macieju0

czy mtz 952 to dobry ciagnik do prac lesnych ?

Polecane posty

macieju0    0

witam wszystkim zebranych na forum! posiadam 125tysiecy na zakup ciagnika,ktory mialby pracowac w lesie. w zwiazku z tym chcialbym uslyszec wasze opinie na temat mtz 952, czy to dobry wybor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie do zajeżdzenia ciągniki.. godne uwagi a na jaką wersję się decydujesz ?? .2.3.4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

892 byłby lepszy do transportu jeżeli to już byłby belarus, ale ja osobiście nie kupowałbym nowego ciągnika do prac leśnych, taakie moje skromne zdanie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Uciąg mają dobry, spalanie też ok, ale belarusy są ogólnie wysokie, skręt w miare dobry, duży prześwit, ale ja jakoś bardziej widziałbym tam zetora albo jakiegoś starszego dużego ursusa


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moich okolicach widziałem dwa takie MTZ-y z przyczepami z chwytakami. Wywożą nimi tylko drewno 1,2 i 2,5m, przy zrywce raczej nie robią. Z wyglądu są w niezłym stanie i nie widać, żeby pracowały w lesie. Jeśli twój ciągnik będzie służył tylko do zwózki to jest to rozsądny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

jak do lasu to ja bym wybrał cos uzywanego, moze zetor 8045 lub 8245. Cichy i komfortowy jak na jego cene. Ale jakbym miał tyle co ty wydać na ciągnik do lasu to kupiłbym jakiegoś może używanego fenda,cz massey'a takiego do 90 tys. A mocą tak 90-100 KM:P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

MTZ i Belaerausy to najbardziej spotykane ciągniki w lesie kolega @pynczor am tego sporo :P Mocne są ciągniki więc i ceną nie odstraszają kup śmiało taki ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic mtz do lasu w sportowej kabinie;d Mój wujek pracuje takim od 15 lat i bardzo sobie chwali a dasz ok 18 tyś i masz takiego w świetnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Dziękuję Karol za wzmiankę o mnie :)

Ja również polecam belarusa są wysokie ale trzeba się starać aby go wywrócić już nieraz zjechałem z siedzenia na boczną szybę a ciągnik się nie wywrócił chociaż jak wyżej wspomniano mtz z małą kabiną będzie zgrabniejszy ale jeśli chcesz pracować w nim codziennie to jest to męczące ja się przesiadłem z takiego na Pronara 1221A i wiem jaka jest różnica śmiało bierz belarusa :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

niewiem jak belarus, ale w okolicy w lesie robi 1025A pronar, własciciel chwali go sobie, robi w lesie, i w polu, ja bym Ci polecił tego belarusa do lasu, dałby rade jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Wg mnie to bardzo dobry wybór ,ciągnik solidny ,tani w zakupie jak i eksploatacji ,silnik nie do zajechania ,dobry uciąg ,i jest w metalu co wg mnie jest w tym wypadku plusem bo jak w czymś lub w coś zawalisz [o co w lesie nie trudno ]wyklepiesz ,zamalujesz i ciągnik jak nowy. Nie to co w innych plastikach ....Zresztą poszukaj w galerii tam ktoś wstawiał zdjęcia mtz leśnego ,napisz i zapytaj :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Do lasu szkoda nowego ciagnika.Lepiej kupic dużego Zetora lub Ursusa.Mtz,Pronar to za wysoki ciągnik.

A nie lepiej Lkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Może ursus starej ciężkiej serii sprawił by się w lesie bo nie są za wysokie ale szerokie ale MTZ-y nie do zdarcia tak jak i T-25A :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieju0    0

witam wszystkim zebranych na forum! posiadam 125tysiecy na zakup ciagnika,ktory mialby pracowac w lesie. w zwiazku z tym chcialbym uslyszec wasze opinie na temat mtz 952, czy to dobry wybor?

3lata pracuje w lesie na c360 twardy ciagnik jak na takiego malego karypla ale mam juz go dosc szczegolnie w zime jesli ma troche ciezej kola tylne buksuja robi sie lod pod gumami i lipa brakuje mi przedniego napedu,uzywanego ciagnika nie chce pakowac sie w cos starego to ja juz nie chce.dbam o sprzet i nie wjezdzam byle gdzie w pracy a jesli musze to przezynam galezie pila,moja c360 nie wyglada jakby pracowala w lesie, fakt pracuje pod przyczepa z zurawiem tzw 6-tonowce ale jak jest jakas dluzyca to tez nie wybrzydzam. mysle nad mtz 952.3 i chce do niego kupic wieksza 10-tonowa przyczep, ale wyczytalem na forach wiele krytycznych opinii co do skrzyni biegow i ze wyciszenie kabiny jest slabe czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Zapraszam do mnie na jazdę próbną owym belarusem;) Skrzynia jest ok ale jest ogólnie wolna. Uciąg super jak na ciągnik tej mocy, spalanie zadowalające no ale ja bym belarusa do lasu nie brał


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

...i jest w metalu co wg mnie jest w tym wypadku plusem bo jak w czymś lub w coś zawalisz [o co w lesie nie trudno ]wyklepiesz ,zamalujesz i ciągnik jak nowy. Nie to co w innych plastikach

 

mysle nad mtz 952.3

 

 

Jak żyje niewidziałem tego modelu w metalowym opakowaniu ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

skrzynia biegów jak zdecydujesz się na któregoś mtz to bierz 18/4 albo 14/4 bo ta występująca w większych (od 100 km) 16/8 to nie wypał słabo dobrane przełożenia przy częstej zmianie i dość często ciężko chodzi

 

a ze spalania wg folderów wychodzi że najmniej na KM pali 90 km model mniej niż 105 no i ma większy moment obrotowy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

3lata pracuje w lesie na c360 twardy ciagnik jak na takiego malego karypla ale mam juz go dosc szczegolnie w zime jesli ma troche ciezej kola tylne buksuja robi sie lod pod gumami i lipa brakuje mi przedniego napedu,uzywanego ciagnika nie chce pakowac sie w cos starego to ja juz nie chce.dbam o sprzet i nie wjezdzam byle gdzie w pracy a jesli musze to przezynam galezie pila,moja c360 nie wyglada jakby pracowala w lesie, fakt pracuje pod przyczepa z zurawiem tzw 6-tonowce ale jak jest jakas dluzyca to tez nie wybrzydzam. mysle nad mtz 952.3 i chce do niego kupic wieksza 10-tonowa przyczep, ale wyczytalem na forach wiele krytycznych opinii co do skrzyni biegow i ze wyciszenie kabiny jest slabe czy to prawda?

 

juz ci mówie ze jak kupisz mtz-ta i dokupisz do niego przyczepe 10 tonowa to zapomnij ze po górkach dasz rade jezdzic z pusta tak ale nie z pełną zul we wsi ma mtz 82 i podajze 6 tonowa przyczepe lub wieksza ale nie ośmio i jak górki sa to sa problemy z podjazdem. obecnie jezdze na 914 z 8 tonową przyczepa(chyba) kłade na nia niby 7 kubików i sa problemy jak sa górki ale juz górki musza być dość spore, myslałem ze troszke lepiej bedzie ciagneła ale jednak nie laczki ma glanc silnik moze słąbnie ale 1 szosowa i zółw i rzadko kiedy staje choć i zdarzyło sie ze na 3 polowej było ciezko ( efekt dobrego twardego podłoza) na duzy minus dla 914 zalicze to ze kabina jest za nisko na ta przyczepe co mam na 6 juz jest dobrze ( w sasiedniej wsi koles tez ma 914 i 6 tonowa przyczepe i jest dobrze widzi jak kłasć) a u mnie d*pa były próby i nie da sie dobrze pełnej nakłaść rozdzielacz obecnie jest na słupie i teraz robota jakoś idzie ( załadunek pełnej przyczepy z dwóch miejsc drewna 2,40 zajmuje mi +/- 20 minut) mtz by nie był zły + dla niego ze jest wysoki, - ze waskie koła ma. patrz za mtztem na krzyzaku szersze buty z przodu) na tył tez patrz szersze załozyć i daj mu obciazenie na przód ( 914 podrafi z pełna przyczepa oderwać z 1 przód) ja byłbym za MTZ-tem małe poprawki i bedzie malina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

No i Fifi strzelił wypracowanie dłuższe niż pisał w podstawowej xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieju0    0

mkysle powaznie nad zetor proxima power co ma maks do 100koni i nad tym belarusem wiadomo ze zetor to zetor ale belarus kusi nizsza cena i dlatego chcialem sie dowiedziec co o nim sadzicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

No i Fifi strzelił wypracowanie dłuższe niż pisał w podstawowej xP

 

a zebyś wiedział:D:D:lol::lol::lol:

mysle ze dosc jest napisane :)ja bym sie nie zastanawiał i to nowe i to nowe jak sie mtz zepsujeto ewentualnie masz kase na naprawe a jak zetor sie zepsuje to skad kase?? a popsuć sie moze wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

skrzynia biegów jak zdecydujesz się na któregoś mtz to bierz 18/4 albo 14/4 bo ta występująca w większych (od 100 km) 16/8 to nie wypał słabo dobrane przełożenia

 

Jest jeszcze model 1021 ze skrzynią 14/4 i silnikiem od 1025 ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

@MgrLukash a czy jest on dostępny w Polsce ????


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj