Laraks

Warto remontować Piasta?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Laraks    26

Mam taki problem odnoscie remontu piasta. Niew wiem czy oplaca go sie remontowac. Nie pracuje on juz okolo 5 lat moze nawet i wiecej. Wujek mowil ze kiedys w nim byla popsuta przekladnia (rozbity jhakis krzyzak czy cos takiego) i byly poobrywane gumy co sa przyczepionye do burt kolo tasmy i chroniaja one przd wysypywaniem sie wapna. Tasma byla jeszcze w miare tylko teraz mogly stanac lozyska bo tyle lat byl nieuzywany. Najgorszym problemem jest to ze ten piast jest zakupiony do spolki w 4 rolnikow. Ojciec mowi ze nie bedzie sam przy nim dlubal bo nie ma go sam, i on wwali w niego kase i czas. Wapno siejemy co 4 lata 30ton. I doradzcie mi co bedzie lepiej wyremontowac czy dalej siac kosem ;) lub rozrzutnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Z tego co piszesz naprawa nie powinna być kosztowna, ani skomplikowana.

Bardziej kłopotliwa jest ta spółka.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Spróbuj kupić tego piasta, albo zupełnie innego od jakiegoś rolnika. My tak mamy z opryskiwaczem. Nowy był brany na spólke w 3, oni psują a tata tylko dokłada. Po trzech latach on wygląda jakby pracował z 20 albo więcej. Chcemy kupić sobie sami inny, bo zawsze samemu to się dba inaczej, a na spółce to jest "aaa może ten zrobi.." Jeżeli miałbyś go remontować to tylko w gronie tych 4 rolników, niech oni też coś zrobią, a nie ty wyremoncisz a potem oni zadowoleni..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

ci spolnicy wogule nie kupuja wapna bo 2 jest za granica i a 3 to nie wiem czego a ja tylko co 4 lata. Moze te naprawy nie sa bardzo skompplikowane ale troche czasu pujdzie na to a czasu nie ma za wiele. Piastem duzo szbciej rozsieje wapno niz rozrzutnikiem 3,5tonowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Jak nie masz adapteru do wapna przy tym rozrzutniku to się za to nie bierz, bo połowa wapna poleci na pole sąsiada. Piasty nie są drogie, poszukaj może znajdziesz coś (znajomy kupił piasta za 400PLN). Roboty nie ma dużo to fakt, może spróboj go od nich odkupić ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

wlasnie a mozna gdzies kupic nowy adapter taki jak jest w rozsiewaczu do rozrzutnika ??? ma ktos moze zdjecia takie wynalazku?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

Matey a znajomy tego piasta kupil za 400 czy sie pomyliles bo na allegro widzialem za 4000 i jest on sprawny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

400zł, w tym jeszcze nowa paka, ale nie zmieniali. Troche go odpicowali, moze wydali na niego 100zł.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Co do remontu piasta to lepiej przeznaczyć trochę czasu na naprawę, niż potem przez kilka godzin więcej męczyć się np. Kosem.

Mój piast też jest w fatalnym stanie (malowanie nie, ale mocowanie taśmy i wytrzaskana przekładnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Słuchajcie który Piast jest lepszy z posuwem taśmowym?? czy łańcuchowym?? :)

Bo chce kupić i nie wiem jaki wybrać :) Z tego co wiem to naprawdę zadbaną maszynę można kupić za 4tyś zł..

A może macie jakąś alternatywę w postaci innego rozsiewacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

lepsze tarcze napędzane hydraulicznie czy z wałka?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

No i dziś testowałem Piasta RNW , maszynka bardzo dobra... hydraulicznie napędzane talerze bardzo usprawniają prace.. pracuje z nim MF255 który trochę mała ma wydajność hydrauliki aż tak daleko talerze nie rzucają, ale co mi szkodzi można częściej jeździć :D Plusem tego Piasta jest że nie zależnie od prędkości jazdy uzyskujemy równomierne rozsianie wapna, bo posuw łańcuchów jest napędzany od koła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wiem ile kosztuje taśma ale nawozy można siać (znajomy sieje i sobie go chwali, o lejku zapomniał ;) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Do Piasta na wałek nowa kompletna przekładnia ta przy zaczepie kosztuje ponad 300 zł w Brzegu. (jakby kogoś interesowało)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja sądze, że warto wyremontować tak dobrą maszyne jak Piast ;)

To jest Piast mojego wujasa po odbudowie ;)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image43601.html

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image43599.html

 

Decydujesz ty czy wyremontujesz czy nie. Pozdrawiam :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Moze wie ktoś co najbardziej psuje się w piaście ? ;)

 

W moim przypadku najczęściej przesuwa się taśma na rolkach i trzeba przynajmniej raz dziennie regulować, gdy pracuje... Trzeba kupić nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Mój wujas też miał ten problem, że się taśma ślizgała na rolkach, ale jak go remontował to i rolki i taśme wymienił i nie ma teraz najmniejszych problemów. :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Mielismy podobny problem :) kilkanascie lat temu cała wioska kupił własnie piasta i pare innych maszyn i wszyscy uzytkowali jak sie cos popsuło to sioe naprawiło i dalej sie robiło a 3 lata temu podwineła sie tasma komus i pekła , stał 2 lata u naprawy bo nikt sie nie chciał wziasc az ojciec sie nie zabrał i nie przywiózł go z krzaków jakis i zaczelismy w niego inwestowac min nowa tasma rolki łozyska ogólnie co było złe to zrobilismy koszt wyszedł chyba 2 tys razem ja go pomalowałem takze wygladał o niebo lepiej od poprzedniego stanu i mielismy na wszystko faktury :) rozwiezlismy wapno u siebie i po 2 mies wszyscy zaczeli przyjezdzac ze biora piasta a ojciec mówi ze dobrze ale tu sa faktury i najpierw prosze sie dołozyc zeby kazdy kto chce uzywac niech wpłaci po równo od razu wszystkim sie odechciało . Do spółki mamy go wraz ze znajomym tylko a nie całą wsia i powiedzielismy ze dopuki sie nikt nie dołozy to nie bedzie miał a po za tym my nie uzywamy nic z posostałych maszyn wioskowych niby które sa u innych rolników :)ale sie rozpisałem :) PS niedawno znóf wapno przywiezli :P a co do ceny pasa to bedzie chyba 600 - 700 zł ale nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@Maxiking bardzo dobrze zrobiłeś, jak ktoś zrobi to potem wszyscy się rwią, ja tam tez miałem pare podobnych sytuacji, nowsza maszyna to każdy chciał, ale nie nie ma pożyczek tylko uzasadniona sytuacja... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Wszystkie społki sa do d..y!!! Jak juz to z jednym dobrym sasiadem ale i ti nie zawsze sie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj