sylweknn

Case 7120 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylweknn    0

Witam.mam problem z case 7120 podczas pracy w polu zgasł nagle i nie zapali,rozrusznik nawet nie przekręci nawet na któtko nie oddzywa się,po przekręceniu kluczyka gasną kontrolki i czasami wyświetla się "ACC" a niżej "1226" świeci też się kontrolka alternatorapost-40366-0-61736800-1315288572_thumb.jpg

sorki za tak duże zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

sprawdz czy akumulator naladowany. moze alternator nie dziala. sprobuj naladowac i zapalic i zobacz miernikiem czy alternator laduje. od tego bym zaczal.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam wes sprawdz wszystkie bespieczniki najpierw bo ja kiedys miałem przygode i po 5 godzinach spedzonych na gdybaniu co moze byc okazała sie błachostka


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

Sprawdza się to "IM WIĘCEJ ELEKTRYKI TYM WIĘKSZE GÓ*NO" NIE MA TO JAK URSUSY I ZETORY SKLEPIESZ I JEDZIESZ DALEJ A TERAZ W TAKIM CASE 7120 TO TROCHĘ JEJ JEST MÓJ 4230 TEŻ ma elektrykę połowa kabli nie jest podłączona. Raz pokazuje obroty silnika raz nie raz nie pokazuje prędkości a raz tak albo uby dwóch naraz ale jak się rozgrzeje po 30min to zaskoczy

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweknn    0

sytuacja wyglada tak akumulatory ok prąd do rozrusznika dochodzi ale nie przekręci nawet się nie odzywa miesiąc wcześniej był sprawdzany:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Napisałeś w pierwszym poście, że silnik nagle zgasł.... Miałem podobną sytuację w Ursusie. Silnik zgasł i nie dało rady odpalić, mimo że aku były dobre i rozrusznik. Okazało się że na jednym korbowodzie przyłapało panewkę i wałem nie dało się pokręcić. Lecz to tylko moje przypuszczenia....

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Niestety kolega @jaco512 może mieć racje.

Ale piszesz że rozrusznik się nawet nie odezwie to znaczy że włącznik elektromagnetyczny na rozruszniku w ogóle się nie odzywa?

umiesz odpalać ciągnik na krótko na samym rozruszniku?

Połącz najpierw te styki gdzie dochodzą cienki i gruby przewód jak nic się nie będzie działo to połącz ze sobą te dwie duże śruby. Powinien się rozrusznik odezwać i w tedy będziesz wiedział czy aku. czy rozrusznik czy silnik stoi.

Tylko się nie przejedz.

No i napisz jakie były próby czy były iskry czy nie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweknn    0

Napisałeś w pierwszym poście, że silnik nagle zgasł.... Miałem podobną sytuację w Ursusie. Silnik zgasł i nie dało rady odpalić, mimo że aku były dobre i rozrusznik. Okazało się że na jednym korbowodzie przyłapało panewkę i wałem nie dało się pokręcić. Lecz to tylko moje przypuszczenia....

no to by było możliwe ;/ próbowałem odpalac na krótko ale nic z tego,iskry lecą itd. a rozrusznik nic

Edytowano przez sylweknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trigo    0

nie mam zamiaru nikogo straszyć, i z góry przepraszam jak wprowadzam niepotrzebne zamieszanie jak okaże się że to nic strasznego ale..,

w tych modelach case'a może być system "szukania awarii" (Autoguide lub Accuguide nie wiem ale chyba coś w tym stylu) ACC to jego skrócona nazwa a numer 1226 to numer błędu, zostaje szukać info np. na anglojęzycznych stronach lub we własnym zakresie szukać problemu, ostatecznie są jakieś serwisy casea, daj znać jak jak sprawa się wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweknn    0

prawdopodobnie panewka lub zawór wyjeb....thx za pomoc

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No właśnie jeśli iskry idą a rozrusznik nie daje rady to znaczy że aku. dobry a silnik stoi. Przykro silnik do roboty. Oby jak najmniej szkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj