pawelJD

MF 255 czy C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

dokładając ok. 10 tys zł mamy nowego Farmtraca 535 :P A z używek możemy wybierać w czym tak naprawdę chcemy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na dobrych częściach remont to robie dla siebie a nie potencjalnemu nabywcy... wkońcu chce zarobić

 

Z drugiej strony jakbym chciał używane 30-40KM w rozsądnej cenie do rozsiewacza, opryskiwacz, cyklopa czy owijarki to ciężko coś wybrać bo każdy ma jakieś wady... to ma być zwinne i mocne zarazem

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

@krzysiek1979 gdzieś ty takiego znalazł za 50?Paczyłem i nie było takiego za tyle.MF jest sporo lepszy czy jego polski odpowiednik 3512 posiadam go w porównaniu ze zwykłym 3p on lepiej wypadnie ale i największa wada to hydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Dzięki za tak konkretną odpowiedź. Na jakiej glebie orzesz 3-skibowym ? Jak sobie radzi ? Ja myślałem o zakupie 3 skib tylko do podorywki. A jak z komfortem odczuwacie różnicę pomiędzy 330, a MF 255, czy jest to niezauważalne ?

 

rafff24, jednak dzisiaj ten ciągnik jest niezwykle popularny w Polsce, moim zdaniem właśnie przez ekonomiczność.

 

tak, fajnie się spisuje w turze do ładowania beli na przyczepę, w lekkich pracach, natomiast zapnij do niego anne na tylną belkę, i kop ziemniaki, hydraulika niby mocniejsza, ale przez jej budowę, i nie możność sterowania podnosnikiem i hydrauliką zewnętrzną jednoczesnie, w pewnych sytuacjach niejeden to przeklął

 

255 spokojnie radzi sobie z 3 skibowcem w podorywce, komfort, na plus MF, poza pewnymi wyjątkami

 

osobiście, jak dla mnie, mf255 nie jest jakiś atrakcyjny, 330 u mnie już też więcej stoi jak jeździ, jedynie w sianokosy idzie do zgrabiarki, przewracarki, i codziennie przywozi trawę dla krów samozbierajką, sieje nawozy, i trolem ładuje obornik,

uprawianie 330, hmm, jedzie to tam po polu gdzie chce, poza tym 4 jest trochę za wolna do dobrego uprawienia, orka jest na plus 330, jest dość dobrze wyważony, plus dobra blokada, czasem lepiej tym orać niż 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

A więc, to kolejny plus na korzyść mf 255. Można uprawiać, siać czy talerzować przy większej prędkości, a przy talerzówce prędkość ma znaczenie. Kolego, skąd to 2x szybciej, jak tu Adrian mówi że porównywalna prędkość. Ja też mam 330m, a ona ma sporo szybszą czwórkę od zwykłej trzydziestki. Więc pewnie ferguson ma podobną prędkość 1H, jak ursus 330m.

Myslę, że 1.8m (16 talerzy) talerzówka byłaby do niego optymalna.

Edytowano przez rafal25791

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

MF 255 na 1h przy prędkości znamionowej i w standardowym ogumieniu jedzie 9,09 km/h. 

Jeśli chodzi o takie prace jak bronowanie, rozsiewacz, opryskiwacz itp. jak dla mnie jest idealny.

Oczywiście ma wady jak każdy m.in. za szybki wsteczny, standardowe rozwiązanie hydrauliki zew. i takie tam ale porównywanie go do C330 to trochę przegięcie.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Wszystkie te male talerzowki sa lekkie i nadaja sie co najwyzej na piasek bo po zniwach jak jest sucho to efekt jest mizerny .Trzeba wziasc do szerokosci jeszcze poprawke ile mozna dopakowac balastu i ile ciagnik zdola tych kilogramow targac.Ja rozne wynalazki pozyczalem i wszystko nie bardzo zdawalo egzamin i powiem wam ze te stare jeszcze kolkowe duze talerzowki to chociaz gryzly ta ziemie a 3512 calkiem niezle po zniwach sobie radzil z 2.7 na zaczepie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj