amesta

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin

Polecane posty

amesta    0

Witam!

Przymierzam się do otworzenia w przyszłym roku punktu sprzedaży śr.ochr roślin i ciągle nurtuje mnie ta niepewność czy będę w stanie przetrwać po za sezonem.Dodam ze konkurencje mam małą...no i wiadomo wszystko zależy od marży.Jak ważne jest dla rolników doradztwo w tym zakresie...bo przyznam się że jestem jeszcze lai-kem ale pojętnym..:)

Pozdrawiam

Amesta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Z własnych obserwacji wiem, że tacy sprzedawcy ś.o.r., oprócz właścicieli stacji paliw, najszybciej się dorabiają (cudzym kosztem) i nikt jeszcze nie zbankrutował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Saherb, kobita ma pomysł na biznes, jest popyt, nikła konkurencja więc czemu nie spróbować??? A co ma środki za free rozdawać żeby nie usłyszała że się dorobiła cudzym kosztem???

Amesta raczej nie zbankrutujesz jak będziesz handlowcem i doradcą z krwi i kości to klient będzie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amesta    0

Dzięki za pozytyw....a co do dorabiania sie cudzym kosztem..hmmm..nie każdy ma tylko dolary w oczkach-zależy mi na własnej działalności, wykorzystaniu pustych magazynów i pracy w branży którą lubię i którą chce bardziej zgłębić.

A na marginesie -gro rolników pobiera towar na spłatę terminową ..i nie zawsze jest ona w czas uiszczana.Z obserwacji wnioskuje ze sytuacja gosp.sie pogarsza ..więc bardziej mam widmo plajty niż bogactwa.Ala i tak już działam ....

Dzięki za pierwszy miły komentarz... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

duzi rolnicy handluja z duzymi handlowcami typu Osadkowski-Cebulski. tacy duzi handlarze maja duza plynnosc finansowa i bez problemu daja dobra cene i dlugi okres splaty. mali rolnicy zas kupuja zwykle niewielkie ilosci, przebitka na srodkach w takim sklepie moze wynosic gora 15%. w zwiazku z tym ze zarobek jest maly i trwa niewielka czesc roku, uwazam ze handel samymi srodkami nie przyniesie kokosow, a nawet wiorek kokosowych. trzeba rozszerzyc oferte o powiedzmy nawozy, srodki ogrodnicze, narzedzia, moze jakies szkolki z drzewkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amesta    0

zgadzam sie...sklep będzie z asortymentem ogrodniczym,co do nawozów to planuje w późniejszym terminie dorzucić do oferty(jak przetrwam rok)ze względów na większy nakład finansowy...a szkółek u mnie już za mnogo ...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@amesta: a skad jestes? w gre wchodzi rowniez doradztwo nawozowe oraz chemiczne w zakresie ŚOR. ale do tego trzeba miec dosc duza wiedze, najlepiej skonczyc fitopatologie lub entomologie na rolnictwie.

 

mozesz jeszcze dorzucic rozne artykuly dla zwierzakow: pasza, lizawki itp...

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amesta    0

No właśnie....moje największe obawy związane są z doradztwem bo mam w tym braki.

Jednak mam nadzieje(poparta wypowiedziami rolników i instruktorów na szkoleniu-że większość naucza mnie sami rolnicy bo z książek tego nie wyczytam)

I wiem ze to nie będzie łatwe....:)

Jestem z okolic Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam nową koleżankę :P nie obawiaj się za bardzo o doradztwo jak będzie duży asortyment to rolnicy sami sobie doradzą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

okolice bydgoszczy... sporo warzywnikow tam jest. pod toruniem marwity soczki jednodniowe tluka:) ci warzywnicy sa i mali i wieksi, do wiekszych raczej nie trafisz, ale mali jak najbardziej. jednak nie mozesz dac po sobie poznac ze nie znasz tematu. oni przychodza po pomoc, po porade jaki srodek kiedy uzyc zeby bylo dobrze. czytaj ksiazki, ogladaj atlasy chorob i szkodnikow, porownuj z zaleceniami ŚOR i doradzaj:) jesli jestes bystra i Cie to chociaz troche interesuje, podolasz temu zadaniu. oczywiscie najwiecej nauczy praktyka, jadnak podstawy sa absolutnie niezbedne. i lepiej zebys nie dala plamy, bo to sie szybko rozejdzie w okolicy... tym bardziej ze jestes dziewczyna, a przez to juz jestes z gory na cenzurowanym, bo rolnicy tacy sa: "a co tam baba bedzie gadac, ja wiem lepiej",trzeba wiec im pokazac ze to Ty wiesz lepiej:)

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez przesady @dexterek w dużej ilości takich sklepów sprzedają dziewczyny - a jeszcze jak ładne to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

co do doradztwa-są programy do zainstalowania,lub zalecenia w wersji książkowej-takie książki z zaleceniami to już wieki temu w każdym sklepie z środkami ochrony roślin mieli-można je łatwo kupić,wydaje je:Instytut Ochrony Roślin-zakład organizacji badań,upowszechniania i współpracy z zagranicą-Poznań ul.Miczurina20,60-318 Poznań,tel(61)864 90 00,864 90 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

sprzedawac tak, bardzo chetnie bym popatrzyl jak siega po roundup na dolna poleczke:) ale jesli chodzi o doradztwo to bedzie trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amesta    0

okolice bydgoszczy... sporo warzywnikow tam jest. pod toruniem marwity soczki jednodniowe tluka:) ci warzywnicy sa i mali i wieksi, do wiekszych raczej nie trafisz, ale mali jak najbardziej. jednak nie mozesz dac po sobie poznac ze nie znasz tematu. oni przychodza po pomoc, po porade jaki srodek kiedy uzyc zeby bylo dobrze. czytaj ksiazki, ogladaj atlasy chorob i szkodnikow, porownuj z zaleceniami ŚOR i doradzaj:) jesli jestes bystra i Cie to chociaz troche interesuje, podolasz temu zadaniu. oczywiscie najwiecej nauczy praktyka, jadnak podstawy sa absolutnie niezbedne. i lepiej zebys nie dala plamy, bo to sie szybko rozejdzie w okolicy... tym bardziej ze jestes dziewczyna, a przez to juz jestes z gory na cenzurowanym, bo rolnicy tacy sa: "a co tam baba bedzie gadac, ja wiem lepiej",trzeba wiec im pokazac ze to Ty wiesz lepiej:)

 

Bystra i nie brzydka....to me atuty...tylko abym się utrzymała pierwszy sezon-i zbyt szybko się nie poddała.

Dzięki za zalecenia...już masz u mnie rabat..:)

Pozdrawiam

 

co do doradztwa-są programy do zainstalowania,lub zalecenia w wersji książkowej-takie książki z zaleceniami to już wieki temu w każdym sklepie z środkami ochrony roślin mieli-można je łatwo kupić,wydaje je:Instytut Ochrony Roślin-zakład organizacji badań,upowszechniania i współpracy z zagranicą-Poznań ul.Miczurina20,60-318 Poznań,tel(61)864 90 00,864 90 27

wielkie dzięki..o programach nawet nie pomyślałam-przydadzą się!

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

bystra i niebrzydka?? to juz jade na otwarcie sklepu i od razu wezme srodkow na 700ha kukurydzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@dexterek No to trzymamy Ciebie za słowo. Tylko żebyś nie zapomniał. :lol:

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amesta    0

bystra i niebrzydka?? to juz jade na otwarcie sklepu i od razu wezme srodkow na 700ha kukurydzy:)

 

:)...wiec czuje ze zbyt będę miała niezły....

Tylko zony rolników nie będą do mnie pałac sympatia..ale coś za coś..:)

Oj te chłopy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A Ty myślisz że my powiemy w jakim sklepie się zaopatrujemy i kto tam sprzedaje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja jeszcze nie jestem zonaty wiec spokoj pelen:) tylko ze mieszkam dosc daleko, jakies 250 od bydgoszczy. ale czego sie nie robi dla Was; dziewczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

a napisz jeszcze jakim zapleczem dysponujesz? jak duzy jest ten magazyn? masz juz jakiekolwiek doswiadczenie w handlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

u nas w miescowym handlu oprucz dużego zaplecza ŚOR(bo jeden chce środek na zaraze ziemniaka za30zł inny za50 a jeszcze inny 100zł) mają nawozy (ale to jak mówilas musisz przetrwać) różne nasiona zbóż lucerny,boboku,traw itp sznurki,worki,oleje,smary ogólnie przemysł jest towar to są i różni klijenci kupuje jedno ale widzi że by się jemu to jeszcze przydało i kupuje


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amesta    0

a napisz jeszcze jakim zapleczem dysponujesz? jak duzy jest ten magazyn? masz juz jakiekolwiek doswiadczenie w handlu?

Witam!

Pomieszczenie ogólnie 150m/2,z możliwością dobudowy.No muszę tez sporo zainwestować w remont,ale to i tak by mnie nie ominęło.

A jeśli chodzi o doświadczenie..zero.Robię obrót o 360 st.-i chociaż wiele jest na nie...uparłam się !

I mam nadzieje że będziesz trzymał kciuki....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Ja popieram!!! Otwieraj,powodzenia!!! I nie słuchaj ludzi zawistnych których poprostu w kroku szczypie że ktoś ma pomysł na biznes i go realizuje i jeszcze usłyszysz że "na nich" się dorabiasz :) i w ogóle wiejskie mądrości z serii mchu i paproci :D Działaj, powodzenia!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj