rzemieślnicza, za to robiłem smaragdm z lemkena to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

No te 5 łap odrazu odpada bo przy tych 4 to zapasu mocy niewiele bedzie o ile wogole bedzie. Co do firmy to niewiem nic ale pewnie jak każda rzemieślnicza, za to robiłem smaragdm z lemkena to polecam.

 

 

możesz coś więcej o tym smaragdm z lemkena napisać co to za sprzęt,może jakaś fotka bo w ogóle się nie orientuje co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Wpisz w allegro gruber lemken i wyskoczy co trzeba :). Co mógłbym powiedzieć hmm niewiele bo robiłem okolo 15ha w tym roku pronarem 80km i agregat miał 5 łap mam dosyć cieżkie ziemie więć maszyna idzie lekko i pole równe jak stół jak dobrze sie wyreguluje, resztek też niezbyt dużo zostawiał to chyba dobrze miesza :). Robiłem Unia kos to pole strasznie nierówne niewiem czemu moze źle ustawione talerze? ale różnie kombinowałem i nic. Teraz też szukam agregatu i w grę wchodzi tylko smaragd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Witam, planuję budowę agregatu na bazie Synkro Pottingera do uproszczonej uprawy - ma zastąpić pług.

Chcę go zrobić na zębach z dwusercową redlicą na bazie słupic z grubera. Był by do uprawy do głębokości 25-30cm.

Zastanawiam się tylko jaki szeroki agregat a właściwie ilu zębowy da rade uciągnąć 80 KM.

Ciągnik ma szerokość 2,3 m i myślałem żeby agregat miał jakieś 2,4m i 8 zębów. Na pewno nie szerszy, nie wiem tylko czy i tak nie będzie za duży.

Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

do 3 m na taka uprawe jest potrzebna moc gdzies około 170 km


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

od jednego słyszałem że case 230 km z 3m na 40 cm i niedał rady tak że nie wiem czy da radę na tą głębokość

Edytowano przez piwex16

Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest bez sensu bo po kilku latach utwoży ci sie warstwa płużna. Lepszy bd zakup normalnego grubera i coroczna orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Fandoss jak ma mi sie wytworzyć podeszfa (bo pewnie o to ci chodzi) skoro nie będe pługa używać? Podeszfa sie bierze od jeżdżenia kołem ciągnika w czasie orki w bruździe a przy takim agregacie tego niema.

To że ciągniki mają z tym ciężko to wiem, sam w pracy zadusiłem kilta razy pracując6-cio metrowym na głębokości 35 cm JD 400 konnego.Dlatego zakładam głębokość maksymalnie 25 cm. I tak niema sensu uprawiac głębiej.

Orka jest uzasadniona ale raz na 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale jak byś nawet uprawaił co roku na tą samą głębokość to i tak sie twoży podeszwa płużna. To nie jest tylko przy orce. Jak byś non stop gruberował na 10cm to się utwoży też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

-TEMAT PODESZWY PŁUŻNEJ OD GRUBEROWANIA POMINĘ

 

Zamierzam kupić siewnik talerzowy do kukurydzy. Sieję ją zawsze po rzepaku więc chcę po rzepaku talerzować, przed zima użyć round up-u i po wysianiu nawozów użyć grubera na głębokości 20-25cm. na wiosnę znowu talerzówka i siew kukurydzy. po kukurydzy orka i pszenica.

Dane zapotrzebowania mocy producentów dotyczą pracy na głębokości 35 cm, ja chce prawie połowę płycej robić więc potrzebuję jakąś jedną czwartą mocy bo według teorii moc rośnie do kwadratu głębokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati72    1
Napisano (edytowany)

witam, chce kupić grubera do zrywania ścierni. prosze o pomoc w wyborze,

Edytowano przez mati72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati72    1

Ma przedni napęd, gurber ma służyć do zawania ścierni po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Gruber trzy belkowy 9-10 łap(2,0-2,3m szerokości roboczej).

Jeśli ziemie trudne w uprawie (pagórki, glina) to maszyna np 9łap-2,1m szerokości roboczej, jeśli lekka to spokojnie można dołożyć jeszcze 1 łapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, da radę, ale wszystko zależy od zwięzłości ziemi. Ja u siebie ciągam podobny agregat ciągnikiem 60KM, prędkość jaką osiągam to ok 8km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17
Napisano (edytowany)

Ziemia to glina, teren raczej płaski.

Edytowano przez przemo89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego http://tablica.pl/oferta/agregat-podorywkowy-scierniskowy-gruber-5-lap-talerze-wal-2-2m-ID2Sx2l.html#379e4ab1fe . No i tu się pojawia moje pytanie czy ciągnik 80KM poradzi sobie z takim ścierniskowcem ??? Dodam że mam dość spore górki i dużo gliny.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj