Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszwysz512

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541?

Polecane posty

timasz    55

[quote name='Ferdek07' date='Sep 30 2007, 20:14 ' post='7797

 

 

 

 

 

Czy wam aż tak d*py rozbodło że potrzebny chydrauliczny rewers, zanim to przezuci tył przód to sam 3 razy ręcznie bieg zmienie, a pozatym jak zmieniacie tył przód to czy się zużywa sprzegło? Chyba raczej jak pcha się coś na pół sprzegle to wysiada

 

to nie lenistwo tylko zwiekszanie wydajnosci maszyny i wieksz trwalosc pozatym od zmieniania przod tyl wysiada lozysko dociskowe jak by zwykle sprzeglo bylo lepsze od elektrohydraulicznego rewersu to we wszystkich ciagnikach i ladowarkach by je montowali a tymczasem w praktycznie wszystkich zachodnich ciagnikach powyzej 100km jest rewers elektrohydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Bezsprzęgłowa zmiana kierunku jazdy. kiedyś o tym czytałem ale niewiele zrozumiałem. fajnie to wygląda w praktyce a jak nogi odciąża. zetor jeszcze tego nie posiada-napewno proxima niewiem dokładnie czy jest taka opcja w forterze, w new holandze nie ma z tym problemy tylko pieniążki potrebne........... apropo 10 lat bezawaryjności to mi roler chodzi juz 7 lat bez większych problemów-jeszcze 3 zostały i będzie ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ferdek to chyba nie pracowałeś (bo pojeździć to za mało) z Power Shuttle skoro piszesz że szybciej przełączysz bieg... ;) rozumie gdy np. w MF 255 pracujesz na 1H bo już na 4L juz nie jest tak ciekawie...na dobrą sprawę podczas pracy z rewersem pod obciązeniem sprzęgła w cale nie uzywasz.

 

co do zwykłego sprzęgła to kiedyś w RPT był artykuł o gospodarswie w którym było 60ha uzytków zielonych i 2500bel do przerzucenia.pracuje w nim MF5425 z suchym sprzęgłrm i rewersem mechanicznym.jest to sprzęt zanjomego i siedziałem w nim na 1500mth.pedał sprzęgła miał większe luzy jak w C-360...zużycie tych elementów było widać bez dotykania.po niedługim czasie ciągnik miał wymienoną tarczę sprzęgła wraz z dociskiem za niemałą sumę 7tyś zł....


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

NH TL80A ma suche sprzęgło czy mokre??

 

znajomy już rozpoławiał swojego new hollanda TL100, bo właśnie poszło mu sprzęgło.

jego TL-ka pracuje dużo w turze

 

co rok zmienia pompę oleju a ta pompa kosztuje 2 tys zl

dodam ze felgi z przodu już mu pękły czyli traktor nie ma lekko

TL ma 4000 motogodzin, właściciel powiedział mojemu ojcowi ze już więcej nie kupi new hollanda

i raz poszedł mu jakiś moduł ale to chyba było z jego winy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj znajomy posiada Lambo 60 i po przepracowaniu 2000 mtg z turem poszlo lozysko dociskowe sprzegla byla to pierwsza awaria tego ciagnika jesli mnialby rewers elektrohydrauliczny to napewno by sie nie roawalil rozmawialem tez z serwisantem Lamborghini i mowil ze ciagnik ze zwyklym sprzeglem ciernym pracujacy przy tuze jest rozpalawiany po okolo 2000 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
@ferdek to chyba nie pracowałeś (bo pojeździć to za mało) z Power Shuttle skoro piszesz że szybciej przełączysz bieg... ;) rozumie gdy np. w MF 255 pracujesz na 1H bo już na 4L juz nie jest tak ciekawie...na dobrą sprawę podczas pracy z rewersem pod obciązeniem sprzęgła w cale nie uzywasz.

 

co do zwykłego sprzęgła to kiedyś w RPT był artykuł o gospodarswie w którym było 60ha uzytków zielonych i 2500bel do przerzucenia.pracuje w nim MF5425 z suchym sprzęgłrm i rewersem mechanicznym.jest to sprzęt zanjomego i siedziałem w nim na 1500mth.pedał sprzęgła miał większe luzy jak w C-360...zużycie tych elementów było widać bez dotykania.po niedługim czasie ciągnik miał wymienoną tarczę sprzęgła wraz z dociskiem za niemałą sumę 7tyś zł....

To w dużych ciagnikach są takie delikatne sprzegła w stosunku do możliwości ciągnika, czy mój mf 255 ma tak wytrzymałe sprzegło, bo piszecie że tur i 2500 belek rocznie to kat na sprzęgło, a ja corocznie ładuje kolcem na tuzie po 700 belek siana i słomy i czasami musze po kilka razy podjerzżac bo nie moge wbic kolca, a potem nie moge podnieśc to tylko czasami na luz a tak to sprzęgło w podłoge i gaz do dechy tak samo kolce do gnoju i ciągle na półsprzęgle, fakt pompe podnośnika już mi zjadło, ale jedyne co się dzieje ze sprzegłem to skok jałowy znika, ale łożysko wyciskowe jest orginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Temat ma już ponad 2 lata więc założyciel na pewno coś kupił...

Lecz jakby ktoś miał w przyszłości problem pomiędzy tym a tym więc dorzucę swoje 3grosze :D

 

oczywiście bierz holanda bo zetor to jest ciapciarajstwo

Mnie też ubawiłeś... masz zetora że tak mądrze o nim piszesz napisz konkrety a nie ze zetor to ciapciarstwo. Człowieku zastanowiłeś sie nad swoim postem dlaczego tak a nie inaczej może jakieś uzasadnienie co ??

A powracając to tematu to ja wybrałem zetora i jak na razie super nie nawet w 1% nie jest taki za jakiego ma go 'rolnik199019lat' -- wcale nie pali tak dużo jak tam wszyscy powyżej piszą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj